1. Strona główna
  2. /
  3. Plastyka powłok brzusznych

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka powłok brzusznych, czyli abdominoplastyka to zabieg, który pozwala pozbyć się nieestetycznych fałdów skóry w okolicy brzucha. Osoby, które sporo schudły w stosunkowo niedługim czasie lub są po niedawno przebytej ciąży, często borykają się z tą przypadłością, co nieraz staje się przyczyną kompleksów. Plastyka brzucha pozwala na skuteczne wyeliminowanie tego problemu.

Abdominoplastyka pozwala również uniknąć lub pozbyć się przykrych powikłań związanych z nagromadzeniem nadmiaru skóry w rejonie brzucha. Jeżeli doprowadzimy do pewnych zaniedbań, przypadłość ta może skutkować grzybicą skóry, przepukliną brzuszną, a także rozchodzeniem się mięśni brzucha. Wykonanie plastyki powłok brzusznych skutkować może lepszym wyglądem, zdrowiem i samopoczuciem.

Umów wizytę

plastyka brzucha

Plastyka powłok brzusznych – co to takiego?

Abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny, który polega na nacięciu dolnej partii brzucha, usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową oraz wzmocnieniu mięśni, które zapewnią efekt szczupłej sylwetki. Co istotne, bardzo często w tym rejonie pojawiają się nieestetyczne rozstępy. Dzięki plastyce powłok brzusznych, możemy w znacznym stopniu pozbyć się również tego problemu, usuwając powierzchnię skóry, na której występują zmiany. Cięcie przeprowadza się na wysokości podbrzusza, co pozwala ukryć bliznę pod kostiumem kąpielowym czy bielizną. Stopniowo blizna dojrzewa i staje się coraz bledsza i mniej widoczna.

 

Plastyka powłok brzusznych – dla kogo?

Zabieg dedykowany jest osobom, które w wyniku znacznej utraty masy ciała uzyskały nadmiar skóry na brzuchu. Chętnie korzystają z niego również kobiety, u których po przebytej ciąży pozostały w obrębie brzucha widoczne fałdy skórno-tłuszczowe. Należy podkreślić, że abdominoplastyka nie jest zabiegiem odchudzającym, lecz mającym na celu usunięcie fałd skórno-tłuszczowych z brzucha. Nie powinna być przeprowadzana u osób, które mają problem z nadwagą czy otyłością, lecz mieć za zadanie poprawić wygląd po wcześniejszej utracie masy ciała. Dla utrzymania efektu po zabiegu istotnym jest, by pacjent utrzymywał stabilną masę ciała. Z tego względu plastyka powłok brzusznych przeznaczona jest dla osób, które potrafią kontrolować swoją wagę. Nie powinna być wykonywana u kobiet, które w ciągu najbliższych lat planują kolejną ciążę.

Zalecenia przed zabiegiem

Planując operację należy pamiętać aby:

  • przynajmniej na 4 tygodnie przed planowaną datą zabiegu rzucić palenie papierosów
  • 2 tygodnie przed operacją plastyczną nie zażywać aspiryny ani żadnych jej pochodnych
  • poinformować lekarza o wszystkich lekach, jakie zażywa lub w ostatnim czasie zażywał pacjent
  • poinformować lekarza o lekach, na które pacjent jest uczulony
  • dostarczyć komplet badań potrzebnych do wykonania zabiegu

 

Zalecenia po zabiegu

Przez okres co najmniej 4 tygodni po operacji należy nosić bandaż elastyczny, gorset lub odzież uciskową przez całą dobę, a przez kolejne 2 tygodnie wyłącznie w ciągu dnia. Pierwsze efekty operacji są widoczne zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną.

 

Efekty plastyki powłok brzusznych

Po wykonanej abdominoplastyce, nasz brzuch stanie się proporcjonalny w stosunku do reszty całego ciała. Skóra w tym rejonie stanie się ujędrniona i napięta. Nie będziemy musieli dłużej zmagać się ze zwisającymi fałdami skóry czy rozstępami na brzuchu. Okolica brzucha zostanie ładnie i naturalnie wymodelowana. Zostaną również wzmocnione chirurgicznie mięśnie brzucha, które utrzymają kształt naszej sylwetki. Pierwsze efekty plastyki brzucha widoczne są od razu po zabiegu. Przez kilka tygodni może utrzymywać się obrzęk i zasinienia. Blizny, które na początku są czerwone, z czasem bledną i stają się mało widoczne.

Cennik
Plastyka powłok brzusznych
od 15 000 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ