1. Strona główna
 2. /
 3. Lipoliza wzgórka łonowego 

Lipoliza wzgórka łonowego 

Zabieg lipolizy wzgórka łonowego to innowacyjna metoda stosowana w celu poprawy wyglądu miejsc intymnych.

Lipoliza wzgórka łonowego polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy wzgórka łonowego. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 15-30 minut. Wyróżnia się trwałymi efektami i wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Umów wizytę

lipoliza wzgorka lonowego

Lipoliza – co to jest?

Lipoliza to bezinwazyjny, nieoperacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, w wyniku którego dochodzi do kontrolowanego rozpadu komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są z organizmu. Zabieg ten wykonywany w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, modelowania sylwetki i korygowania niedoskonałości. Jednym z zastosowań lipolizy jest usuwanie komórek tłuszczowych ze wzgórka łonowego.

 

O zabiegu

Lipoliza wzgórka łonowego to zabieg mający na celu wymodelowanie okolic intymnych poprzez zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Decydują się na niego osoby, które mają problem z miejscowym gromadzeniem się tłuszczu, który jest trudny do usunięcia tradycyjnymi metodami, takimi jak dieta i ćwiczenia. Pożądane efekty uzyskuje się po kilku zabiegach, a dokładną ich liczbę ustala lekarz podczas wcześniejszych konsultacji.

 

Jak wygląda zabieg?

Lipoliza wzgórka łonowego polega na wstrzyknięciu w wybraną okolicę ciała specjalnej substancji (fosfatydylocholiny lub kwasu deoksycholowego), która niszczy komórki tłuszczowe. W tym celu wykorzystywana jest bardzo cienka igła, którą lekarz wykonuje kilka nakłuć, aby dostać się na odpowiednią głębokość podskórnej tkanki tłuszczowej. Wprowadzony preparat niszczy błony komórek tłuszczowych, które następnie są metabolizowane w wątrobie i usuwane z organizmu. Poza tym w miejscu podania preparatu pojawia się stan zapalny, który pobudza do pracy układ odpornościowy, co w rezultacie przyśpiesza usuwanie uszkodzonych komórek tłuszczowych. Dzięki temu w ich miejsce pojawia się tkanka włóknista, a skóra w tej okolicy obkurcza się, przez co wzgórek łonowy staje się mniejszy. Zabieg lipolizy wzgórka łonowego jest w zasadzie bezbolesny, choć zawsze istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego. Czas trwania zabiegu waha się od 15 do 30 minut. Lipoliza wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych.

 

Komu dedykowany jest zabieg?

Lipoliza wzgórka łonowego zalecana jest osobom, u których występuje nierównomiernie rozłożona i nadmierna tkanka tłuszczowej w okolicy wzgórka łonowego, której nie da się zlikwidować dietą czy ćwiczeniami. Poza tym z zabiegu mogą również skorzystać kobiety po cesarskich cieciach lub innych operacjach z blizną nad spojeniem łojowym, u których widoczne jest charakterystyczne wybrzuszenie wzgórka łonowego.

 

Zalecenia i przeciwwskazania

Lipoliza wzgórka łonowego to małoinwazyjny zabieg, który nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać:

 • dotykania miejsca zabiegu – przez około 6 godzin,
 • spożywania alkoholu – przez około 12 godzin,
 • wysiłku fizycznego – przez około 24 godziny,
 • korzystania z sauny, łaźni parowych, krioterapii, solarium i ekspozycji na słońce – przez około 48 godzin.
Dodatkowo zaleca się picie co najmniej 2 litry wody na dobę, co przyśpiesza metabolizowanie tłuszczu i usuwanie go z organizmu. Poza tym po 24 godzinach od zabiegu można wykonać masaż okolicy wzgórka łonowego, co pomaga przetransportować zniszczone komórki tłuszczowe do wątroby, gdzie są one metabolizowane. Aby zwiększyć skuteczność lipolizy wzgórka łonowego, warto dodatkowo skorzystać z zabiegów liposukcji ultradźwiękowej. Przeciwwskazaniem do zabiegu lipolizy wzgórka łonowego są:
 • ostre infekcje okolic intymnych,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • ciąża,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nerek,
 • ciężkie choroby wątroby,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.
W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

 

Efekty

W wyniku zabiegu dochodzi do zmniejszenia wzgórka łonowego poprzez redukcję występującej w tej okolicy tkanki tłuszczowej. Ostateczne rezultaty widoczne są po około miesiącu od ostatniego zabiegu. Efekty lipolizy są trwałe, a tkanka tłuszczowa nie gromadzi ponownie w strefie objętej zabiegiem, o ile osoba poddana zabiegowi utrzymuje stałą masę ciała. Z tego względu zaleca się stosowanie zbilansowanej diety i regularną aktywność fizyczną. Najlepsze efekty widoczne są u osób o prawidłowej masie ciała lub z lekką nadwagą.

Na lipolizę wzgórka łonowego decyduje się coraz więcej osób, które nie są zadowolone z wyglądu okolic intymnych, a jednocześnie nie są w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą diety czy ćwiczeń. W wyniku zabiegu zmniejsza się skrępowanie w sytuacjach intymnych, co dodatkowo zwiększa satysfakcję z życia seksualnego. Dzięki temu lipoliza wzgórka łonowego cieszy się coraz większą popularnością i dobrymi opiniami wśród osób, które zdecydowały się na ten zabieg.

Cena zabiegu lipolizy wzgórka łonowego uzależniona jest od liczby zabiegów w ramach zalecanej kuracji. Z tego względu dokładny koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie po konsultacji z lekarzem.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ