1. Strona główna
  2. /
  3. Korekcja zmarszczek

Korekcja zmarszczek

Zmarszczki są oznaką starzenia się skóry, która z wiekiem traci włókna kolagenowe i elastynę. Na szczęście dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego lub botoksu zmarszczki mogą przejść do historii w zaledwie kilka dni!

Korekcja zmarszczek nie wpływa na mimikę twarzy pacjenta, a zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego czy botoksu mogą być powtarzane w przyszłości. Po zabiegu korekcji zmarszczek efekt młodej i świeżej skóry utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.

Umów wizytę

Korekcja zmarszczek

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki widoczne na twarzy czy dekolcie nie są jedynie efektem upływającego czasu. Sprzyjać ich powstawaniu może także niewłaściwa dieta, palenie tytoniu, częste wystawianie skóry na działanie promieni UV, a nawet geny.

Możemy wyróżnić zmarszczki powierzchniowe oraz głębokie. Te pierwsze pojawiają się najczęściej w okolicy oczu i nazywamy je „kurzymi łapkami”. Ponadto mamy także zmarszczki mimiczne, będące następstwem ciągłego wykonywania tych samych ruchów twarzy, np. uśmiechania się, marszczenia brwi, mrużenia oczu. Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już w bardzo młodym wieku. Wiele zależy jednak od indywidualnych predyspozycji. Najbardziej na ich powstawanie narażone będą osoby ekspresyjne, o bogatej mimice twarzy. Utrwalone zmarszczki mimiczne przekształcają się natomiast w statyczne (inaczej strukturalne), które wraz z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne.

Zmarszczki nie są jednak jedynym objawem starzenia się skóry. Wraz z wiekiem możemy zaobserwować u siebie również stopniową utratę owalu twarzy, związaną z działaniem grawitacji oraz zaburzeniami produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz włókien retikulinowych w obrębie skóry właściwej i tkanki podskórnej.

 

Korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest obecnie najczęściej stosowanym materiałem do wypełniania zmarszczek i bruzd. Występuje niemal we wszystkich tkankach organizmu. Najwięcej kwasu hialuronowego (ok. 56%) znajdziemy właśnie w skórze. Tworzy on w niej elastyczną, płynną macierz, z którą mogą łączyć się włókna kolagenowe oraz elastyna. Ponadto wykazuje zdolność do wiązania i gromadzenia dużych ilości wody. Dzięki temu skóra, w której nie brakuje kwasu hialuronowego jest jędrna i sprężysta, nie poddaje się tak łatwo procesom starzenia i sile grawitacji. Niestety z biegiem lat oraz z powodu częstej ekspozycji na promienie słoneczne, kwasu hialuronowego w skórze ubywa. Można go jednak uzupełnić, wykonując podskórne iniekcje. To pozwala zachować młody i świeży wygląd, pomimo upływu czasu. Kwas hialuronowy stosowany do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki pełnią funkcję budulca dla tkanek. Ponieważ jest to substancja naturalnie występującą w organizmie, zabiegi z jego użyciem są w pełni bezpieczne. W dodatku kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Za jego pomocą możemy nie tylko wygładzić zmarszczki i bruzdy, ale także wymodelować policzki, skorygować kształt nosa czy poprawić kontur żuchwy

Korekta zmarszczek kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Obszar poddawany zabiegowi jest najpierw znieczulany kremem znieczulającym. Następnie lekarz ostrzykuje wybrany obszar kwasem hialuronowym przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi. Korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji. Ponieważ jednak kwas hialuronowy potrzebuje czasu, aby zintegrować się z tkanką, przez okres ok. 2 tygodni, w okolicy poddanej zabiegowi może utrzymywać się niewielki obrzęk.

 

Korekcja zmarszczek botoksem

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Istnieje aż 7 podtypów tej toksyny, jednak w medycynie estetycznej stosuje się głównie jeden – podtyp A. Toksyna botulinowa to najsilniej działająca neurotoksyna, jaką do tej pory poznaliśmy. Produkowana przez gram-dodatnie laseczki Clostridium botulinum toksyna prowadzi do porażenia mięśni poprzez zablokowanie uwalniania acetylocholiny na poziomie połączenia nerwowo – mięśniowego mięśni szkieletowych. W efekcie przekazywanie impulsów nerwowych przez połączenia synaptyczne zostaje zahamowane. Toksyna botulinowa w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego nie wypełnia więc zmarszczek, a rozluźnia mięśnie, dzięki czemu są one mniej widoczne. Toksynę botulinową rekomenduje się przede wszystkim u osób z tzw. zmarszczkami mimicznymi, powstającymi na skutek powtarzających się skurczów mięśni. Botoks wygładza zmarszczki poprzez wywołanie selektywnego paraliżu określonych grup mięśni. Za pomocą botoksu możemy skorygować również tzw. lwią zmarszczkę, zmarszczki wokół ust czy w obrębie szyi.

Korekta zmarszczek botoksem – przebieg zabiegu

Lekarz wstrzykuje preparat przy użyciu strzykawki zakończonej cieniutką igłą. Obszar poddawany zabiegowi nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, a cała procedura trwa ok. 30 minut. Korekcja zmarszczek toksyną botulinową nie wymaga także rekonwalescencji. Przez kilka dni po zabiegu w miejscu iniekcji preparatu może być widoczne jedynie zaczerwienie i niewielki obrzęk.

 

Dla kogo korekcja zmarszczek?

Choć kwas hialuronowy i toksyna botulinowa działają na zupełnie innej zasadzie, to oba preparaty doskonale nadają się do redukcji zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Za ich pomocą możemy zlikwidować m.in. takie niedoskonałości urody, jak:

  • lwia zmarszczka,
  • zmarszczki na czole,
  • kurze łapki,
  • dolina łez,
  • zmarszczki palacza, tzw. „kod kreskowy”,
  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • zmarszczki marionetki,
  • utrata owalu twarzy.

Oczywiście ostatecznie to lekarz decyduje, który z preparatów lepiej sprawdzi się w danym przypadku. Przy wyborze sposobu korygowania zmarszczek istotny jest przede wszystkim ich rodzaj, głębokość oraz oczekiwania pacjenta względem uzyskanych rezultatów.

 

Efekty kwasu hialuronowego i botoksu

W obu przypadkach efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach i utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Zmarszczki zostają wyraźnie wygładzone, twarz zyskuje młodzieńczy i świeży wygląd. Kwas hialuronowy dodatkowo zapewnia także natychmiastowe, intensywne nawilżenie skóry.

Cennik korekcji zmarszczek

Cena za zabieg iniekcji botoksu bądź kwasu hialuronowego zależy od miejsca aplikacji, ilości okolic, oraz rodzaju preparatu, który zostanie podany. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją anti-aging. Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej i ani-aging jest w cenie pod warunkiem realizacji zabiegu. Sama konsultacja kosztuje natomiast 250 zł.

Cena
Botoks 1 okolica
700 zł
Botoks 2 okolice
1200 zł
Botoks 3 okolice
1500 zł
Wypełnienie kwasem hialuronowym 1 okolicy
od 1350 zł
Poznaj cennik zabiegu
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ