1. Strona główna
  2. /
  3. Nici PDO – wypadanie…

Nici PDO

Nici PDO pozwalają wzmocnić strukturę skóry właściwej, stymulować krążenie krwi wokół mieszków włosowych, aby wspomóc ich wzrost.

Od kilku lat z powodzeniem stosuje się tę metodę zapobiegania wypadaniu włosów i leczenia łysienia.

Umów wizytę

nici pdo

Obecnie medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować naprawdę wiele rozwiązań, które bezinwazyjnie oraz niemal bezboleśnie są w stanie podnieść jakość i komfort codziennego życia. Jednym z nich są nici PDO. Pozwalają wzmocnić strukturę skóry właściwej. Ponadto ich zadaniem jest stymulowanie krążenia krwi wokół mieszków włosowych, aby wspomóc ich wzrost. Od kilku lat z powodzeniem stosuje się tę metodę, aby zapobiec wypadaniu włosów oraz w leczeniu łysienia. Metoda ta nie wiąże się z bólem i bliznami, za to jest w stanie zagwarantować wyjątkowo naturalny efekt. Jeżeli zmagają się Państwo z początkowymi stadiami łysienia i myślą o jego korekcji, to zapraszamy serdecznie do zapoznania się z zabiegiem nićmi PDO w naszej klinice.

 

Nici PDO – co to jest?

Pacjenci z coraz większą ufnością sięgają po nici PDO, gdyż jest to rewelacyjna alternatywa dla liftingu chirurgicznego. Nici PDOco to jest? To silne, syntetyczne włókna, na które składają się jeden lub dwa skręcone, stałe, jednowiązkowe włókna o jednolitej strukturze. Zaletą jednolitej struktury jest ograniczenie i zapobieganie kolonizowaniu się bakterii. Nici wykonane są z polidioksanonu. To substancja czynna, która po około ośmiu miesiącach od wprowadzenia w skórę, wnika w nią, a następnie ulega całkowitemu rozpuszczeniu w tkance. Nici PDO rozkładają się w procesie hydrolizy do monomerów, a w konsekwencji do wody i dwutlenku węgla. W trakcie stopniowego rozpuszczania nici PDO stymulują syntezę kolagenu i fibroblastów oraz pobudzają komórki skóry do odnowy.

Sam polidioksanon (PDO) to materiał, który od lat z powodzeniem jest wykorzystywany w chirurgii plastycznej, urologii, ginekologii, gastroenterologii czy nawet okulistyce. Zastosowanie i wymierne efekty nici PDO w medycynie estetycznej m.in. w celu leczenia początkowych stadiów łysienia są wynikiem wzmocnienia mięśni i ścięgien organizmu poprzez obecność nici PDO w tkance. Korzyści te są rezultatem wieloletnich obserwacji. Dziś metoda PDO stosowana jest m.in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji i w innych krajach Europy Zachodniej, a także w Polsce w Hair Center Kierach. Nici PDO posiadają niezbędne certyfikaty i mogą być stosowane na terenie całej UE.

 

Nici PDO – efekty

Nici PDO pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu, a stymulacja fibroblastów pobudza syntezę elastyny odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność. Kolagen to białko odpowiadające za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo wpływa na dostarczenie niezbędnych aminokwasów, które stymulują i odżywiają cebulki włosów, dzięki czemu możliwy jest ich prawidłowy wzrost oraz odbudowa. Niedobór kolagenu może spowodować nadmierne wypadanie włosów oraz przedwczesne łysienie.

Znakomite efekty wykorzystania nici PDO to jeden z najważniejszych powodów, dla których lekarze proponują tę metodę swoim Pacjentom. Wśród korzyści warto wymienić nie tylko lepsze samopoczucie spowodowane pozbyciem się kompleksów, ale przede wszystkim rewelacyjny wygląd. Cienkie, łamliwe i przesuszone włosy, które były efektem niedoboru białka, stają się przeszłością. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zmagają się z łysieniem. Pozbyciem się tego niewygodnego problemu zawsze daje uczucie sporej ulgi.

 

Nici PDO – zabieg i jego przebieg

Zabieg nićmi PDO jest w pełni bezpieczny i zawsze poprzedzony konsultacją lekarską. Podczas wizyty przedstawiany jest Państwu szczegółowy przebieg całego procesu. To, jak długo trwa część właściwa zabiegu, zależne jest od ilości użytych nici. Same nici są wprowadzane w określone obszary skóry za pomocą cienkiej, sterylnej igły i pojedynczych ukłuć. Cały obszar, na którym wszczepiane są nici PDO, jest wcześniej miejscowo znieczulony, by zagwarantować Państwu maksimum komfortu – sam zabieg przebiegał bezboleśnie. Mogą Państwo czuć jedynie delikatne ukłucia, porównywalne do zabiegu akupunktury. Po zabiegu mogą pojawiać się sporadyczne siniaki, które wchłaniają się w ciągu około 2 tygodni.

Cennik

Cena nici PDO zależna jest od tego, jak dużo nici zostało wykorzystanych podczas zabiegu, jednak w Hair Center Kierach zawsze staramy się podać końcowy koszt zabiegu. Zazwyczaj wykorzystujemy od 4 do 8 nici. Opinie na temat nici PDO są bardzo pochlebne, co powoduje, że coraz więcej osób interesuje się tą metodą.

Cena za nić
Nici PDO
350 PLN (zwykle potrzeba od 4-8 nici)
Umów się na pierwszą konsultację
Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ