1. Strona główna
  2. /
  3. Powiększenie i modelowanie ust

Powiększenie i modelowanie ust

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem małoinwazyjnym, który poleca się pacjentkom i pacjentom niezadowolonym z kształtu swoich ust.

Zabieg pozwala na ich powiększenie, zmianę konturów, a także ujędrnianie czy nawilżanie. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 1 godziny. Efekt pełnych i nawilżonych ust utrzymuje się przez 6. do 12. miesięcy, w zależności od użytego preparatu i indywidualnych predyspozycji pacjentki.

Umów wizytę

Powiększanie i modelowanie ust

Kwas hialuronowy – co to takiego?

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym z grupy polisacharydów i naturalnym biopolimerem. W organizmie człowieka znajdziemy go m.in. ciele szklistym oka, płynie łzowym, dyskach międzykręgowych czy mazi stawowej. Jednak najwyższa zawartość kwasu hialuronowego, bo aż 56%, występuje skórze, zapewniając jej odpowiednią sprężystość i nawilżenie. Po raz pierwszy kwas hialuronowy został wyizolowany z bydlęcej gałki ocznej w 1934 roku. Od początku budził zainteresowanie naukowców i w miarę odkrywania jego właściwości znajdował coraz szersze zastosowania, głównie w medycynie (dentystyce, ginekologii, okulistyce, ortopedii), a w ostatnich latach także kosmetologii i medycynie estetycznej. Obecnie kwas hialuronowy jest jednym z najpopularniejszych wypełniaczy tkankowych, za pomocą którego kobiety oraz mężczyźni mogą redukować blizny, oznaki starzenia się, poprawiać kontury twarzy czy właśnie modelować i powiększać usta.

 

Powiększenie ust – o zabiegu

Występujący naturalnie w organizmie każdego człowieka kwas hialuronowy ma ogromny wpływ na wygląd ust, dlatego też gdy z wiekiem organizm zaczyna wytwarzać go mniej, kształt ust ulega widocznej zmianie. Upływ lat nie stanowi jednak przeszkody w posiadaniu zmysłowych i kształtnych ust – uzyskanie efektu WOW jest możliwe dzięki zabiegom z wykorzystaniem właśnie kwasu hialuronowego.

 

Jak wygląda zabieg powiększenia ust?

Usta zostają najpierw znieczulone kremem znieczulającym lub lidokainą, dzięki czemu dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu nie są tak odczuwalne. Następnie lekarz wprowadza kwas hialuronowy w czerwień wargową przy pomocy strzykawki zakończonej cieniutką igłą bądź kaniulą. W celu równomiernego rozprowadzenia preparatu, bezpośrednio po ostrzyknięciu lekarz wykonuje przez chwilę delikatny masaż ust.

 

Jak się przygotować do zabiegu powiększania ust?

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjentki/pacjenta. Zanim preparat zostanie podany, odbywa się oczywiście konsultację lekarską, podczas której pacjentka rozmawia z lekarzem na temat przebiegu całej procedury, spodziewanych efektów oraz ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz dobiera także najodpowiedniejszy preparat.

 

Zalecenia po zabiegu powiększenia lub modelowania ust

Po podaniu kwasu hialuronowego efekt jest natychmiastowy. W dniu zabiegu oraz przez kilka kolejnych dni występuje jednak widoczny obrzęk, przez co usta początkowo mogą wydawać się zbyt duże. Jest to zjawisko zupełnie naturalne i stanowi nieodłączny element każdego zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Poza kilkudniowym obrzękiem, który można łagodzić np. okładami z lodu, pacjentkom nie towarzyszą zwykle żadne inne dolegliwości.

 

Efekty powiększenia ust

W medycynie estetycznej i kosmetologii kwas hialuronowy znajduje zastosowanie przede wszystkim ze względu na swoje zdolności do wiązania dużych ilości wody. Ostrzykując usta kwasem hialuronowym, możemy nie tylko poprawić ich kontur oraz widocznie je powiększyć, ale także ujędrnić, nawilżyć i wzmocnić czerwień wargową. Dodatkowo kwasem hialuronowym możemy także spłycić zmarszczki tworzące się wokół ust (tzw. zmarszczki palacza). To wszystko bez efektu sztuczności, którego tak obawiają się pacjentki.

Zabieg rozwiązuje problemy:

  • małych ust
  • wąskich ust
  • asymetrycznych ust
  • zmarszczek wokół ust
Powiększenie i modelowanie ust cena

Cena powiększenia i modelowania ust zależy od ilości użytego preparatu. W klinice Kierach Medical Clinic dokładną cenę zabiegu przedstawia lekarz podczas konsultacji.

Cena
Usta
od 1350 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ