Mity na temat przeszczepu włosów krąży po sieci, ale co jest prawdą a tylko fikcją? W ciągu ostatnich lat przeszczep włosów stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Rosnące wokół transplantacji włosów zainteresowanie sprawia, że o problemach związanych z łysieniem mówi się coraz częściej, jednak nadal z ust do ust przekazywanych jest wiele nieprawdziwych informacji. Dzisiaj obalam 3 najczęściej powtarzane mity, które budzą w pacjentach niepotrzebne obawy.
Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.
Mit 1 – Przeszczep włosów jest tylko dla mężczyzn
Każdego dnia włosy wypadają milionom zdrowych osób na całym świecie. Nie ma w tym zjawisku niczego niepokojącego, ponieważ wypadanie włosów jest naturalnym procesem. Problemy zaczynają się wtedy, gdy tracimy włosów zbyt wiele, a ich wypadanie spowodowane jest szeregiem różnych zaburzeń równowagi organizmu. Powiększające się zakola, prześwity oraz przerzedzenia włosów częściej dotykają mężczyzn, jednak natura w wielu przypadkach nie pozwala cieszyć się zdrowymi włosami również kobietom.
Już co drugi mężczyzna poniżej 50. roku życia i aż 70% starszych panów boryka się z problemem wypadania włosów. W przypadku kobiet problem występuje rzadziej, bo spotyka zaledwie 3-6% pań poniżej 30. roku życia i 30-40% powyżej 50. Mitem jest, że przeszczepowi włosów mogą poddać się tylko mężczyźni – zabieg z sukcesem przeprowadza się u przedstawicieli obu płci.
Mit 2 – Przeszczep włosów pozostawia blizny
Mit związany z bliznami po przeszczepie włosów wynika z metody, którą w przeszłości wykonywało się transplantację. Metoda FUT, bo o niej mowa, polegała na pobraniu płatu skóry z tyłu głowy i faktycznie pozostawiała linijne blizny. Dynamiczny rozwój medycyny i nowe możliwości technologiczne pozwoliły lekarzom zaprzestać tych działań. W HairCenter Kierach wszystkie przeszczepy włosów odbywają się przy zastosowaniu innowacyjnej metody FUE, która polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, nie całego płata skóry. Wykorzystywane w metodzie FUE narzędzia mają średnicę zaledwie 0,8-0,9 mm i pozostawiają po sobie minimalne blizny, które goją się po zaledwie kilku dniach.
Mit 3 – Na przeszczep włosów mogą pozwolić sobie tylko nieliczni
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Podobnie jest z przeszczepem włosów, który od wielu lat jest wykonywany przez lekarzy na całym świecie, również w wielu polskich miastach. HairCenter Kierach posiada odziały we Wrocławiu oraz w Warszawie.i w Warszawie,dzięki czemu pacjenci mogą wybrać lokalizację, która bardziej im odpowiada. Czasy, w których przeszczep włosów wiązał się z czasochłonnym i przede wszystkim kosztownym wyjazdem za granicę należą do przeszłości.
Więcej ciekawych artykułów najdziesz na naszym blogu. Odwiedź nas na IG i TikTok. Potrzebujesz konsultacji stacjonarnej w gabinecie lekarskim we Wrocławiu lub.w Warszawie? Umów konsultację: Zadzwoń lub umów się online.
Spis treści – mity na temat przeszczepu włosów
Czy przeszczep włosów pozostawia widoczne blizny?
Nie, nowoczesna metoda FUE (Follicular Unit Excision) minimalizuje blizny dzięki pobieraniu pojedynczych graftów, w przeciwieństwie do starszej metody FUT, która zostawia liniową bliznę.
Czy przeszczepione włosy wyglądają nienaturalnie?
Mit. Przy metodzie FUE włosy są wszczepiane pod naturalnym kątem i kierunkiem wzrostu, co zapewnia w pełni naturalny efekt, nieodróżnialny od rodzimych włosów. Pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony lekarz.
Czy siwe włosy można przeszczepić?
Tak, siwe włosy można przeszczepić, choć wymaga to większego doświadczenia lekarza, ponieważ są mniej widoczne podczas pobierania graftów.
Czy przeszczep włosów wymaga leków immunosupresyjnych?
Nie, przeszczep włosów jest autologiczny (dawca i biorca to ta sama osoba), więc nie ma ryzyka odrzucenia i nie wymaga leków immunosupresyjnych.
Czy przeszczep włosów jest bolesny?
Mit. Zabieg metodą FUE wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co eliminuje ból podczas procedury, a dyskomfort po zabiegu jest minimalny.
Poznaj historię Wojciecha, który zdecydował się na przeszczep włosów w Kierach Medical Clinic.