1. Strona główna
  2. /
  3. Redukcja blizn

Redukcja blizn

Blizny, czy to pooperacyjne, czy potrądzikowe, potrafią znacznie utrudnić życie, a przede wszystkim bardzo obniżyć poczucie własnej wartości.

Warto jest zadbać o swoje samopoczucie oraz piękny wygląd i walczyć z niedoskonałościami za pomocą innowacyjnych metod oferowanych w Kierach Medical Clinic. Istnieje wiele możliwości – wystarczy jedynie ustalić bezpieczny sposób leczenia Państwa problemu i przystąpić do działania. Takie usługi, jak usuwanie blizn po ospie, redukcja blizn potrądzikowych i redukcja blizn pooperacyjnych, w naszej klinice kierowane są do osób mierzących się z widocznym problemem natury estetycznej bez względu na wiek, czy płeć. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą redukcji blizn w Kierach Medical Clinic.

Umów wizytę

11

Blizny potrądzikowe – co to?

Blizny potrądzikowe to charakterystyczne zmiany skórne, które występują po przebytym trądziku. W wielu przypadkach dochodzi do utworzenia się blizn zanikowych, czyli klasycznych zagłębień skórnych z towarzyszeniem przebarwień. Taka nieestetyczna postać blizn często jest wynikiem również przebytej ospy. W leczeniu i redukcji tego typu blizn oraz pozostałych form wykorzystuje się m.in. osocze bogatopłytkowe, dermapen, laser frakcyjny oraz karboksyterapię. Zapraszamy do zapoznania się z każdą z metod.

 

Redukcja blizn osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe na blizny potrądzikowe to jeden z najskuteczniejszych zabiegów. Preparat pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta i jako swoisty dla organizmu nie jest źródłem reakcji alergicznych oraz nie podrażnia skóry. Oznacza to, że zabieg jest w pełni bezpieczny. To jednak niejedyne zalety zastosowania osocza na blizny. Wśród korzyści warto wymienić również aktywne trombocyty zawarte w osoczu. Są one odpowiedzialne za namnażanie i dojrzewanie nowych komórek naskórka. Dodatkowo przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia, a także wspierają pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Wszystko to ma spory wpływ na rewitalizację skóry.

Wśród najważniejszych atutów wykorzystania osocza bogatopłytkowego na blizny warto podkreślić fakt, że przynosi on naturalne i stopniowe efekty. W pierwszej chwili mogą czuć Państwo pod skórą nieznaczne zgrubienia, jednak jest to objaw, który już po krótkim czasie zanika w pełni samoistnie. W skórze z kolei zaczynają następować procesy odnowy komórek i syntezy nowych włókien kolagenowych. Redukcja blizn osoczem bogatopłytkowym wygładza cerę, co jest wyraźnie zauważalne, a same blizny potrądzikowe, czy po ospie są o wiele mniej widoczne. Oprócz oczywistych efektów w postaci gładszej cery odzyskują Państwo również pewność siebie i komfort.

Zabieg redukcji blizn potrądzikowych nie wymaga rekonwalescencji oraz jest krótki – nie zajmuje dłużej niż 30 minut, jednak wszystko zależne jest od rozległości zmian na skórze. Widoczność efektów poprawia się nawet w ciągu kilku miesięcy po ukończeniu serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym na blizny.

 

Redukcja blizn dermapenem

Dermapen na blizny pooperacyjne, pourazowe, potrądzikowe, czy po przebytej ospie to jedna z czołowych metod ich redukcji. Co ważne, dermapen doskonale radzi sobie również z bliznami w dojrzałej formie. Jest to doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Dermapen nie tylko doskonale minimalizuje blizny, ale również przywraca skórze jędrność, gładką strukturę i odpowiedni, zdrowy koloryt. Jest to zasługa głębokiej regeneracji skóry. Stosując dermapen na blizny potrądzikowe, można równocześnie sprawić swojej cerze głęboką terapię odmładzającą.

Zabieg redukcji blizn dermapenem polega na wykonaniu mikronakłuć. Urządzenie posiada jednorazowy, sterylny kartridż, w którym znajdują się cienkie igły o regulowanej długości. W miejsce mikrouszkodzeń aplikowane są substancje aktywne, dzięki takiemu podaniu ich absorpcja jest nawet kilkaset razy efektywniejsza. Celowe wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego powoduje uruchomienie naturalnych procesów gojenia. Następuje w skórze wzmożona produkcja elastyny i kwasu hialuronowego oraz odbudowie poddane zostają włókna kolagenowe. Wśród efektów dermapenu na blizny potrądzikowe należy wymienić spłycenie i wygładzenie blizn oraz wyrównanie kolorytu.

 

Redukcja blizn laserem frakcyjnym

Usuwanie blizn po ospie, potrądzikowych i innych przy pomocy lasera frakcyjnego to jeden ze sposobów na pozbawioną ryzyka, bezpieczną, całkowitą regenerację skóry. Laser frakcyjny na blizny to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala wyeliminować nieestetyczne zmiany bez bólu.

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe stosuje się w serii zabiegów. Przebieg zabiegu obejmuje naświetlanie wiązką światła laserowego odpowiednio oczyszczonej i odkażonej skóry. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie, jednak już w ciągu kilku dni następuje pobudzenie procesów odnowy oraz skutecznej odbudowy uszkodzonej skóry. Blizny w wyniku ablacji są zastępowane zregenerowaną, zdrową tkanką.

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a efekty zastosowania lasera mogą być zauważalne bezpośrednio po wygojeniu. Spektakularna różnica następuje w ciągu 2 miesięcy od zabiegu, kiedy to najbardziej widoczne jest wypłycenie się blizn.

 

Redukcja blizn karboksyterapią

Karboksyterapia na blizny to doskonała metoda na ich usuwanie i leczenie bez konieczności sięgania po ingerencję chirurgiczną. W przypadku karboksyterapii leczeniu poddaje się blizny wygojone, gdyż w odniesieniu do świeżych blizn zastosowanie tej metody nie jest wskazane.

Karboksyterapia ma szereg zalet. Przede wszystkim zabiegowi mogą być poddane blizny każdego rodzaju np. oparzenia, czy uszkodzenia skóry, dlatego też jest to metoda, po którą chętnie sięga się w przypadku chęci m.in. redukcji blizn pooperacyjnych. Ponadto jest to precyzyjna i bezpieczna procedura o niskiej inwazyjności, która nie wywołuje negatywnych skutków oraz nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji, czy przygotowań. Tkana jest regenerowana za pomocą pobudzenia naturalnych sił regeneracyjnych danego organizmu, a nie stosując kontrolowane uszkodzenia.

Zabieg karboksyterapii na blizny po zabiegach chirurgicznych lub cesarskim cięciu polega na zaaplikowaniu kontrolowanej dawki dwutlenku węgla pod warstwę powierzchniową blizny. W ten sposób umożliwia się łatwiejszy przepływ krwi oraz transport niezbędnych substancji odżywczych. Samą obecność dwutlenku węgla organizm odczytuje jako deficyt tlenu, przez co układ krążenia rozpoczyna intensywne dotleniane tkanek. W wyniku szeregu procesów naprawczych m.in. blizny trądzikowe przy karboksyterapii są trwale eliminowane. W zamierzony sposób wywołany stan zapalny wpływa na pobudzenie głębokich procesów regeneracyjnych skóry właściwej oraz wspiera odbudowę włókien kolagenowych. Do najważniejszych efektów karboksyterapii na blizny należy zaliczyć wyraźne wygładzenie skóry oraz niepożądanych likwidację blizn.

Redukcja blizn

Jeżeli Państwa celem jest skuteczna, bezpieczna i trwała redukcja blizn różnego typu, to serdecznie zapraszamy do zapisów na konsultacje w Kierach Medical Clinic, gdzie czeka na Państwa wykwalifikowany zespół specjalistów z wieloletnią praktyką.

Cena
Laserowe usuwanie blizn do 4cm
600 zł
Laserowe usuwanie blizn do 10cm
1100 zł
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych (1 okolica)
600 zł
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych (cała twarz)
1600 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
Obraz autorstwa senivpetro na Freepik
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ