- Strona główna
- /
- Nici PDO – lifting…
Nici PDO – lifting twarzy bez użycia skalpela
Jest świetną alternatywą dla zabiegów liftingujących, które mocno ingerują w naturalną strukturę skóry.
Nici PDO na twarzy to zabieg dedykowany osobom zarówno w wieku dojrzałym, jak i znacznie młodszym pacjentkom i pacjentom, którzy pragną poprawić napięcie skóry. Nici PDO na twarz unoszą i podtrzymują tkanki, inicjując przy tym proces przebudowy skóry. W ten sposób zyskuje ona elastyczność, naprężenie oraz młodszy wygląd.
Nici PDO na twarz dzięki swoim właściwościom pozwalają wzmocnić strukturę skóry właściwej. Zabieg gwarantuje widoczne uniesienie skóry oraz wymodelowanie owalu twarzy. Dzięki temu zabiegowi w skuteczny i bezpieczny sposób można uzyskać efekt liftingu. Działanie nici PDO opiera się na pobudzaniu produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu zwiększa się napięcie i elastyczność skóry. W przypadku skóry głowy, nici PDO ułatwiają stymulację krążenia krwi wokół mieszków włosowych, aby wspomóc ich wzrost. Obecnie ta metoda z powodzeniem stosowana jest w medycynie estetycznej, aby zapobiec wypadaniu włosów, a także w procesie leczenia łysienia.
Nici PDO na twarz – co to jest?
Nici PDO to rewelacyjna alternatywa dla liftingu chirurgicznego. Wszystko dzięki wykonanym z polidioksanonu silnym, syntetycznym włóknom, tworzącym jednolitą strukturę. Substancja, z której zostały wykonane po kilku miesiącach od wprowadzenia w skórę, wnika w nią, a następnie ulega całkowitemu rozpuszczeniu w tkance. W trakcie stopniowego rozpuszczania nici PDO stymulują syntezę kolagenu i fibroblastów. Pobudzają w ten sposób komórki skóry do odnowy.
Polidioksanon (PDO) jest materiałem stosowanym w medycynie od wielu lat. Jednak wcześniej był wykorzystywany głównie w chirurgii plastycznej, urologii czy ginekologii. Składnik ten stymuluje produkcję kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Zabieg z użyciem nici na twarz polega na wprowadzeniu materiału za pomocą cienkiej igły w określone okolice skóry twarzy. Zaaplikowana nić pobudza stymulację procesów poprawiających jędrność, napięcie i elastyczność skóry. Produkt posiada wszystkie niezbędne atesty oraz jest dopuszczony do użytku medycznego na terenie całej Unii Europejskiej.
Jak przebiega zabieg z użyciem nici na twarz PDO?
Zabieg z zastosowaniem nici PDO jest w pełni bezpieczny i niepozostawiający żadnych nieestetycznych blizn lub nacięć. Każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją lekarską z dokładnym omówieniem całości procesu. Szybkość wykonania zabiegu jest zależny od tego, ile nici PDO na twarz zostanie zaaplikowanych pacjentowi. Natomiast sama kuracja polega na wprowadzaniu nici w określone obszary skóry za pomocą cienkiej igły, wykonując pojedyncze ukłucia. Komfort oraz doznania są podobne jak w przypadku zabiegu mikronakłuwania. Zwykle obszar twarzy, na którym wszczepiane są nici PDO, jest wcześniej miejscowo znieczulony. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast, jednak na właściwe rezultaty, które zwykle utrzymują się do roku, należy poczekać ok. dwóch tygodni.
Komu dedykowany jest zabieg z użyciem nici PDO?
Zabieg z użyciem nici PDO do twarzy dedykowany jest osobom, które pragną uzyskać widoczny efekt liftingu skóry. Redukują one bowiem nadmiernie nieestetyczne oznaki starzenia się organizmu oraz niwelują wiotkość skóry. Kuracja nićmi PDO rekomendowana jest osobom zmagającym się z problemem luźnej skóry, opadającymi brwiami czy tzw. efektem „podwójnego podbródka”. Zabieg umożliwia odzyskanie w szybkim tempie młodszego wyglądu oraz uzyskanie rezultatu wyrazistego podkreślenia owalu twarzy. Obszarami ciała, które najczęściej poddawane są zabiegowi, są przede wszystkim okolice oczu – w celu redukcji tzw. kurzych łapek czy worków; policzki czy bruzdy nosowo-wargowe. Po wprowadzeniu nici PDO skóra staje się bardziej nawilżona, jędrniejsza i pełna młodzieńczego blasku.
PDO nici na twarz – zalecenia i przeciwwskazania
Zabieg z użyciem nici PDO na twarz w większości przypadków jest bezpieczny i nieinwazyjny. Bywają jednak przypadki, które są kategorycznym przeciwwskazaniem do rozpoczęcia procedury poddania się tego typu kuracji. Należą do nich przede wszystkim:
- choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne,
- zmiany chorobowe skóry,
- zaburzenia krzepliwości krwi.
Przed wykonaniem zabiegu zaleca się odbycie konsultacji medycznej, w celu wykluczenia jakichkolwiek nieprawidłowości, które mogłyby być przyczyną późniejszych powikłań. Cena zabiegu jest w pełni uzależniona od ilości materiału wykorzystanego podczas zabiegu. Zatem ile nici PDO podaje się w okolice twarzy? Zazwyczaj wykorzystuje się od 4 do 8 nici. Bywają jednak bardziej skomplikowane zabiegi, które wymagają użycie większej liczby włókien. Dlatego zastanawiając się nad kosztami oraz ile nici PDO pozwoli uzyskać wymarzony efekt, warto skonsultować się ze specjalistą.
Efekty zabiegu z użyciem nici PDO
Efekt implantacji nici w skórę twarzy jest zauważalny i niemalże natychmiastowy. Tuż po zakończeniu procesu aplikacji materiału, widać wyraźne podciągnięcie tkanek miękkich twarzy. Zaimplantowane nici tworzą swego rodzaju rusztowanie dla twarzy, poprawiając jej owal, zagęszczając i ujędrniając strukturę skóry. Pobudzają one produkcję nowego kolagenu w tkankach, a stymulacja fibroblastów pobudza syntezę elastyny odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność. Dodatkowo wpływają na dostarczenie niezbędnych aminokwasów, powodują uniesienie tkanek miękkich, złagodzenie rysów twarzy oraz regulują naprężenie skóry na policzkach. Poprawa kondycji twarzy jest efektem kilkutygodniowego procesu adaptacji materiału. Jednak finalne rezultaty można zaobserwować już po kilku tygodniach, w momencie całkowitej zmiany zwiotczałych tkanek, w wyniku syntezy nowych białek skóry. Efekt utrzymuje się około roku.
Liftingujące nici na twarz to ultranowoczesna i małoinwazyjna metoda zarówno niwelowania oznak starzenia, jak i modelowania kształtu twarzy. Finalna cena zabiegu z użyciem nici PDO uzgadniana jest po konsultacji z lekarzem.
Umów wizytę telefonicznie lub online!
Umów wizytę