1. Strona główna
 2. /
 3. Korekcja blizn po nacięciu…

Korekcja blizn po nacięciu krocza

Zabieg korekcji blizn po nacięciu krocza to nieinwazyjna metoda, która ma na celu poprawę funkcjonowania i wyglądu miejsc intymnych.

Korekcja blizn po nacięciu krocza wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych z wykorzystaniem nowoczesnego lasera frakcyjnego CO2. W efekcie przeprowadzonego zabiegu blizna krocza staje się wygładzona, płytsza i rozjaśniona.

Umów wizytę

korekcja blizn po nacieciu

O zabiegu

Korekcja blizn po nacięciu lub pęknięciu krocza to nieinwazyjny zabieg, który ma na celu wygładzenie, spłycenie i rozjaśnienie blizny. Jeśli w wyniku porodu naturalnego doszło do nieprawidłowego zagojenia się rany krocza, powstała blizna może nie tylko wyglądać nieestetycznie, ale i utrudniać prawidłowe funkcjonowanie. Aby temu zaradzić, pacjentka może zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera. Pożądane efekty korekcji blizn uzyskuje się na ogół po kilku zabiegach, a dokładną ich liczbę ustala lekarz podczas wcześniejszych konsultacji.

 

Jak wygląda zabieg?

Korekcja blizn po nacięciu krocza to zabieg ambulatoryjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj trwa około 15-30 minut. Lekarz wykonuje zabieg za pomocą ablacyjnego lasera frakcyjnego CO2. Promienie lasera dokonują kontrolowanych mikrouszkodzeń zabliźnionej tkanki, co prowadzi do rozpoczęcia procesu produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu dochodzi do przebudowy tkanki, w wyniku czego blizna staje się bardziej gładka, płytsza i jaśniejsza. W rezultacie blizna jest mniej widoczna, a przede wszystkim pozwala na prawidłowe i bezbolesne funkcjonowanie krocza. Bezpośrednio tydzień po zabiegu pacjentka może odczuwać swędzenie i pieczenie leczonej blizny. Może pojawić się także zaczerwienienie okolicy poddanej zabiegowi. Wszystkie te obawy z czasem całkowicie ustąpią. Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa około 30 dni.

 

Komu dedykowany jest zabieg?

Korekcja blizn po nacięciu krocza to zabieg skierowany do osób, które zmagają się nieestetyczną blizną, utrudniającą codziennie funkcjonowanie. Taka blizna najczęściej jest efektem niedokładnego zszycia lub zaburzonego procesu gojenia się rany, spowodowanego przez infekcję lub rozejście się szwów. Bezpośrednim wskazaniem do zabiegu laserowej korekcji blizn po nacięciu krocza jest uczucie drętwienia lub ciągnięcia oraz ból, pojawiający się podczas współżycia.

 

Zalecenia i przeciwwskazania

Przed zabiegiem korekcji blizny po nacięciu krocza lekarz przeprowadza konsultację ginekologiczną, która pozwoli oszacować liczbę niezbędnych zabiegów. Poza tym przed zabiegiem należy przeprowadzić kilka badań laboratoryjnych, takich jak: oznaczenie grupy krwi, morfologia, fibrynogen, HIV, HCV i HbsAg. Bezpośrednio po zabiegu przez około tydzień zaleca się:

 • unikanie stosowania mydła i spirytusu,
 • unikanie współżycia i innych kontaktów intymnych,
 • unikanie podrażniania miejsca zabiegu ręcznikiem lub gąbką,
 • ograniczenie aktywności fizycznej,
 • unikanie gorących kąpieli.
Z kolei w okresie 4-6 tygodni po zabiegu należy:
 • stosować zalecone przez lekarza preparaty wspomagające gojenie się ran i pielęgnację strefy zabiegu,
 • unikać opalania się na słońcu oraz w solarium,
 • udać się na wizytę kontrolną w zaleconym przez lekarza terminie.

Przeciwskazaniem do zabiegu korekcji blizny po nacięciu krocza są:

 • uszkodzenie skóry w okolicy wykonywanego zabiegu,
 • stan zapalny sromu i pochwy,
 • ciąża,
 • menstruacja,
 • nieprawidłowe wyniki cytologii szyjki macicy.
 • W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, wykonującym zabieg.

   

  Efekty

  Dzięki laserowej korekcji blizna po nacięciu krocza staje się wygładzona, spłycona oraz rozjaśniona, przy czym ostateczny efekt zależy od rodzaju i głębokości blizny oraz predyspozycji pacjentki do gojenia się ran. W przypadku wystąpienia bliznowców zabieg pozwoli na zahamowanie procesu jego powiększania się. Z kolei w niektórych sytuacjach blizna może stać się praktycznie niezauważalna. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy zabieg wykonywany jest w możliwe najszybszym czasie po powstaniu blizny. Zazwyczaj wykonuje się serię 4-6 zabiegów, które dają na tyle długoterminowe efekty, że cała procedura nie musi być powtarzana.

  Na korekcję blin po nacięciu krocza decyduje się coraz więcej osób, które nie są zadowolone z wyglądu okolic intymnych oraz odczuwają dyskomfort po nieprawidłowym zagojeniu się rany w obrębie krocza. Zabieg sprawia, że znikają uciążliwe dolegliwości, a sama blizna staje się mniej widoczna. Dzięki temu korekcja blizn po nacięciu krocza cieszy się rosnącą popularnością i dobrymi opiniami wśród osób, które zdecydowały się na ten zabieg.

  Cena zabiegu korekcji blizny po nacięciu krocza uzależniona jest od liczby zabiegów w ramach zalecanej kuracji. Z tego względu dokładny koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie po konsultacji z lekarzem.

  Masz pytania?

  Umów wizytę telefonicznie lub online!

  Umów wizytę
  Masz pytania?
  Obraz autorstwa senivpetro na Freepik
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ