- Strona główna
- /
- Plastyka powiek dolnych
Plastyka powiek dolnych
Jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu przede wszystkim odmłodzenie twarzy.
Plastykę powiek dolnych przeprowadza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Usuwając nadmiar wiotkiej, zwisającej skóry powiek oraz tłuszczu z okolicy oczodołów, możemy uzyskać bardziej wypoczęty i promienny wygląd. Zabieg wykonywany jest albo w znieczuleniu miejscowym, albo krótkim znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od zakresu samej operacji.
Plastyka powiek dolnych – o zabiegu
Cienka i bardzo delikatna skóra pod oczami, z wiekiem szybko traci elastyczność, przez co oznaki starzenia się są tam bardziej widoczne niż w innych częściach twarzy. Wrażenie zmęczenia dodatkowo potęguje obecność przepuklin tłuszczowych w tej okolicy. Niestety obwisłej skóry i tzw. worków pod oczami nie jesteśmy w stanie zatuszować makijażem czy zniwelować kremami z drogerii. Pomóc może natomiast medycyna estetyczna, a konkretnie plastyka powiek dolnych.
Dla kogo plastyka powiek dolnych?
Wskazaniem do plastyki powiek dolnych są:
- nadmiar wiotkiej skóry pod powiekami dolnymi
- obecność przepuklin tłuszczowych, tworzących tzw. worki pod oczami
- ograniczenie pola widzenia spowodowane nadmiarem tkanki tłuszczowej zgormadzonej w okolicach powiek dolnych
Jak wygląda zabieg korekty powiek dolnych
Przed zabiegiem korekty powiek dolnych
Zanim chirurg plastyczny zakwalifikuje pacjenta do operacji, przeprowadza z nim wnikliwy wywiad lekarski dotyczący m.in. występujących chorób, przyjmowanych leków czy alergii. Ta część rozmowy ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie dokładnie ogląda powieki i pozostałe struktury oka oraz rozmawia z pacjentem na temat spodziewanych efektów, jakie przyniesie ze sobą zabieg. Pacjent zobowiązany jest także do wykonania kilku koniecznych badań, w tym: morfologii krwi, APTT, INR, czasu protrombinowego, antygenu HbS, anty HCV, glukozy oraz kreatyniny. Ponadto na ok. 7-10 dni przed korekcją powiek dolnych pacjent powinien odstawić leki mogące zaburzyć krzepnięcie krwi (aspirynę i inne leki przeciwkrzepliwe, niesteroidowe leki przeciwzapalne).
W trakcie zabiegu korekty powiek dolnych
Zanim chirurg wykona pierwsze cięcie, znieczula okolicę zabiegową, aplikując w nią zastrzyk z lidokainą. Dzięki temu pacjent nie odczuwa podczas zabiegu żadnego dyskomfortu. Cięcie prowadzone jest bezpośrednio pod linią rzęs, dlatego blizny powstałe w wyniku interwencji chirurgicznej są praktycznie niewidoczne. Chirurg usuwa nadmiar skóry, tkanki tłuszczowej z okolicy oczodołów oraz część mięśnia okrężnego oka. Rana zamykana jest przy pomocy niewchłanialnych szwów, które usuwa się po ok. tygodniu od zabiegu. Pacjent wychodzi do domu jeszcze tego samego dnia.
Zalecenia po zabiegu plastyki powiek dolnych
Po zabiegu okolica powiek dolnych może być zaczerwieniona i opuchnięta. Sama powieka może też przez jakiś czas nie domykać się. Schładzanie obszaru powiek pozwala jednak złagodzić te dolegliwości. Choć może występować ból, rzadko kiedy konieczne jest sięganie po środki przeciwbólowe. W trakcie rekonwalescencji niewskazana jest wzmożona aktywność fizyczna, korzystanie z sauny, solarium czy basenu. Okres rekonwalescencji trwa około dwa tygodnie. Po tym czasie pacjent może powrócić do normalnej aktywności.
Plastyka powiek dolnych efekty
Efekty plastyki powiek dolnych są widoczne bezpośrednio po ustąpieniu obrzęku utrzymują się przez wiele lat. Z okolic pod oczami znikają nieestetyczne worki, a skóra powiek wygładza się. Twarz zyskuje też młodszy, bardziej wypoczęty i promienny wygląd.
W klinice Kierach Medical Clinic dokładną cenę plastyki powiek dolnych przedstawia lekarz podczas konsultacji.
Umów wizytę telefonicznie lub online!
Umów wizytę