1. Strona główna
 2. /
 3. Lipofilling

Lipofilling

Jest to zabieg polegający na pobraniu tłuszczu z okolic, gdzie jest go najwięcej i przeszczepienia w miejsce, w których brakuje tkanki.

Zabieg lipofillingu sprawia, że szybko i łatwo można pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i wymodelować inne partie ciała. Kuracja ma szerokie zastosowanie, gdyż mogą jej zostać poddane praktycznie wszystkie części ciała. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemem blizn potrądzikowych lub pourazowych, eliminuje zmarszczki i blizny, poprawia jędrność skóry, modeluje owal twarzy, może zostać połączony z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Umów wizytę

lipofilling

O lipofillingu, przeszczepie tłuszczu

Tłuszcz jest jednym z lepszych materiałów, które mogą posłużyć do wypełnienia i wymodelowania sylwetki. Tkanka z ciała pacjenta jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, nie wywołuje u pacjenta niepożądanych reakcji lub stanów alergicznych. Nie istnieje też ryzyko odrzutu podczas zabiegu. Tak spektakularne rezultaty można osiągnąć przy pomocy lipoliftingu, który pozwala cieszyć się efektem ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Jest nieoceniony w modelowaniu owalu twarzy, redukcji zmarszczek i blizn pourazowych czy pooperacyjnych.

 

Lipofilling – przebieg zabiegu

Lipofilling to zabieg, który trwa od 60 do 120 minut i składa się z dwóch etapów. Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego za pomocą liposukcji dokonuje się pobrania tłuszczu od pacjenta. Najczęściej pobiera się go z ud, brzucha lub okolicy bioder. Następnie, pobrany materiał jest poddawany wirowaniu, podczas którego usuwane są martwe komórki oraz nadmiar płynu. Drugi etap zabiegu to bezpośredni transfer materiału w obszar zabiegowy (zmarszczki, piersi, policzki etc.) Wykonuje się go za pomocą cienkiej igły, co łagodzi dyskomfort podczas wstrzykiwania tkanki tłuszczowej pod skórę. Cała procedura nie wymaga późniejszej hospitalizacji, a pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Okres rekonwalescencji trwa ok. tygodnia, w którym należy zadbać o łagodzenie i schładzanie opuchlizny. Wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej do minimum, a w przypadku operacji twarzy niwelowanie nadmiernego wykonywania gestów mimicznych.

 

Lipofilling – najważniejsze zalety zabiegu

Lipolifting stanowi doskonałe uzupełnienie ubytku skóry, a z drugiej stymuluje ją do stopniowej regeneracji i odbudowy. Z tego powodu jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemem blizn potrądzikowych lub pourazowych. Dzięki tej kuracji blizny stają się mniej widoczne, a skóra wyraźnie wygładzona. Metoda ta jest również doskonałą propozycją dla osób, którym zależy na szybkim rezultacie, ponieważ pierwsze efekty zauważalne są już po wykonaniu zabiegu. Ponadto lipofilling to bezpieczna i naturalna metoda, będąca doskonałą alternatywą dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy chemicznych lub implantów. Kuracja ma szerokie zastosowanie, gdyż mogą jej zostać poddane praktycznie wszystkie części ciała. Lipofilling eliminuje zmarszczki i blizny, poprawia jędrność skóry, a także może zostać połączony z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Często wykonuje się jednocześnie plastykę nosa czy zwykłą liposukcję.

 

Lipofilling – wskazania i przeciwwskazania

Lipofilling to nowa metoda, wykorzystująca specjalnie przygotowaną tkankę tłuszczową do wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – od redukcji i wypełniania zmarszczek po powiększanie piersi. Jednak istnieje dużo więcej wskazań do zastosowania tej formy polepszenia estetyki ciała. Jest ona skuteczna przy wypełnianiu ubytków objętości policzków, fałd nosowo-wargowych oraz doliny łez. Świetnie sprawdzi się w walce z utratą owalu twarzy, wiotkością skóry, bliznami pooperacyjnymi lub zanikowymi.

Pomimo że kuracja jest bezpieczna i nieinwazyjna, to istnieje również kilka przeciwwskazań do jej stosowania. Należą do nich m.in.:

 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przewlekłe infekcje,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przewlekłe problemy z wątrobą i nerkami,
 • inne choroby wymagające specjalistycznej weryfikacji histopatologicznej,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • niedoczynność tarczycy,
 • infekcje ropne skóry.

Rozważając poddanie się zabiegowi lipofillingu należy pamiętać, iż jego etap biorczy przede wszystkim wymaga odnalezienia miejsca, w którym występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj materiał pobierany jest z okolic brzucha, pośladków, ud lub tzw. boczków. Z tego powodu osoby bardzo szczupłe lub te, które zmagają się z zaburzeniami masy ciała, mogą nie zostać zakwalifikowane do zabiegu.

 

Lipofilling opinie

Labioplastyka to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Dzięki niej mają prawie stuprocentową szansę na odzyskanie pewności siebie. Po poddaniu się zabiegowi pacjentki wyznają, że polepszyło się ich codzienne funkcjonowanie – nie odczuwają już dyskomfortu w okolicach miejsc intymnych. Dodatkowo są skrępowane w sytuacjach intymnych, a jakość ich życia seksualnego uległa znacznej poprawie. Kobiety, które zdecydowały się na wykonanie plastyki warg sromowych, zaczynają czerpać dużo większą przyjemność i satysfakcję z seksu. To sprawia, że labioplastyka cieszy się bardzo dobrymi opiniami i coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet.

Lipofilling cena

Podobnie jak w przypadku większości operacji plastycznych, cena lipofillingu uzależniona jest od wielu czynników, dlatego jej zakres jest bardzo szeroki. Cena zawiera koszty opieki zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. W tym przypadku składa się na nią opłata za salę operacyjną i użycie wysokospecjalistycznej aparatury, koszt znieczulenia. Ponadto inny przedział kosztowy obowiązuje w przypadku lipofillingu niewielkiego obszaru ciała, jak np. usta, policzki czy dłonie. Natomiast modelowanie lub powiększanie większych obszarów takich jak pośladki czy piersi, to wydatek wymagający większego nakładu finansowego. Z tego powodu koszty najczęściej ustalane są indywidualnie po konsultacji z lekarzem specjalizującym się w tej dziedzinie.

Cena do uzgodnienia
Lipofilling twarzy
5000 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ