Zabiegi chirurgiczne

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów to metoda trwała odtwarzania owłosienia skóry głowy. Włosy, które są pobierane z tylnej częsci głowy oraz boków są bardziej odporne na wypadanie (zwróć uwagę, że osoby, które utraciły włosy wciąż mają ich sporo z tyłu i na bokach głowy). Korzystając z tej wiedzy możemy przenieść te „silne” i trwałe włosy w okolice, które potrzebują zagęszczenia lub odtworzenia owłosienia. Przeszczep FUE (Follicular Unit Extraction) jest obecnie najnowszą i najbardziej wyrafinowaną metodą transplantacji włosów na świecie. Metoda FUE nie wymaga skalpela, ani szycia skóry dzięki czemu nie ma żadnych widocznych śladów przebytego zabiegu. Mieszki włosowe są pobierane jeden po drugim narzędziem o średnicy 0.8 – 1.0mm. Taki zabieg jest praco- i czasochłonny, ale jednocześnie jest mniej inwazyjny niż zabieg FUT (strip) co pozwala ograniczyć ilość ewentualnych powikłania, skrócić czas rekonwalescencji, a powtórzyć go można już po 6 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Dla kogo:

mężczyźni / kobiety

Wiek:

18+

Spodziewane efekty:

Większość pacjentów decydujących się na przeszczep włosów to mężczyźni chcący poprawić swój wygląd, a co za tym idzie – samopoczucie. Ustalenie oczekiwań na samym początku leży w interesie zarówno pacjenta jak i lekarza. Ułatwia wybór odpowiednie metody chirurgicznej oraz satysfakcjonującej dystrybucji pobranych mieszków włosowych. Podstawowe przyczyny dla których pacjenci decydują się na zabieg przeszczepu włosów to: – poprawa wyglądu – zmniejszenie poczucia przedwczesnego starzenia się z powodu utraty włosów – poprawa samopoczucia – przywrócenie pewności siebie

Cena:

Podchodzimy do każdego przypadku indywidualnie i cena zależy od rezultatu jaki chcemy osiągnąć, a ten zależy od rodzaju włosów, ich grubości i ilości w mieszku.  Dlatego najlepszym sposobem na wstępną wycenę jest wypełnienie formularza konsultacji onlinei przesłanie zdjęć tyłu głowy, obu boków oraz okolicy, która wymaga rekonstrukcji owłosienia. Zdjęcia powinny być wykonane w dobrym oświetleniu, wyraźne.

Orientacyjne ceny:

– zakola (w zależności od rozległości zabiegu) 9.900-12.900 PLN – przód głowy z odtworzeniem linii włosów 14.900-20.900 – czubek głowy 9.900-22.900 PLN

VIP FUE

To zabieg przeszczepu włosów metodą FUE, podczas którego pobiera się i separuje również komórki macierzyste. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu.

Dla kogo:

mężczyźni/ kobiety

Wiek:

18+

Wskazania:

Zaawansowana utrata włosów, w której dochodzi o obumarcia mieszka włosowego.

Spodziewane efekty:

Rekonstrukcja owłosienia w miejscach łysych.

Cena:

Koszt przeszczepu włosów VIP FUE to cena standardowego zabiegu FUE + 4.500 PLN

Zabiegi niechirurgiczne:

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia skóry głowy przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a niekiedy nawet odrostu nowych. Polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze).

Dla kogo:

mężczyźni/ kobiety,

Wiek:

18+

Wskazania:

- dla osób w stanie przewlekłego stresu, który może powodować nadmierne wypadanie włosów - kobiety i mężczyźni z zaburzeniami hormonalnymi powodującymi wypadanie włosów - mezoterapia jako leczenie podtrzymujące do czasu wyrównania poziomu hormonów - kobiety po okresie ciąży - często ciąża wzmaga wypadanie włosów - kobiety w okresie menopauzalnym - mężczyźni przygotowujący się do zabiegu przeszczepu włosów - odbudowa choć części włosów, które nie wypadły może przyczynić się do zmniejszenia rozległości zabiegu przeszczepu włosów - kobiety i mężczyźni chcący wzmocnić włosy zwłaszcza w okresach zmian pór roku, kiedy włosy mogą wypadać w większej ilości niż przeciętna

Spodziewane efekty:

Zahamowanie wypadania włosów, wzmocnienie i odżywienie mieszków włosowych by produkowały grubsze włosy.

Cena:

Cena zależy od wybranego rodzaju mezoterapii, którą dobiera lekarz wg potrzeb.

Komórki macierzyste

Autologiczny przeszczep komórek – Regenera Activa jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu.

Dla kogo:

mężczyźni/ kobiety

Wiek:

18+

Wskazania:

Łysienie androgenowe[:en]Increased hair loss

Spodziewane efekty:

Pobudzenie do wzrostu oraz regeneracja mieszków włosowych, zahamowanie wypadania włosów

Cena:

5.900zł

PRP osocze bogatopłytkowe

PRP is concentrated blood plasma that contains approximately three times the number of platelets found in normal circulating blood in our body. These platelets promote healing and accelerate the rate and degree of tissue regeneration and the formation of new cell growth. In respect of hair loss and hair transplantation PRP can be used for the purpose to stimulate inactive or dormant hair follicles in a variety of hair loss conditions and to stimulate grafted follicles into the growth phase.

Dla kogo:

mężczyźni/ kobiety

Wiek:

18+

Wskazania:

Wypadanie włosów o różnej etiologii

Spodziewane efekty:

Zahamowanie wypadania włosów, stymulacja wzrostu grubszych włosów,

Cena:

800 zł

Mikropigmentacja

Mikropigmentacja skóry głowy (SMP), znana także pod nazwą trichopigmentacja, to rewolucyjny zabieg kosmetyczny wykonywany w celu poprawy wyglądu skóry głowy pacjenta przy użyciu pigmentów skórnych. SMP pozwala na imitację wyglądu krótko ogolonych włosów i może wkomponować się w naturalne włosy pacjenta, jeśli pożądany jest wygląd pełniejszych włosów.

Dla kogo:

mężczyźni/ kobiety

Wiek:

18+

Wskazania:

Masowanie blizn, brak możliwości przeszczepu włosów, kosmetyczna poprawa wyglądu skóry głowy.

Spodziewane efekty:

U mężczyzn – efekt ogolonej głowy U kobiet i mężczyzn – wizualne zagęszczenie włosów, maskowanie blizn.

Cena:

od 1500 zł

Nici PDO

PDO threads allows to reconstruct dermis, stimulate blood circulation around follicles to help them grow.
For a couple of years this method has been successfully applied to preventing hair loss and treating balding.

Dla kogo:

mężczyźni/ kobiety

Wiek:

18+

Wskazania:

Wypadanie włosów o różnej etiologii

Spodziewane efekty:

Odbudowa grubości skóry właściwej, zahamowanie wypadania włosów.

Cena:

od 600 zł

Laseroterapia LLLT

[:pl]

Laserowe leczenie utraty włosów (fototerapia, laseroterapia LLLT) może stanowić idealne rozwiązanie dla niektórych pacjentów cierpiących na łysienie typu męskiego i żeńskiego. Laseroterapia włosów może być skutecznym sposobem leczenia dla wielu mężczyzn i kobiet, którzy nie zanotowali żadnego postępu przy użyciu alternatywnych sposobów leczenia. Do laseroterapii można zastosować czapkę laserową i jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie są dobrymi kandydatami na przeszczep włosów.

[:en]Low level laser therapy, or LLLT, emits a light source through diodes that are absorbed through the skin. This encourages improved cell reproduction, blood and oxygen circulation, and can result in not just helping to stabilise hair loss but improve hair growth from dormant, sleeping hair follicles to give a fuller stronger head of hair.
[:]

Dla kogo:

mężczyźni/ kobiety

Wiek:

18+

Wskazania:

Miniaturyzacja mieszka włosowego, umiarkowana utrata włosów.

Spodziewane efekty:

Zahamowanie wypadania włosów oraz odbudowa naturalnej grubości włosów.

Cena:

199 zł

Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania
z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację

 

Zapisz się do newslettera

Zawsze bądź na bieżąco.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celach marketingowych.