1. Strona główna
 2. /
 3. Bipolarna radiofrekwencja mikroigłowa

Bipolarna radiofrekwencja mikroigłowa

Metoda działa za pomocą połączenia dwóch technik zabiegowych – mikronakłuwania oraz podgrzewania skóry przy pomocy fal radiowych. Urządzenie, przy pomocy którego wykonywany jest zabieg, wyposażone jest w zestaw igieł umieszczonych w wymiennym, jednorazowym, sterylnym kartridżu.

Liczba igieł różni się w zależności od obszaru zabiegowego. Występująca w urządzeniach możliwość regulacji głębokości wkłuć igieł umożliwia wkłucia na różną głębokość, średnio od 0,5 do 3,5 mm. Dostępne są igły nieizolowane, które w trakcie zabiegu podgrzewają skórę na całej długości wkłucia oraz igły izolowane, które emitują ciepło tylko na swoich końcach zewnętrznych, dzięki czemu fale radiowe mogą działać w określonej warstwie skóry. Pozostałe parametry urządzenia, takie jak intensywność i czas nagrzewania skóry, można dowolnie regulować w zależności od wskazań, w których zabieg będzie wykonywany. Regulacja ograniczona jest jedynie zakresem parametrów, którymi dysponuje dane urządzenie. Dzięki temu, zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest bardzo precyzyjny, co z kolei pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów terapeutycznych. Najlepsze wyniki zabiegu osiągane są w tych obszarach ciała, które są bogato ukrwione, to przekłada się na niższą impedancję, a co za tym idzie na wyższe przewodnictwo elektryczne.

Umów wizytę

radiofrekwencja

Bipolarna radiofrekwencja mikroigłowa – co to takiego?

Jest to technologia, która łączy w sobie tradycyjną falę radiową z mikronakłuwaniem skóry za pomocą modułów wieloigłowych. Polega na wprowadzeniu w skórę igieł (pozłacanych, izolowanych), które podgrzewane są falą radiową, dzięki temu dochodzi do kontrolowanego jej uszkodzenia. W urządzeniu stosuje się 3 rodzaje modułów wieloigłowych o różnej ilości igieł od 10 do 64. Moduły wieloigłowe są jednorazowego użytku, sterylnie zapakowane. Głębokość wbijania igieł w skórę jest regulowana w zakresie od 0,2mm do 3,5mm. Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który idealnie sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej, a także leczenia blizn potrądzikowych.

 

Bipolarna radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo?

Może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w ramach profilaktyki anti-aging, a także w celu dogłębnej rewitalizacji skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Świetnie działa również na wiotką skórę ciała, np. po ciąży bądź odchudzaniu oraz na blizny, np. potrądzikowe czy rozstępy.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed planowanym zabiegiem bipolarnej radiofrekwencji mikroigłowej należy zastosować się do następujących zaleceń:

 • na 5 dni przed zabiegiem należy odstawić niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. aspirynę, ibuprofen)
 • w dniu zabiegu trzeba unikać wahań temperatury i nie korzystać z sauny, solarium, łaźni parowych i krioterapii oraz unikać wychodzenia na słońce
 • w dniu zabiegu nie należy wykonywać czynności, które groziłyby ryzykiem zainfekowania obszaru zabiegowego

 

Zalecenia dotyczące terapii

Po przebytym zabiegu bipolarnej radiofrekwencji mikroigłowej należy zastosować się do następujących zaleceń:

 • bezpośrednio po zabiegu można schłodzić twarz, np. łagodzącą maską
 • przez 6 godzin po zabiegu nie należy dotykać miejsc nakłuć ani ich okolic
 • przez 12 godzin po zabiegu nie należy spożywać alkoholu
 • przez co najmniej 24 godziny należy unikać wysiłku fizycznego (np. ćwiczeń na siłowni, biegania, uprawiania sportu)
 • przez 48 godzin nie należy masować ani pocierać miejsc zabiegowych
 • przez 48 godzin nie nakładać makijażu, nie używać szorstkich ręczników i podrażniających skórę preparatów kosmetycznych
 • przez co najmniej 48 godzin po zabiegu należy unikać wahań temperatury i nie korzystać z sauny, łaźni parowych ani krioterapii
 • przez przynajmniej 48 godzin po zabiegu unikać ekspozycji na słońce i solarium, stale stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (minimum 30 SPF)
 • przez 2 tygodnie nie należy wykonywać innych zabiegów głęboko naruszających strukturę skóry, takich jak dermabrazja, laseroterapia oraz peelingi chemiczne
 • należy unikać leków przeciwzapalnych, antyhistaminowych i sterydowych przez min. 2-4 tygodnie
 • w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, wskazana jest pilna wizyta kontrolna.

 

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu obkurczają się włókna kolagenowe, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 2-5 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu lub całkowitemu zniknięciu. Główne efekty to:

 • ujędrnienie skóry i poprawa jej napięcia
 • wygładzenie zmarszczek i drobnych linii
 • odmłodzenie
 • przywrócenie równego kolorytu i blasku
 • zmniejszenie widoczności porów
 • redukcja rozstępów i blizn
 • redukcja komórek tłuszczowych i cellulitu
Cennik
1 zabieg
3 zabiegi
RF mikroigłowa – twarz
1 200 zł
3 300 zł
RF mikroigłowa – twarz + szyja
1 400 zł
3 900 zł
RF mikroigłowa – twarz + szyja + dekolt
1 700 zł
4 700 zł
Poznaj cennik wszystkich zabiegów
Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ