Broda, a dokładnie zarost od wieków traktowany jest jako niekwestionowany symbol męskości. Przeszczep brody to wyjście na przeciw potrzebom mężczyzn ponieważ dla wielu z nich to niezwykle ważny element ich wyglądu, tożsamości, stylu życia. Jej stylizacja jest równie ważna w wyglądzie, jak fryzura włosów na głowie. Niestety, nie każdy mężczyzna może pochwalić się pięknym zarostem na brodzie, a to często jest powodem do zmartwień i utraty pewności siebie. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna pozwala zastosować innowacyjne rozwiązanie, jakim jest przeszczep brody (zarostu na brodzie). Zabieg pozwala odzyskać ten niekwestionowany symbol męskości, jakim jest zarost[1].

Brak zarostu – przyczyny

Na brak zarostu na brodzie wpływa wiele czynników, tym kluczowym jest genetyka, ponieważ predyspozycje do gęstości, jak i sama kondycja włosów uzależniona jest od dziedziczenia. Ale powodów dla których zarost nie jest bujny może być więcej – mogą to być choroby nowotworowe, a dokładnie po leczeniu onkologicznym (chemio- lub radioterapii) następuje utrata części zarostu, czy też blizny powstałe w wyniku różnego rodzaju urazów. 

Przeszczep zarostu – zagęszczanie brody

Podczas przeszczepu zarostu na brodzie wykorzystywane są takie same techniki, jak podczas tego zabiegu wykonywanego w celu odzyskania pięknych włosów na skórze głowy. W obu przypadkach wykorzystywane są zaawansowane techniki chirurgiczne. Na czym polega zagęszczanie zarostu? Podczas zabiegu pojedyncze jednostki włosów są pobierane z obszarów dawczych, najczęściej z tyłu głowy, a następnie precyzyjnie wszczepiane w obszar biorczy brody. Procedura ta jest bezpieczna, precyzyjna i minimalnie inwazyjna, a czas rekonwalescencji jest dość krótki, co zabieg czyni niezwykle przyjaznym. Dodatkowo jest bezbolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

O zaletach przeszczepu włosów przeczytasz w poniższym artykule: https://centrumkierach.pl/przeszczep-wlosow-dlaczego-warto/ 

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do przeszczepu zarostu na brodzie to w pierwszej kolejności konsultacja z lekarzem specjalizującym się w tej dziedzinie oraz omówienie oczekiwań i osiągnięcia możliwych efektów. Do głównych zaleceń przed samym zabiegiem należy unikanie palenia papierosów, stosowania używek, w razie konieczności odstawienie niektórych przyjmowanych leków. Lekarz zaleci również odpowiednią pielęgnację skóry.  

Zagęszczanie zarostu – zabieg

Zabieg przeszczepu zarostu na brodzie odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje dyskomfort pacjenta, a także odczucia bólowe. Tak jak w przypadku przeszczepu włosów na skórze głowy niezwykle ważny jest odpowiedni wybór kliniki oraz lekarza, który dokona zabiegu. Efekt końcowy będzie zależał bowiem od jego wiedzy, doświadczenia, umiejętności i zmysłu artystycznego. I chociaż sam zabieg przeszczepu włosów jest relatywnie prosty z punktu medycznego, to nie każdy lekarz wykona go w taki sposób, że efekty będą ładne wizualnie.

Niezwykle ważne jest dokładne zaplanowanie rozmieszczenia wszczepianych włosów, aby efekt końcowy przyniósł naturalny wygląd i równomierność zarostu – rozmieszczenia mieszków włosowych. A ile trwa sam zabieg? Trzeba się nastawić na to, że cały proces może trwać kilka ładnych godzin, w zależności od rozmiaru obszaru, na którym będą przeszczepiane grafty.

Przeszczep brody efekty

Po przeszczepie zarostu na brodzie, pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort oraz zauważyć niewielkie opuchnięcia, obrzęki i zaczerwienienia. Po kilku dniach efekty te powinny ustąpić i pacjent może powrócić do codziennych aktywności. Ważne, aby przez pierwsze dni unikać wysiłku fizycznego oraz używek. Efekty końcowe będą widoczne po kilku miesiącach od wykonania zabiegu, co jest związane z naturalnym cyklem wzrostu włosów. 

Przeszczep brody cena

Cena przeszczepu zarostu, podobnie jak i włosów na skórze głowy uzależniona jest od ilości przeszczepianych mieszków włosowych i jest zawsze ustalana indywidualnie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem: https://centrumkierach.pl/cennik/ 

Przeszczep brody przed i po

Efekty przeszczepu zarostu potrafią zaskoczyć, ponieważ efekt po bywa naprawdę spektakularny. Sami zobaczcie na poniższych zdjęciach:

przeszczep brody przed po 1

Podsumowanie

Przeszczep brody (zarostu na brodzie) to dla wielu mężczyzn zabieg pozwalający odzyskać nie tylko piękny, męski wygląd, ale i pewność siebie. Jeśli problem dotyczy Ciebie i zastanawiasz się nad zabiegiem, ale masz wątpliwości, pytania, potrzebujesz porady – zapraszamy do kontaktu – na wszystkie chętnie odpowiemy, możemy wszystko wyjaśnić podczas spotkania w naszej klinice, online, w tym wideo-konsultacji, a także zachęcamy do kontaktu telefonicznego: +48 579 645 819. 

Więcej na naszej stronie: https://centrumkierach.pl/kontakt/