Zaskakujący efekt uboczny – lek na osteoporozę może być lekiem na łysienie.

Możliwe, iż udało odkryć się nowe lekarstwo na łysienie. Naukowcy uważają, iż leki służące do leczenia osteoporozy mogą mieć korzystny wpływ w leczeniu łysienia. Według raportów BBC, dr Hawkshaw twierdzi, iż lek ten „przynosi widoczną poprawę u ludzi, którzy cierpią z powodu łysienia”. Powiedział również, że badanie kliniczne będzie konieczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa leczenia.
Według naukowców z Uniwersytetu w Manchesterze, którzy przeprowadzali badania w warunkach laboratoryjnych, lek WAY-316606, który jest wycelowany w białko hamujące wzrost włosów, stymuluje w rezultacie ich wzrost. Początkowo testy obejmowały Cyklosporynę A, lek immunosupresyjny, który zapobiega odrzucaniu przeszczepów organów i łagodzi objawy chorób autoimmunologicznych. Chociaż stwierdzono, że powstrzymuje on wypadanie włosów, to powodował również działania niepożądane, które zadecydowały o tym, iż lek ten jest nieodpowiedni. Dalsze badania doprowadziły jednak do odkryia WAY-316606.
Obecnie istnieją dwie metody leczenia, które pomagają pacjentom cierpiącym na utratę włosów. Jedną z nich jest stosowanie miejscowo minoksydylu, który może być stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiet. Druga metoda jest przeznaczona dla mężczyzn i polega na przyjmowaniu finasterydu w postaci tabletek.

Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania
z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację