- Strona główna
- /
- Peelingi chemiczne
Peelingi chemiczne
Peelingi chemiczne, zwane również kwasami lub peelingami kwasowymi to świetny sposób na poprawę kondycji skóry, niezależnie od wieku i rodzaju cery. W zależności od zastosowanego preparatu zabieg może wykazywać działanie oczyszczające, odmładzające, przeciwtrądzikowe, regenerujące, rozjaśniające, redukujące przebarwienia, przeciwzmarszczkowe lub normalizujące. Stosując peelingi chemiczne można usuwać poszczególne warstwy naskórka i regulować głębokość złuszczania.
Kwasy cieszą się dużym powodzeniem wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej, ponieważ ta metoda złuszczania naskórka daje niezwykle szybkie i spektakularne efekty. Peelingi chemiczne likwidują przebarwienia, spłycają blizny i zmarszczki. Są idealne dla szarej, zmęczonej i zanieczyszczonej skóry, ponieważ dokładnie i szybko ją oczyszczają, przywracając blask i młody wygląd.
Peelingi chemiczne – na czym polegają?
Działanie peelingów chemicznych polega na usuwaniu zewnętrznych warstw skóry, w celu pobudzenia jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Peelingi rozluźniają połączenia między komórkami skóry, dzięki czemu złuszczają się jej zewnętrzne warstwy. W zależności od rodzaju, stężenia i pH zastosowanego preparatu, uzyskujemy różną siłę działania. Peelingi chemiczne dzielą się na:
- peelingi powierzchniowe, które działają tylko na naskórek
- peelingi średnio głębokie, które docierają do górnych warstw skóry właściwej
- peelingi głębokie, które działają na głębsze warstwy skóry właściwej
Peelingi chemiczne – dla kogo?
Główne wskazania do poddania się zabiegom z użyciem kwasów to:
- gruba warstwa rogowa naskórka (np. po słonecznym lecie)
- szary koloryt cery
- blizny, również potrądzikowe
- rozszerzone pory
- przebarwienia
- zmarszczki
- utrata jędrności skóry
- łojotok
- trądzik
- utrata nawilżenia skóry W zasadzie każdy pacjent, niezależnie od wieku czy rodzaju cery może poddać się tego rodzaju zabiegom.
Zalecenia przed zabiegiem
Przed wykonaniem peelingu chemicznego należy odpowiednio się przygotować i zastosować do poniższych zaleceń:
- na minimum 30 dni przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać ani eksponować skóry na słońce, używać samoopalaczy czy korzystać z solarium
- na 10 dni przed zabiegiem, w miejscu zabiegowym nie należy się depilować, woskować ani używać ścierających gąbek, ponieważ mogą podrażniać skórę
- na kilka dni przed zabiegiem nie można stosować kremów i balsamów z kwasami chemicznymi lub retinoidami.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu należy przemywać skórę preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji cery wrażliwej. Bardzo ważne jest, aby dbać o dogłębne nawilżenie skóry. Należy wypijać około 1,5 – 2 l wody dziennie. W miejscu poddanym zabiegowi nie należy depilować skóry ani używać kosmetyków z kwasami. Nie wolno się także opalać przez okres 4-6 tygodni. Obowiązkowo należy stosować kremy z mocnym filtrem ochronnym przed promieniowaniem UV.
Efekty
Efekty zabiegu możemy zauważyć praktycznie od razu. Peeling chemiczny głęboko oczyszcza i złuszcza skórę, dzięki czemu naskórek jest wygładzony i miękki. Zastosowanie kwasów pomaga w usunięciu przebarwień, likwidowaniu blizn i leczeniu trądziku. Najlepsze efekty uzyskamy stosując serię zabiegów.
Umów wizytę telefonicznie lub online!
Umów wizytę