1. Strona główna
  2. /
  3. Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

To nowoczesna technologia, która wysyła ultrakrótkie impulsy mierzone w pikosekundach. Pozwala na odpowiednią regulację wiązki i mocy lasera w celu zmiany głębokości penetracji i temperatury.

Dzięki temu staje się bardzo skuteczna w leczeniu różnych zaburzeń dermatologicznych oraz usuwaniu przebarwień posłonecznych, piegów i tatuaży, nawet tych kolorowych. Działanie lasera polega na wysyłaniu wiązki światła, która przenika przez skórę. Światło zostaje zaabsorbowane przez pigment w skórze. Następnie wytwarzane jest ciepło, które powoduje zmiany w strukturze włóknistej kolagenu i rozpad pigmentu. Laser stymuluje również produkcję kolagenu, co regeneruje i napina skórę.

Umów wizytę

laser picosekundowy

Laser pikosekundowy – co to takiego?

To technologia, która emituje światło o 4 długościach fal – 1064 nm, 532nm, 595nm, 660nm. Te długości, w porównaniu z innymi laserami w medycynie estetycznej, charakteryzują się lepszą penetracją skóry, co pozwala spłycić nawet bardzo głębokie blizny, a także usunąć tatuaże i przebarwienia skórne. Laser pikosekundowy pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty, nieosiągalne do tej pory przez inne technologie laserowe. Zapewnia przy tym większe bezpieczeństwo i komfort wykonywanego zabiegu.

 

Laser pikosekundowy – dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą:

  • zmniejszyć widoczność zmarszczek i linii mimicznych,
  • zredukować rozstępy,
  • zredukować cellulit,
  • zmniejszyć widoczność popękanych naczynek,
  • zredukować blizny i przebarwienia,
  • naprawić strukturę skóry po urazach,
  • usunąć zmiany spowodowane promieniowaniem UV,
  • usunąć niechciany tatuaż.

 

Zalecenia przed zabiegiem

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska. Podczas konsultacji lekarz przeprowadzać pełną analizę skóry oraz ustalić, czy typ i stan skóry pacjenta kwalifikują się do zabiegu. Pomoże to również odpowiednio dostosować laser – jego intensywność, czas trwania oraz częstotliwość impulsów.

 

Zalecenia po zabiegu

W trakcie trwania okresu rekonwalescencji nie powinno się stosować makijażu ani kosmetyków pielęgnacyjnych innych niż te, które zalecił nam specjalista. Nie można eksponować skóry bezpośrednio na słońce. Przed każdym wyjściem należy nakładać odpowiednią ilość kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

 

Efekty zabiegu

Efekty zabiegowe, które możemy uzyskać przy pomocy lasera pikosekundowego są bardziej spektakularne, niż w przypadku zastosowania laserów nanosekundowych. Dzięki zastosowaniu impulsów pikosekundowych, barwnik rozpada się szybciej. Ponadto, redukcja barwnika odbywa się bez znacznego efektu cieplnego w tkankach. Pierwsze efekty leczenia widoczne są zazwyczaj po kilku dniach. Ostateczne pozbycie się niechcianego tatuażu, przebarwień skóry czy zminimalizowanie blizn następuje zazwyczaj po wykonanej serii zabiegów, czyli do kilku miesięcy od rozpoczęcia leczenia.

Cennik laseru pikosekundowego

Podczas konsultacji w Kierach Medical Clinic zostaną przedstawione Państwu wszelkie szczegóły przeprowadzanego zabiegu. Na cenę zabiegu przy użyciu lasera pikosekundowego wpływa wiele czynników. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami oraz do skorzystania z oferty w naszej klinice.

Cena do uzgodnienia
Laser pikosekundowy – przebarwienia / anti-aging / tatuaże
już od 800 zł
Zapisz się na zabieg
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ