1. Strona główna
  2. /
  3. Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie ma na celu pobudzenie produkcji czynników wzrostu w obrębie skóry owłosionej skóry głowy.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry narzędziem z mikroigłami, co powoduje uszkodzenie naskórka, a w konsekwencji napływ płytek krwi w tę okolicę i produkcję czynników niezbędnych do regeneracji skóry.

Umów wizytę

bg mikronakluwanie
Udowodniono skuteczność metody w badaniach klinicznych w leczeniu łysienia androgenowego.

Łączenie tej metody z innymi zabiegami niechirurgicznymi przynosi większe korzyści niż mono-terapia.

przeszczep 061 1 gh

Głównym celem mikronakłuwania jest pobudzenie produkcji czynników wzrostu w obrębie owłosionej skóry głowy. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry narzędziem z mikroigłami, co powoduje niewielkie uszkodzenie naskórka. Wynikiem jest napływ płytek krwi w tę okolicę oraz produkcja czynników niezbędnych do regeneracji skóry. Mikronakłuwanie skóry głowy to jedna z najefektywniejszych metod w leczeniu schorzeń skóry różnego pochodzenia. Mikronakłuwanie rollerem to przynosząca rezultaty metoda leczenia łysienia. Jest to również doskonałe wsparcie przy wypadaniu włosów. Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć, na czym polega ten zabieg, jaka jest cena mikronakłuwania oraz dla kogo przeznaczona jest ta metoda, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Hair Center Kierach.

 

Warto postawić na mikronakłuwanie. Cena jest atrakcyjna!

Mikronakłuwanie skóry głowy oraz także innych obszarów ciała wykonuje się przy pomocy derma rollera. Jest to małe, bardzo poręczne urządzenie, które można wykorzystać do mezoterapii skóry. Konstrukcja derma rollera to obrotowy wałek oraz ergonomiczna rączka, która pozwala na łatwe manewrowanie całym urządzeniem. Powierzchnia wałka pokryta została licznymi igłami o różnej wielkości (od 0,2 do 3,0 mm). Igły mogą być wykonane z wielu materiałów – jednym z nich jest m.in. tytan. Wielkość igły zależna jest od miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg. Igły o najmniejszych wielkościach stosuje się m.in. w mikronakłuwaniu skóry głowy, podczas gdy te o wyższych wartościach wykorzystywane są podczas zwalczania rozstępów, czy cellulitu. Niewielkie nakłucia, które są efektem wykorzystania derma rollera, aktywują w organizmie pobudzające procesy regeneracyjne oraz wzrost produkcji kolagenu.

 

Mikronakłuwanie skóry rollerem – dla kogo sprawdzi się zabieg i jaki jest jego cel?

Mikronakłuwanie skóry głowy to zabieg rekomendowany dla wszystkich tych osób, które borykają się z problemem przerzedzenia lub wypadania włosów ze względu na ubogą dietę, lub słabe krążenie. Jest to doskonała metoda wspierające leczenie łysenia plackowatego. Na mikronakłuwaniu skorzystają również osoby posiadające włosy słabe i wymagające silnego odżywienia oraz zmagające się z łojotokiem, czy łupieżem. Mikronakłuwanie rollerem to również metoda odpowiednia dla kobiet w ciąży i w trakcie menopauzy, które chcą ograniczyć nadmierne wypadanie włosów. Ponadto udowodniono skuteczność procedury w badaniach klinicznych w leczeniu łysienia androgenowego. Co więcej, łączenie tej metody z innymi zabiegami niechirurgicznymi przynosi większe korzyści niż mono-terapia.

Głównym celem zabiegu jest bezpośrednia aplikacja substancji aktywnych w zmienione chorobowo miejsce. Skład podanego środka jest zależny od potrzeb danego pacjenta i jest dobierany indywidualnie. W ten sposób pobudzane zostają naturalne mechanizmy naprawcze skóry m.in. poprawie ulega jej ukrwienie. Same substancje aktywne zostają dostarczane dużo głębiej niż w przypadku innych metod, co również jest nieocenioną korzyścią.

 

Mikronakłuwanie skóry głowy – przebieg zabiegu

Zalecane jest wykonywanie jednego zabiegu mikronakłuwania w miesiącu przez 4-5 miesięcy w celu oceny skuteczności u danego pacjenta. Jednorazowy zabieg może nie przynieść widocznych efektów, co wynika z tempa regeneracji i wzrostu włosów. Ponadto systematyczne stosowanie pozwala utrzymać osiągnięte rezultaty.

Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest on całkowicie naturalny, a także bezpieczny. Warto podkreślić, że mikronakłuwanie wykonywane w znieczuleniu nie jest bolesne. Niewielkie zaczerwienienia skóry głowy, obszar zabiegu, to z kolei normalny objaw. Mikronakłuwaniu skóry głowy może poddać się osoba w każdym wieku oraz o każdym rodzaju cery. Długość trwania zabiegu zależna jest od obszaru, na którym jest przeprowadzany, aczkolwiek nie powinien trwać on dłużej niż 20 minut.

By osiągnąć jak najlepsze efekty mikronakłuwania oraz zachować bezpieczeństwo, nie powinno się po zabiegu dokonywać ekspozycji na słońce, oraz należy unikać granicznych temperatur. Warto także spożywać dużą ilość wody.

 

Mikronakłuwanie – efekty są niezwykle interesujące

Skutkiem mikronakłuwania jest przede wszystkim poprawa ukrwienia skóry, czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Ich zadaniem jest odżywienie owłosionej skóry, co ma wpływ na wiele kwestii. Najważniejsza z nich to fakt, że stan włosów ulepszy się w stosunkowo krótkim czasie. Do efektów mikronakłuwania należy zaliczyć wyraźne wzmocnienie cebulek włosów, co przekłada się na wzmocnienie samych włosów, ich nawilżenie, grubość oraz wzmożony ich wzrost przy jednoczesnym zahamowaniu ich wypadania. W rezultacie mikronakłuwania skóry głowy przywrócona jest również prawidłowa budowa zdrowego włosa oraz jego kondycja jest znacznie lepsza. Co więcej, zabieg może zapobiegać obumieraniu mieszków włosowych.

Mikronakłuwanie to niezwykle cenna metoda, która niesie za sobą szereg nieocenionych konsekwencji nie tylko dla ciała, ale również dla własnego samopoczucia oraz pewności siebie. Cenę mikronakłuwania skóry głowy w HairCenter Kierach znaleźć można w poniższym cenniku. Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do zapisów na konsultację, gdzie zostaną przedstawione wszystkie szczegóły. Nasz wykwalifikowany zespół doświadczonych specjalistów chętnie odpowie na każde pytanie oraz rozwieje ewentualne wątpliwości. Jeżeli Państwa celem jest leczenie łysienia lub chcą Państwo rozwiązać inne problemy ze skórą głowy, to mikronakłuwanie w naszej klinice będzie najlepszym wyborem. Zapraszamy!

Zalecane jest wykonywanie 1 zabiegu w miesiącu przez 4-5 miesięcy w celu oceny skuteczności u danego pacjenta.
Jednorazowy zabieg może nie przynieść widocznych efektów, co wynika z tempa regeneracji i wzrostu włosów.
Zabieg wykonywany jest w nieczuleniu miejscowym.
Cennik
Cena
Pakiet
Mikronakłuwanie
500 PLN
2 300 PLN
Mikronakłuwanie z mezoterapią witaminową
850 PLN
FUE 4 000 PLN
Umów się na pierwszą konsultację
Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ