1. Strona główna
 2. /
 3. Leczenie wypadania włosów Warszawa

Leczenie wypadania włosów Warszawa

Łysienie i wypadanie włosów to powszechny problem, który dotyka mężczyzn i kobiety w różnym wieku. Bez względu na to, czy pacjenci tracą włosy w wyniku zmian hormonalnych, niewłaściwej pielęgnacji czy z przyczyn genetycznych, najlepszym wyborem podczas szukaniu pomocy jest konsultacja z lekarzem trychologiem. Jest wiele osób podających się za trychologów, których celem jest sprzedaż szamponów po kilkaset złotych. Upewnij się, że konsultujesz swój problem z lekarzem. Problem wypadania włosów to tylko objaw tego, że twój organizm nie działa prawidłowo lub występują zaburzenia w jego funkcjonowaniu. Zaburzeń hormonalnych, niedoborów żywieniowych czy zbyt wysokiego poziomu testosteronu nie wyleczysz szamponem. Zapraszamy do skorzystania z oferty Kierach Medical Clinic. W naszej klinice w Warszawie prowadzimy skuteczne leczenie łysienia. W większości przypadków terapia nie wymaga skomplikowanych i bardzo kosztownych zabiegów, których obawiają się pacjenci. Zwykle dobranie odpowiednich leków dostępnych w aptece okazuje się wystarczające, aby pacjent już po kilku miesiącach mógł zaobserwować zahamowanie wypadania i wzrost nowych włosów.

Zrzut ekranu 2021 05 21 o 10.24.12

Przyczyny wypadania włosów

Każdy zdrowy włos żyje kilka lat. To naturalne, że po tym czasie włosy wypadają, by na ich miejsce wyrosły nowe. W normalnych warunkach ten cykl zachodzi stale i ogólna gęstość włosów się nie zmienia. U wielu osób występuje jednak nadmierne wypadanie włosów, które nie są zastępowane kolejnymi, odrastającymi na ich miejscu. Przyczyny takiej sytuacji mogą być różne. Część osób ma genetyczne predyspozycje do łysienia. U innych za wypadanie włosów odpowiadają zmiany hormonalne związane np. z urodzeniem dziecka lub menopauzą. Niektóre dolegliwości, np. choroby tarczycy, mogą także znacząco wpływać na stan włosów. Ponadto nie bez znaczenia jest pielęgnacja skóry głowy i włosów. Niewłaściwie dopasowane kosmetyki mogą przyczyniać się do wypadania włosów, podobnie jak uboga w składniki odżywcze dieta i wynikające z niej niedobory.

Co robić, gdy włosy wypadają?

Wiele osób borykających się z silnym wypadaniem włosów uważa, że nic nie da się zrobić i muszą z tym problemem po prostu żyć. Nic bardziej mylnego. Na każdy przypadek istnieje rozwiązanie, które doświadczony lekarz trycholog jest w stanie znaleźć. Przeważająca część pacjentów może cieszyć się poprawą stanu włosów już po kilku miesiącach od pierwszej konsultacji. Jak to możliwe? Ponad 80% przypadków nadmiernego wypadania włosów i łysienia jest możliwa do wyleczenia dzięki odpowiednio dobranej kuracji farmakologicznej. Pierwszym etapem jest konsultacja w gabinecie lub online, podczas której specjalista Hair Center Kierach zapoznaje się szczegółowo z problemem pacjenta. W formularzu zgłoszeniowym, w przypadku konsultacji online, należy załączyć listę chorób, na które obecnie się leczysz, a także listę przyjmowanych leków. Potrzebne są też zdjęcia głowy z różnych stron. Te informacje pozwalają lekarzowi ocenić, czy pacjent kwalifikuje się do wdrożenia kuracji farmakologicznej i jakie dodatkowe badania warto przeprowadzić.

Formularz kontaktowy
  Leczenie wypadania włosów

  Nie ma co się oszukiwać, cudowny środek, który pomoże każdej osobie zmagającej się z wypadaniem włosów, nie istnieje. Dużo lepszym pomysłem niż kupowanie coraz to nowszych specyfików jest inwestycja w profesjonalną konsultację u specjalisty w dziedzinie włosów, czyli lekarza trychologa. Doświadczony lekarz potrafi szybko zdiagnozować przyczyny wypadania włosów. Leczenie w Warszawie warto zacząć od konsultacji w gabinecie lub online, na którą nie trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem. Jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a odpowiedź otrzymają Państwo już w ciągu 2 dni roboczych. Nasz specjalista szybko określi, czy przypadek kwalifikuje się do podjęcia terapii farmakologicznej. Wystawi receptę na potrzebne leki oraz zleci wykonanie dodatkowych badań, jeśli będzie to konieczne.

  Koniec wypadania włosów z Kierach Medical Clinic w Warszawie!

  Wiele osób, które cierpi z powodu łysienia i rzadkich włosów, nie wie, gdzie szukać pomocy. Kupowanie kolejnych „cudownych” specyfików nie poprawia sytuacji, co najczęściej powoduje narastającą frustrację. W takiej sytuacji pacjenci często tracą pewność siebie i odczuwają wstyd, który nierzadko prowadzi do ograniczenia kontaktów społecznych. Nasza wieloletnia praktyka pokazuje, że zdecydowaną większość osób można wyleczyć z wypadania włosów łatwą do zastosowania kuracją farmakologiczną. Bardziej złożone przypadki wymagają wizyty w gabinecie, wykonania dodatkowych badań i wdrożenia innego leczenia. Nierzadko pacjenci decydują się na przeszczep włosów – nowoczesną metodę przeniesienia mieszków włosowych w nieowłosione miejsca z innych części skóry głowy. Każdy przypadek jest inny, dlatego każdy pacjent otrzymuje od nas pełną uwagę i zaangażowanie. Dogłębna analiza połączona z wieloletnim doświadczeniem lekarza trychologa gwarantuje poprawę stanu włosów i jest najlepszą inwestycją w zdrowie i samopoczucie pacjenta.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Leczenie wypadania włosów Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ