1. Strona główna
 2. /
 3. PRP osocze bogatopłytkowe –…

PRP osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP, zwany potocznie wampirzym liftingiem, jest obecnie jedną z najpopularniejszych terapii z zakresu medycyny estetycznej, która posiada również zastosowanie lecznicze.

Wampirzy lifting wykonywany jest z wykorzystaniem PRP (osocza bogatopłytkowego), czyli materiału biologicznego uzyskanego z krwi pacjenta. Zawarte w nim czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pobudzają odnowę skóry, przywracając elastyczność i witalność.

Umów wizytę

PRP osoczebogatopłytkowe

Co to jest PRP (osocze bogatopłytkowe)?

Osocze bogatopłytkowe PRP (ang. Platelet Rich Plasma) jest preparatem autologicznym, czyli tworzonym bezpośrednio z własnej krwi pacjenta. Jest to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły. Proces ten przebiega dwuetapowo. Pierwszy polega na otrzymaniu wspomnianego preparatu poprzez pobranie krwi do probówki z antykoagulantem. Środek ten zapobiega jej skrzepnięciu i czyni materiał biologiczny zdatnym do dalszego użytku. Na koniec uzyskany materiał umieszczany jest w specjalnej, przeznaczonej do tego celu wirówce laboratoryjnej. Za pomocą tego urządzenia ulega on całkowitemu odwirowaniu. W trakcie tego procesu, po upływie zaledwie kilkunastu minut, płytki krwi, zwane również trombocytami, zostają oddzielone od pozostałych elementów morfotycznych i zawieszone w osoczu. W ten sposób uzyskiwany jest sterylny koncentrat bogatopłytkowy, który jest w pełni bezpieczny i gotowy do zaaplikowania pacjentowi.

 

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg PRP (z osoczem bogatopłytkowym) jest szybki i nieskomplikowany. Polega na pobraniu przez lekarza odpowiedniej ilości krwi metodą próżniową. Zwykle jest to ok. 8-10 ml. W kolejnej fazie następuje proces odwirowania z użyciem specjalnych separatorów, w celu oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza. W wyniku tego procesu uzyskiwane jest osocze bogatopłytkowe w ilości ok. 5 ml, zawierające płytki krwi. Następnie PRP aplikowane jest w iniekcjach bezpośrednio w wybraną partię skóry pacjentki lub pacjenta. Najczęściej stosowaną w tym celu techniką jest popularna w medycynie estetycznej mezoterapia. Zabieg trwa około kilkunastu minut, a pierwsze efekty zaczynają być widoczne już po ok. 48 godzinach. Kuracja nie wymaga późniejszej rekonwalescencji i może być powtarzana kilka razy w roku. Rezultaty utrzymują się kilka miesięcy.

 

Dla kogo zalecany jest zabieg PRP (z osoczem bogatopłytkowym)?

Jeśli chodzi o zabieg PRP, najczęściej pojawia się pytanie – dla kogo właściwe przeznaczona jest tego typu kuracja. Zabieg stosuje się w celu poprawy wyglądu poszczególnych partii skóry, na których widoczne są defekty wynikające z postępującego procesu starzenia lub zmian chorobowych. Terapia jest wykonywana w obszarach ciała takich jak m.in.:

 • policzki,
 • usta,
 • okolice oczu i powiek,
 • czoło i podbródek,
 • fałdy nosowo-wargowe,
 • dekolt,
 • dłonie.

Zabieg PRP czyli osocze bogatopłytkowe szczególności polecane jest osobom poszukującym naturalnych, nieinwazyjnych i bezpiecznych sposobów na regenerację skóry. Dzięki niemu można uzyskać bardzo zadowalające rezultaty, jak np. zdrowa, elastyczna i młodo wyglądająca skóra, bez widocznych defektów. Z tego powodu kuracja PRP osoczem bogatopłytkowym zalecana jest zarówno osobom zmagającym się z problemami skórnymi, jak również tym, które pragną zniwelować oznaki starzenia i przywrócić swojej skórze naturalną jędrność i blask.

Podstawowymi wskazaniami do zastosowania zabiegu PRP osocza bogatopłytkowego są m.in.:

 • problemy z łysieniem lub nadmiernym wypadaniem włosów,
 • pozbawione blasku, zniszczone włosy,
 • zmarszczki i fałdy na skórze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, w okolicach oczu,
 • blizny po trądziku lub innych chorobach skórnych,
 • potrzeba regeneracji skóry po zabiegach dermatologicznych.

 

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu PRP osocze bogatopłytkowe

Zabieg PRP (osocze bogatopłytkowe) jest mało inwazyjny oraz bezpieczny. Jest tak głównie dlatego, że wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP pochodzą bezpośrednio od pacjenta. Wówczas ryzyko powstania miejscowej reakcji immunologicznej, alergii czy nietolerancji jest wykluczone. Bywają jednak przypadki, które są kategorycznym przeciwwskazaniem do rozpoczęcia procedury poddania się zabiegowi PRP. Należą do nich przede wszystkim:

 • ostre zakażenie wirusowe (HCV, HBS, HIV),
 • wszelkie choroby krwi i naczyń krwionośnych,
 • przewlekłe choroby wątroby,
 • nowotwory, sepsa,
 • stwierdzone alergie na nukleotydy,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • różnorodne infekcje wirusowe, opryszczka.

 

Efekty kuracji PRP – osocze bogatopłytkowe

Przebudowa tkanek po prawidłowo wykonanym zabiegu rozpoczyna się już po 48 godzinach, a pierwsze efekty zabiegu PRP widoczne są po dwóch tygodniach. Głównymi zmianami zachodzącymi w skórze po wykonanej kuracji jest przebudowa włókien kolagenowych, a także poprawa ukrwienia, napięcia i elastyczności skóry. W przypadku zabiegu PRP (osocze bogatopłytkowe) wykonanego na skórze głowy dochodzi do znacznego zagęszczenia włosów oraz poprawy ich wyglądu i ogólnej kondycji. Ponadto dzięki kuracji można liczyć na widoczne i trwałe zmiany w innych obszarach, jak np.:

 • wyraźna poprawa kolorytu skóry,
 • młodość i witalność,
 • wygładzenie blizn i przyspieszenie gojenia ran,
 • stopniowe zanikanie cieni i worków pod oczami,
 • poprawa gęstości i napięcia skóry w różnych partiach ciała,
 • wsparcie działania nici PDO.

 

PRP osocze bogatopłytkowe cena

Pomimo że PRP (osocze bogatopłytkowe) nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak w celu wykonania go należy udać się do fachowca posiadającego odpowiednie uprawnienia i kompetencje. Aby mieć pewność, że cała kuracja przebiegła prawidłowo i można spodziewać się prognozowanych rezultatów, należy wybrać lekarza specjalistę oraz klinikę posiadającą doświadczenie w tej dziedzinie.

Cena
Twarz
900 zł
Twarz i szyja
1200 zł
Szyja i dekolt
1200 zł
Twarz, szyja i dekolt
2000 zł
Dłonie
700 zł
Owłosiona skóry głowy
900 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ