1. Strona główna
  2. /
  3. Powiększanie punktu G

Powiększanie punktu G

Powiększenie punktu G to nowoczesna, małoinwazyjna metoda, która zapewnia powiększenie i uwydatnienie najwrażliwszej strefy erogennej ciała kobiety.

Celem powiększenia punktu G jest zintensyfikowanie kobiecych doznań, poprzez uwydatnienie strefy erogennej. Jest to niewielkie miejsce na błonie śluzowej przedniej ściany pochwy, gdzie stykają się zakończenia nerwów czuciowych, naczyń i gruczołów. W wielu przypadkach brak satysfakcji z życia intymnego wynika właśnie ze zbyt małego i źle uwydatnionego punktu G. Im większe uwypuklanie, tym więcej możliwości jego stymulacji oraz przeżywania niesamowitych doznań seksualnych.

Umów wizytę

powiększanie punktu G

Czym dokładnie jest punkt G?

Z definicji punkt G jest to obszar o powierzchni około 1 do 1,5 centymetra kwadratowego, który znajduje się w przedniej ścianie pochwy. Jest miejscem wypukłym odróżniającym się strukturą od reszty pochwy umiejscowionym około 4 – 5 centymetrów od jej wejścia. Obszar ten jest bardzo wrażliwy na dotyk ze względu na duże unerwienie. Podczas podniecenia, punkt G powiększa się oraz pulsuje, przez co znacznie łatwiej jest go zlokalizować. Pomimo że ta sfera erogenna jest źródłem odczuwania przyjemności i satysfakcji w trakcie stosunku seksualnego, to jednak nie każda kobieta posiada wrażliwy punkt G. Jednak wszystkie panie chcące odczuwać pełną satysfakcję seksualną mogą skorzystać z zabiegów ginekologii plastycznej, których zadaniem jest powiększanie punktu G.

 

Zabieg powiększania punktu G – opis i przebieg

Metoda powiększania punktu G jest wykonywana z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Cały zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych przez wykwalifikowanego lekarza. Na samym początku obszar miejsc intymnych oczyszczany jest środkiem dezynfekującym. Kuracja nie wymaga podania znieczulenia, choć najczęściej wykonywana jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Sam zabieg powiększania punktu G polega na wstrzyknięciu w przednią ścianę pochwy niewielkiej ilości substancji, która wypełnia tkankę. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym wykonywane jest w odległości ok. ½ długości pochwy od przedsionka. Natomiast wspomniany środek wypełniający wprowadzany jest pod błonę śluzową pochwy za pomocą kaniuli. Zamiast aplikowania preparatu na bazie kwasu hialuronowego istnieje możliwość wykorzystania własnego tłuszczu pacjentki. Wówczas materiał pobierany jest metodą liposukcji. Powiększanie punktu G trwa ok. 20 minut. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, pacjentka może powrócić do zwyczajowej aktywności niedługo po zabiegu.

 

Dla kogo sprawdzi się powiększanie punktu G?

Powiększenie punktu G dedykowane jest pacjentkom powyżej 18 roku życia, które są aktywne seksualnie i nie występują u nich wyraźne przeciwwskazania, opisane poniżej. Jest to metoda stworzona z myślą o kobietach, które nie odczuwają satysfakcji podczas współżycia płciowego. Zalecana jest także tym, których celem jest intensyfikacja dotychczasowych doznań w sferze intymnej. Prezentowana metoda ma na celu poprawę komfortu współżycia oraz podniesienie libido. Równie ważnym wskazaniem są pobudki na tle psychologicznym, jak np. chęć zwiększenia poczucia własnej wartości. Zabieg powiększania punktu G polecany jest także kobietom, które cierpią na chroniczny brak orgazmu, wynikający z uwarunkowań fizjologicznych lub emocjonalnych. Z tego powodu zabiegowi najczęściej poddają się pacjentki, które nie odczuwają wystarczających bodźców podczas stosunku, a chciałyby czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego. Ponadto mogą skorzystać z niego również kobiety, które niedawno urodziły dziecko oraz te w okresie menopauzy. Warto dodać, iż powiększanie punktu G należy do nieinwazyjnej grupy zabiegów ginekologii plastycznej, do czego przyczynia się w dużym stopniu immunologiczna neutralność. Pomimo że kwalifikacja do zabiegu jest z reguły inkluzyjna, to istnieje również kilka zasadniczych przeciwwskazań do powiększenia punktu G. Są to m.in.:

  • aktywne infekcje pochwy,
  • ciąża,
  • krwawienie miesięczne,
  • zmiany skórne wymagające weryfikacji histopatologicznej,
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.

 

Zalecenia przed zabiegiem powiększenia punktu G.

Przed powiększaniem punktu G wskazane jest wykonanie badania cytologicznego, które zleca lekarz ginekolog. Metoda jest najbardziej skuteczna wówczas, gdy wykonuje się ją u pacjentek zdrowych, w dobrym stanie ogólnym.

 

Powiększanie punktu G – efekty

Efektem zabiegu powiększania punktu G jest wyeksponowanie i ujędrnienie przedniej ściany pochwy, która staje się bardziej wrażliwa na bodźce. Pacjentka może czerpać satysfakcję z życia seksualnego oraz korzystać ze zintensyfikowanych doznań nawet przez kolejne dwa lata. Zabieg zmniejsza uczucie dyskomfortu w trakcie stosunku oraz zwiększa zdolność do odczuwania bodźców. Pełny rezultat odczuwalny jest najbardziej po upływie 4-6 tygodni od zabiegu. Zaletą jest również szybka rekonwalescencja, gdyż kobieta zaraz po poddaniu się kuracji może natychmiast wrócić do codziennych obowiązków i aktywności. Zalecana jest jednak kilkudniowa abstynencja seksualna, w celu znormalizowania wszystkich procesów zachodzących w kobiecym ciele.

 

Powiększanie punktu G cena

Powiększanie punktu G to zabieg ginekologii estetycznej o przystępnej cenie i dużej skuteczności Pozwala osiągnąć satysfakcję z życia seksualnego, która posiada bezpośredni wpływ na jakość życia, związku partnerskiego i ogólnego dobrostanu pacjentki. Na koszt powiększenia punktu G wpływa rodzaj materiału i jego ilość zużyta podczas zabiegu. Powiększanie punktu G może być wykonane z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub tłuszczu pobranego bezpośrednio od pacjentki.

Cena do uzgodnienia
Powiększenie punktu G
od 2500 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ