1. Strona główna
  2. /
  3. Plastyka powiek górnych –…

Plastyka powiek górnych -blefaroplastyka

Jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry zgromadzonej w obszarze powieki górnej. Niekiedy lekarz decyduje się także na usunięcie tzw. przepukliny tłuszczowej.

Plastyka powiek górnych, blefaroplastyka jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Trwa od 60. do 90. minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Wskazaniem do plastyki powiek mogą być zarówno względy estetyczne, jak i medyczne.

Umów wizytę

Plastyka powiek gornych

Plastyka powiek górnych – o zabiegu

Z wiekiem skóra wokół oczu ulega zwiotczeniu, postarzając twarz i nadając jej zmęczonego wyglądu. Nadmiar wiotkiej skóry w obrębie powiek górnych dodatkowo może ograniczać pole widzenia, utrudniając codzienne funkcjonowanie.

Dzieje się tak, gdy nadmiar skóry na powiekach górnych przysłania źrenicę, czyli otwór, przez który do oka wpada światło. Chcąc poprawić sobie pole widzenia, bezwiednie unosimy więc brwi, narażając się nie tylko na napięciowe bóle głowy, ale także pogłębienie zmarszczek w okolicach czoła. Plastyka powiek górnych rozwiązuje te problemy. Dzięki niej możemy odzyskać prawidłowe pole widzenia oraz bardziej młodzieńczy i wypoczęty wygląd.

 

Jak wygląda zabieg korekty powiek górnych

Przed zabiegiem korekty powiek górnych

Ponieważ plastyka powiek górnych jest zabiegiem chirurgicznym, wymaga wcześniejszej konsultacji z chirurgiem, który na podstawie wywiadu medycznego i oceny wyglądu powiek górnych kwalifikuje pacjenta do zabiegu. W trakcie konsultacji wyklucza wszelkie przeciwwskazania oraz rozmawia z pacjentem na temat jego oczekiwań względem uzyskanego efektu. Przed zabiegiem pacjent powinien też wykonać kilka niezbędnych badań: morfologię krwi, APTT, INR, czas protrombinowy, antygen HbS, anty HCV, glukozę oraz kreatyninę.

W trakcie zabiegu korekty powiek górnych

Zanim chirurg przystąpi do pierwszego cięcia, znieczula okolicę zabiegową przy pomocy zastrzyku z lidokainą. Jest to jedyny moment, w którym pacjent może odczuwać jakikolwiek dyskomfort. Cięcie prowadzone jest na fałdzie powieki górnej, w taki sposób, że jest ono później praktycznie niewidoczne. W trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmiar luźnej skóry oraz dokonuje korekty mięśnia okrężnego oka. Jeśli sytuacja tego wymaga, wycina także tłuszcz zgromadzony wokół gałki ocznej, tworzący przepuklinę oczodołową. Na ranę nakładane są niewchłanialne szwy, które wyjmuje się po około 7 dniach. Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia może udać się do domu.

 

Plastyka powiek górnych – zalecenia po zabiegu

Przez pierwsze dni po zabiegu plastyki powiek górnych zalecany jest oszczędny tryb życia oraz nienadwyrężanie wzroku. Niezalecane jest również korzystanie z sauny, solarium oraz basenu przez ok. miesiąc. Występującą opuchliznę oraz zasinienia, które są naturalną konsekwencją interwencji chirurga, można łagodzić przy pomocy zimnych kompresów. Najczęściej ustępują one jednak już po około 1-2 tygodniach od zabiegu. Wówczas pacjent może powrócić do pełnej aktywności i cieszyć nowym wyglądem.

 

Efekty korekty powiek górnych

Efekty widoczne są niemal od razu po ustąpieniu zasinień i opuchlizny. Plastyka powiek górnych otwiera oko i sprawia, że staje się ono większe. Twarz zyskuje także młodszy i bardziej wypoczęty wygląd. Usunięcie nadmiaru zwiotczałej tkanki z okolic oczu zwiększa pole widzenia, poprawiając tym samym komfort życia. Uzyskany efekt jest długotrwały i może utrzymywać się nawet do kilkunastu lat.

 

Cennik plastyki górnych powiek

W klinice Kierach Medical Clinic dokładną cenę plastyki powiek górnych przedstawia lekarz podczas konsultacji.

Cena
Plastyka powiek górnych (blepharoplastyka)
5 000 PLN
Plastyka powiek dolnych
6 000 PLN
Plastyka powiek górnych i dolnych
10 000 PLN
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ