1. Strona główna
  2. /
  3. Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe

Światło laserowe jest powszechnie wykorzystywane w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Za jego pomocą możemy pozbyć się nadmiernego owłosienia, blizn, przebarwień, zmian naczyniowych, a także niechcianego tatuażu.

Istnieje wiele różnych rodzajów laserów. Każdy z nich nieco inaczej działa na organizm. Dlatego zabiegi laserowe zawsze dobierane są w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta. Laseroterapia, mimo iż zazwyczaj wymaga przeprowadzenia kilku sesji, pozwala uzyskać satysfakcjonujące i trwałe efekty. O liczbie zabiegów zawsze decyduje lekarz.

Umów wizytę

Zabiegi laserowe do kategorii medycyna estetyczna

Lasery stosowane w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej wykorzystuje się różne rodzaje laserów – o dużej, średniej, małej lub bardzo małej mocy, lasery pracujące w sposób ciągły bądź impulsowy. Różny może być też ośrodek czynny takiego lasera, czyli to, co decyduje o jego parametrach. Wyróżniamy bowiem lasery z ciałem stałym, ciekłym, lasery gazowe i półprzewodnikowe. Każdy z nich rozwiązuje inny problem estetyczny.

Laserowe usuwanie blizn

Za pomocą lasera możemy sprawić, że blizny, pooperacyjne, potrądzikowe czy pourazowe, zbledną i staną się mniej widoczne. W usuwaniu tego typu defektów skórnych najlepiej sprawdzają się lasery gazowe, w tym bardzo popularny laser frakcyjny CO2. Wiązka lasera wnika w głąb skóry, prowadząc do jej termicznego oraz mechanicznego uszkodzenia i tym samym zmusza skórę do samoregeneracji. W efekcie tworzą się w niej nowe włókna kolagenowe i elastynowe, a jej wygląd ulega znacznej poprawie.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia skórne to zmiany barwnikowe będące efektem nagromadzenia się pigmentu w skórze. Ich powstawaniu sprzyja częsta ekspozycja na promieniowanie UV, ale mogą mieć też charakter wrodzony. Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z przebarwieniami jest właśnie laseroterapia. Do usuwania przebarwień stosuje się różne typy laserów: rubinowy typu Q-switch, Nd:Yag typu Q-switch, aleksandrytowy typu Q-switch, jak również urządzenia IPL.

Laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaż zrobiony pod wpływem emocji albo wykonany ręką niewprawnego tatuażysty można usunąć na wiele różnych sposobów. Najlepsze efekty dają jednak zabiegi laserowe przy użyciu lasera Q-switch ND:YAG. Laser emituje bardzo krótki (nanosekundowy) impuls, który rozbija barwnik na dużo mniejsze fragmenty. Następnie organizm w wyniku fizjologicznych procesów samodzielnie się go pozbywa. Laser ten jest skuteczny także w usuwaniu makijażu permanentnego.

Laserowe usuwanie owłosienia

Gabinety kosmetologiczne oferują dziś całą gamę zabiegów pozwalających pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych części ciała – nóg, pach, pleców, okolic bikini czy twarzy. Największą popularnością cieszą się jednak lasery oraz urządzenia IPL (Intense Pulse Light). Wykorzystują one zjawisko selektywnej fototermolizy. Generowane przez laser światło jest wychwytywane przez obecną we włosie melaninę, a następnie zamieniane w energię cieplną, która uszkadza włosy i doprowadza do ich wypadnięcia.

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Zmiany naczyniowe mogą przybierać różne formy – pajączków, rumienia czy tzw. punktów rubinowych. Bywa, że świadczą o stanie chorobowym, jednak najczęściej stanowią jedynie defekt kosmetyczny. Do usuwania zmian naczyniowych stosuje się różne rodzaje laserów: argonowy, KTP (półprzewodnikowy Nd:YAG), neodymowo-yagowy Nd:YAG czy aleksandrytowy. Światło lasera o odpowiedniej długości fali jest pochłaniane przez hemoglobinę. Wytworzona w ten sposób energia przekształca się w ciepło, które uszkadza ścianę naczynia, co z czasem skutkuje jego usunięciem z organizmu.

 

Po zabiegach laserowych

Skóra po zabiegu laserowym może być zaczerwieniona, podrażniona i intensywnie się łuszczyć. Jest to jednak prawidłowa reakcja organizmu. Okres rekonwalescencji jest różny w zależności od użytego lasera i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Niemniej jednak każdy zabieg laserowy warto zaplanować tak, by mieć możliwość wzięcia kilku dni urlopu na regenerację.

Cennik zabiegów laserowych – laser frakcyjny CO2

W klinice Kierach Medical Clinic dokładna cena za zabieg laserowy zależy od wybranego obszaru oraz indywidualnej potrzeby. Cenę zabiegu określa lekarz podczas konsultacji.

Obszar
Cena
Laserowe usuwanie rozstępów
10 x 10 cm
800 zł
Laserowe usuwanie rozstępów
20 x 20 cm
1500 zł
Laserowe usuwanie blizn
do 4 cm
600 zł
Laserowe usuwanie blizn
do 10 cm
1100 zł
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych
1 okolica
600 zł
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych
cała twarz
1600 zł
Laserowe ujędrnianie
twarz
1800 zł
Laserowe ujędrnianie
okolica oczu
800 zł
Laserowe ujędrnianie
szyja
1400 zł
Laserowe ujędrnianie
twarz i szyja
2600 zł
Laserowe ujędrnianie
twarz, szyja i dekolt
4000 zł
Laserowe ujędrnianie
dekolt
1500 zł
Laserowe ujędrnianie
brzuch
1800 – 2000 zł
Laserowe ujędrnianie
ramiona
2000 zł
Laserowe ujędrnianie
dłonie
900 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ