1. Strona główna
  2. /
  3. Odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu

Liposukcja to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na modelowaniu sylwetki. Polega na miejscowym usunięciu niepożądanej tkanki tłuszczowej z obszarów, w których zazwyczaj się odkłada, czyli najczęściej twarzy, ramion, brzucha, ud, pośladków i bioder. Głównym celem odsysania tłuszczu jest nadanie sylwetce odpowiednich proporcji.

Liposukcja może być stosowana samodzielnie bądź w połączeniu z innymi zabiegami chirurgii plastycznej (np. powiększanie biustu własnym tłuszczem). Liposukcję stosuje się u osób mających problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która nie znika pod wpływem stosowania właściwej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Zabieg jest szczególnie chętnie wykonywany przez pacjentów, którzy mimo posiadania prawidłowej masy ciała tyją w sposób nierównomierny, co powoduje kompleksy z powodu dysproporcji sylwetki.

Umów wizytę

odsysanie tluszczu

Liposukcja – co to takiego?

Liposukcja wykonywana jest za pomocą metalowych kaniul, w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym. Celem zabiegu jest przede wszystkim zmniejszenie grubości podskórnej tkanki tłuszczowej. Liposukcja polega na wprowadzeniu pod skórę narzędzia rozluźniającego całość tkanki i rozbijającego komórki, które zasysa całą masę. Czas zabiegu to zazwyczaj 1 – 2 godziny. Klasyczna metoda liposukcji wykorzystuje zjawisko podciśnienia, które prowadzi do usunięcia tkanki tłuszczowej.

 

Liposukcja – dla kogo?

Zabieg liposukcji jest szczególnie polecany zwłaszcza kobietom po ciąży, u których powstało nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i bioder oraz mężczyznom zmagającym się z ginekomastią. Z zabiegu może skorzystać każda osoba, która jest niezadowolona z umiejscowienia tkanki tłuszczowej na swoim ciele. Warto jednak pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, a modelującym sylwetkę.

Zalecenia przed zabiegiem

Na okres 3 tygodni przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi oraz leki hormonalne. Na co najmniej tydzień zabiegiem należy przestać palić papierosy i pić alkohol.

 

Zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu zaleca się nosić specjalną bieliznę uciskową przez okres 4-6 tygodni. Na 3-4 tygodnie po zabiegu nie zaleca się ćwiczeń fizycznych. Wysiłek należy zwiększać stopniowo. Nie należy się opalać i eksponować skóry na słońce ani korzystać z solarium przez okres około 3 tygodni.

 

Efekty zabiegu

Zabieg liposukcji ma na celu wymodelowanie sylwetki. Redukuje ilość tkanki tłuszczowej w określonych miejscach i zapewnia jędrność oraz elastyczność skóry.

Cennik
Odsysanie tłuszczu
od 6000 zł do 15 000 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ