NIECHIRURGICZNE LECZENIE

Przydatne informacje o leczeniu niechirurgicznym

Jesteś tutaj: Start / Zabiegi / Metoda niechirurgiczna

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia skóry głowy przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a niekiedy nawet odrostu nowych. Polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet 2-3 miesiące – spowodowane jest to cyklem wzrostu włosa.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny

Przed zabiegiem

Po zabiegu

o metodzie

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Skoncentrowane PRP (osocze bogato-płytkowe) zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Procedura polega na ostrzyknięciu obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów. Nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze, jednak na ostateczne rezultaty trzeba poczekać – proces odrostu trwa ok. 3 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji preparatu. Jest to związane ze stopniowym uwalnianiem się z płytek czynników wzrostu i ich intensywnym oddziaływaniem na tkanki. Leczenie osoczem może być stosowane u osób, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych – w przeciwnym wypadku nie będzie skuteczne.

Przepieg zabiegu

Zabiegi: 3 zabiegów w odstępach 2-miesięcznych (dotyczy to usług z użyciem PRP o standardowym stężeniu płytek).

przebieg zabiegu

MINOKSYDYL

Zastosowany miejscowo pobudza porost włosów poprzez zwiększenie przepływu krwi przez łożysko naczyniowe skóry, jako stymulator mitotyczny wpływa na wytwarzanie dłuższego włosa.

Podany miejscowo wchłania się bardzo słabo (ok. 0,3–4,5% przenika do krążenia ogólnego). Pierwsze rezultaty leczenia polegające na zwiększeniu liczby włosów meszkowych i zahamowaniu wypadania powinny się pojawić po upływie 2 miesięcy systematycznego leczenia. Największe nasilenie wzrostu obserwuje się dopiero po 12 miesiącach stosowania. Najlepsze wyniki uzyskuje się u młodych pacjentów z łysieniem na szczycie głowy, gorsze wyniki w przypadku wyłysienia kątów czołowych. Po zaprzestaniu regularnego leczenia szybkość odrostu i wypadania powraca do stanu wyjściowego.

FINASTERYD

Lek powoduje zahamowanie wytwarzania DHT (5-α-dihydrotestosteronu), natomiast zmniejszenie stężenia DHT w skórze głowy ogranicza miniaturyzację mieszków włosowych, hamując proces łysienia.

Lek może być stosowany wyłącznie przez mężczyzn.

Miejsca

konsultacje i zabiegi
odbywają się w:

Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania
z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację