1. Strona główna
  2. /
  3. Odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu

Liposukcja to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na modelowaniu sylwetki. Polega na miejscowym usunięciu niepożądanej tkanki tłuszczowej z obszarów, w których zazwyczaj się odkłada, czyli najczęściej twarzy, ramion, brzucha, ud, pośladków i bioder. Głównym celem odsysania tłuszczu jest nadanie sylwetce odpowiednich proporcji.

Liposukcja może być stosowana samodzielnie bądź w połączeniu z innymi zabiegami chirurgii plastycznej (np. powiększanie biustu własnym tłuszczem). Liposukcję stosuje się u osób mających problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która nie znika pod wpływem stosowania właściwej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Zabieg jest szczególnie chętnie wykonywany przez pacjentów, którzy mimo posiadania prawidłowej masy ciała tyją w sposób nierównomierny, co powoduje kompleksy z powodu dysproporcji sylwetki.

Liposukcja – co to takiego?

Liposukcja wykonywana jest za pomocą metalowych kaniul, w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym. Celem zabiegu jest przede wszystkim zmniejszenie grubości podskórnej tkanki tłuszczowej. Liposukcja polega na wprowadzeniu pod skórę narzędzia rozluźniającego całość tkanki i rozbijającego komórki, które zasysa całą masę. Czas zabiegu to zazwyczaj 1 – 2 godziny. Klasyczna metoda liposukcji wykorzystuje zjawisko podciśnienia, które prowadzi do usunięcia tkanki tłuszczowej.

 

Liposukcja – dla kogo?

Zabieg liposukcji jest szczególnie polecany zwłaszcza kobietom po ciąży, u których powstało nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i bioder oraz mężczyznom zmagającym się z ginekomastią. Z zabiegu może skorzystać każda osoba, która jest niezadowolona z umiejscowienia tkanki tłuszczowej na swoim ciele. Warto jednak pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, a modelującym sylwetkę.

Zalecenia przed zabiegiem

Na okres 3 tygodni przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi oraz leki hormonalne. Na co najmniej tydzień zabiegiem należy przestać palić papierosy i pić alkohol.

 

Zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu zaleca się nosić specjalną bieliznę uciskową przez okres 4-6 tygodni. Na 3-4 tygodnie po zabiegu nie zaleca się ćwiczeń fizycznych. Wysiłek należy zwiększać stopniowo. Nie należy się opalać i eksponować skóry na słońce ani korzystać z solarium przez okres około 3 tygodni.

 

Efekty zabiegu

Zabieg liposukcji ma na celu wymodelowanie sylwetki. Redukuje ilość tkanki tłuszczowej w określonych miejscach i zapewnia jędrność oraz elastyczność skóry.

Cennik
Odsysanie tłuszczu
od 6000 zł do 15 000 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?