1. Strona główna
  2. /
  3. Ujędrnianie warg sromowych

Ujędrnianie warg sromowych

Ujędrnianie warg sromowych to zabieg polegający na korygowaniu wyglądu miejsc intymnych w przypadku wad wrodzonych i nabytych.

W ramach zabiegu lekarz wypełnia wargi sromowe większe kwasem hialuronowym lub tłuszczem pochodzącym od pacjentki, uzyskując w ten sposób efekt ujędrnionych i odmłodzonych warg sromowych. Wskazaniem do zabiegu są przede wszystkim asymetria warg sromowych większych, wiotka skóra, utrata jędrności i właściwego nawilżenia miejsc intymnych.

Umów wizytę

ujedrnianie warg sromowych

O zabiegu

Ujędrnianie warg sromowych to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który ma na celu korygowanie wyglądu miejsc intymnych. Pozwala on na korekcję symetrii warg sromowych większych, regenerację i odmłodzenie okolic krocza oraz poprawę nawilżenia miejsc intymnych. W rezultacie u osób, decydujących się na taki zabieg, narządy położone głębiej są jeszcze lepiej chronione przed zakażeniem, podrażnieniami oraz otarciami.

 

Jak wygląda zabieg?

Ujędrnianie warg sromowych to bezinwazyjny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega na wypełnieniu warg sromowych większych kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem pacjentki. Najlepsza metoda uzgadniana jest z lekarzem specjalistą podczas konsultacji poprzedzających zabieg. W przypadku kwasu hialuronowego preparat na bazie tej substancji wstrzykiwany jest za pomocą kaniuli w wargi sromowe i rozprowadzany na powierzchni objętej zabiegiem. Z kolei zabieg z wykorzystaniem tłuszczu polega na pobraniu od pacjentki tkanki tłuszczowej, a następnie na sporządzeniu na jej bazie preparatu bogatego w komórki macierzyste, który wstrzykiwany jest w wargi sromowe. Po podaniu kwasu hialuronowego bądź tłuszczu wargi sromowe stają się pełniejsze, jędrniejsze i równe. Do tego nawodniona zostaje skóra i śluzówka w okolicy przeprowadzonego zabiegu. Poza tym podany preparat stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, który odpowiada za efekt odmłodzenia obszarów zabiegu. Ujędrnianie warg sromowych jest zabiegiem bezpiecznym. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie i stanowi budulec tkanki łącznej, co sprawia, że nie stanowi zagrożenia dla pacjentów. Również wykorzystanie do zabiegu tłuszczu pacjentki ogranicza do minimum wystąpienie powikłań. Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut, a pacjentka po jego zakończeniu może wrócić do domu.

 

Komu dedykowany jest zabieg?

Ujędrnianie warg sromowych to zabieg przeznaczony dla osób, którym zależy na efekcie naturalnej objętości i jędrności warg sromowych oraz zwiększeniu ochrony przed stanami zapalnymi. Zalecany jest paniom, u których występują wady wrodzone miejsc intymnych lub wady nabyte, spowodowane na przykład dużą utratą masy ciała i zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w obrębie warg sromowych. Poza tym zabieg zalecany jest kobietom:

  • o wiotkiej i suchej skórze łechtaczki i warg sromowych,
  • w okresie lub po menopauzie,
  • u których następuje zanik tkanki związany z procesem starzenia się.

Efekty

W wyniku zabiegu wargi sromowe większe stają się symetryczne, jędrne, a także uzyskują pożądaną objętość. Dodatkowo poprawia się nawilżenie miejsc intymnych, w wyniku czego zmniejsza się ryzyko wystąpienia podrażnień i stanów zapalnych w tej okolicy. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu po jego przeprowadzeniu, a docelową objętość wargi sromowe osiągnął około 2 tygodnie później. Rezultaty utrzymywać się będą około 1-2 lat. Ujędrnianie warg sromowych – zalecenia i przeciwwskazania Zabieg ujędrniania warg sromowych jest nieinwazyjny, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Przeciwwskazaniem do zabiegu są ogniska zapalne w miejscach intymnych oraz ciąża.

Na zabieg ujędrniania warg sromowych coraz częściej decydują się kobiety, którym zależy na poprawie wyglądu miejsc intymnych. Przeprowadzenie zabiegu pozwala odzyskać objętość i elastyczność warg sromowych większych, co wzmacnia ochronę przed powstawaniem stanów zapalnych, zwiększa satysfakcję z życia seksualnego oraz pewność siebie.

Dokładna cena zabiegu ujędrniania warg sromowych ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji z naszym lekarzem.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
Obraz autorstwa senivpetro na Freepik
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ