- Strona główna
- /
- Laserowa terapia odbudowująca włosy
Laserowa terapia
odbudowująca włosy
LLLT na łysienie androgenowe Mężczyźni i kobiety cierpiący na łysienie androgenowe z reguły mają predyspozycje genetyczne do tego typu choroby.
Objawy obejmują przerzedzenie włosów u kobiet i łysienie u mężczyzn.
Finasteryd i Minoksydyl to najbardziej popularne sposoby leczenia utraty włosów, jednakże najnowsze badania wykazały, że laseroterapia również może być skuteczną alternatywą dla niektórych pacjentów mających problemy z łysieniem.
Kto może skorzystać z LLLT?
LLLT zaleca się jako leczenie dodatkowe w łysieniu androgenowym, łysieniu typu żeńskiego i innych schorzeniach związanych ze stanem zapalnym skóry głowy.Fototerapia i laseroterapia Laserowe leczenie utraty włosów (fototerapia, laseroterapia LLLT) może stanowić idealne rozwiązanie dla niektórych pacjentów cierpiących na łysienie typu męskiego i żeńskiego.
Laseroterapia włosów może być skutecznym sposobem leczenia dla wielu mężczyzn i kobiet, którzy nie zanotowali żadnego postępu przy użyciu alternatywnych sposobów leczenia. Do laseroterapii można zastosować czapkę laserową i jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie są dobrymi kandydatami na przeszczep włosów.
Łysienie znacznie obniża komfort codziennego życia, dlatego warto zadbać o pewność siebie z nowoczesnymi technologiami m.in. laserem na włosy. Mężczyźni i kobiety cierpiący na łysienie androgenowe z reguły mają predyspozycje genetyczne do tego typu choroby. Objawy obejmują przede wszystkim przerzedzenie włosów u kobiet i łysienie u mężczyzn. Laseroterapia włosów może być skutecznym sposobem leczenia dla wielu mężczyzn i kobiet, którzy nie zanotowali żadnego postępu przy użyciu alternatywnych sposobów leczenia. Do laseroterapii można zastosować czapkę laserową. Laser na łysienie to także wygodne rozwiązanie dla osób, które nie są dobrymi kandydatami na przeszczep włosów. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą LLLT na łysienie androgenowe dostępną w HairCenter Kierach.
Zabiegi laserowe na łysienie – na czym polega technologia LLLT?
Technologia LLLT została odkryta w 2 poł. XX wieku przez pioniera medycyny laserowej – Endre Mestre. W trakcie badań na Uniwersytecie Medycznym Semmelweis w Budapeszcie zaobserwował on wysoką zdolność lasera do stymulacji wzrostu włosów. Odkrycie to zostało odnotowane jako efekt uboczny próby wyleczenia raka u myszy. Ten nieinwazyjny zabieg działa poprzez stymulowanie włosów do wzrostu za sprawą ekspozycji mieszków włosowych na działanie czerwonego światła. Zimne światło lasera na porost włosów LLLT wnika w skórę głowy, dzięki czemu powstaje w mieszkach włosowych środowisko przyjazne do ich rozwoju. Ponadto laser znacznie zwiększa ilość tlenu i substancji odżywczych, dzięki czemu ochrona mieszków wzmocniona jest przez antyoksydanty. Laserowe leczenie łysienia pobudza również przepływ krwi oraz uwalnia energię znajdującą się w mieszkach włosowych. Dodatkowo technologia LLLT odpowiada za przyśpieszenie usuwania niekorzystnych substancji. Wśród nich warto wymienić m.in. DHT, która jest źródłem występowania łysienia typu androgenowego. Finasteryd i Minoksydyl to wciąż jedne z najpopularniejszych sposobów leczenia utraty włosów, jednakże najnowsze badania wykazały, że laseroterapia włosów również może być skutecznym dodatkiem do tradycyjnego leczenia, dla sporej liczby pacjentów, którzy na co dzień zmagają się z problemem łysienia. Laser na włosy polecany jest także każdej osobie, która boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, czy po prostu pragnie poprawić ich ogólną kondycję.
Laser na włosy LLLT – kto może z niego skorzystać?
Pozytywnie opinie o laserze na porost włosów powodują, że coraz większa liczba osób chętnie korzysta z tej metody walki z łysieniem. Zabiegi laserowe na łysienie LLLT zaleca się m.in. jako leczenie dodatkowe w łysieniu androgenowym, łysieniu typu żeńskiego i innych schorzeniach związanych ze stanem zapalnym skóry głowy. Łysienie androgenowe może dotknąć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku mężczyzn obejmuje ona stopniowe cofanie się linii włosów na czole i skroniach, z kolei kobietom zaczynają przerzedzać się włosy najpierw na czubku głowy. Dolegliwość ta u mężczyzn może skutkować całkowitym wyłysieniem, podczas gdy u kobiet jest to mało prawdopodobne. Ponadto udowodniono naukowo, że laseroterapia włosów zatrzymuje proces miniaturyzacji mieszków włosowych, co sprawia, że może być w pełni skuteczną i bezpieczną metodą leczenia łysienia. Skuteczność zabiegu odnotowano u niemal 90% badanych, co jasno potwierdza efektywność tej metody. LLLT można także stosować jako dodatek po przeszczepie włosów, co poprawia wyniki leczenia i wzmacnia włosy pacjenta, tym samym nadając im pełniejszy wygląd oraz przyspiesza gojenie.
Laserowe leczenie łysienia – spodziewane efekty
Rezultaty laserowego leczenia łysienia mogą być zadowalające, zwłaszcza w zakresie ograniczenia miniaturyzacji włosów i stymulowania ich wzrostu. Wśród najważniejszych efektów należy wymienić także mniejszą ilość wypadających włosów, lepszą ich kondycję oraz zwiększenie ich grubości i gęstości.
Cena lasera na włosy różni się w zależności od producenta. Często w gabinetach medycznych dostępne są urządzenia, z których można skorzystać bez kupowania własnego kasku laserowego. Nasz wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem chętnie odpowie na wszystkie kwestie, rozwieje ewentualne wątpliwości oraz przedstawi szczegóły dotyczące użytkowania lasera na porost włosów. Warto umówić się na konsultację i skorzystać z oferty HairCenter Kierach. Zapraszamy.
Efekty leczenia niechirurgicznego
Zapraszamy do skorzystania z darmowej konsultacji on-line!
Rozpocznij konsultację