1. Strona główna
  2. /
  3. Zabiegi na nadpotliwość

Zabiegi na nadpotliwość

Pocenie się jest naturalnym procesem zachodzącym w ciele każdego człowieka. Służy do odprowadzania nadmiaru ciepła z organizmu i utrzymywania odpowiedniej temperatury.

Kiedy praca gruczołów potowych zostaje zaburzona i ciało wytwarza zbyt dużo potu, mówimy o nadpotliwości. To dolegliwość, która niesie ze sobą szereg przykrych konsekwencji. W naszej klinice wykonujemy nowoczesne zabiegi na nadpotliwość, takie jak leczenie toksyną botulinową, czyli botoksem. Metoda ta jest bardzo skuteczna i można ją stosować na różne części ciała dotknięte nadmierną produkcją potu, w tym pachy, stopy czy dłonie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na nadpotliwość pach oraz innych części ciała dotkniętych tą dolegliwością.

Nadpotliwość dłoni, pach i stóp

Nadmierne wydzielanie potu może mieć charakter miejscowy lub uogólniony – wtedy występuje nadpotliwość na całym ciele. Dolegliwość ta bywa wynikiem choroby, stosowania leków lub nadmiernej odpowiedzi organizmu na silny bodziec stresowy. W przypadku nadpotliwości miejscowej wzmożone wydzielanie potu dotyczy zwykle pach, stóp, dłoni lub owłosionej skóry głowy. Jest to duży problem zarówno od strony praktycznej, jak i psychologicznej. Konieczność częstej zmiany ubrania, na którym pojawiają się nieestetyczne plamy oraz problem wilgotnych dłoni, to bardzo uciążliwe następstwa nadmiernego wydzielania potu. Dają się one we znaki pacjentom zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Nadpotliwość dłoni i innych obszarów ciała niesie ze sobą dodatkowy problem, którym jest ryzyko infekcji bakteryjnych i grzybiczych, rozwijających się na wilgotnej skórze.

Ludzki pot składa się z m.in. wody, soli, związków mineralnych, amoniaku i mocznika. Zawiera też feromony, a jego skład różni się w zależności od spożywanego pokarmu i czynników hormonalnych. Kiedy gruczoły potowe działają prawidłowo, codzienna higiena wystarcza do usunięcia przykrych zapachów. Jednak w przypadku nadpotliwości na całym ciele oraz tej występującej miejscowo, woń potu może być dużym problemem, nierzadko powodującym uczucie wstydu i niechęć do podejmowania kontaktów towarzyskich. W naszej klinice rozwiązujemy wszystkie te problemy, stosując nowoczesne zabiegi na nadpotliwość pach, dłoni i stóp z wykorzystaniem botoksu.

Zabiegi na nadpotliwość – cena i przebieg leczenia

Skuteczną metodą leczenia nadmiernego wydzielania potu są iniekcje z toksyny botulinowej. Leczenie nadpotliwości botoksem to bezpieczny i trwały sposób, który pozwala całkowicie rozwiązać problem nadmiernego wydzielania potu. Sytuację każdego pacjenta oceniamy indywidualnie, dlatego w przypadku zabiegu na nadpotliwości pach cena jest ustalana podczas konsultacji poprzedzającej leczenie. Zapraszamy do zapoznania się z ogólnym cennikiem zabiegów oferowanych w naszej klinice, co pozwoli Państwu oszacować wielkość inwestycji, jaką jest leczenie nadpotliwości.

Do zabiegów na nadpotliwość dłoni, stóp i pach wykorzystujemy toksynę botulinową, która jest jedną z najsilniejszych neurotoksyn naturalnego pochodzenia. Botoks wykorzystuje się w wielu zabiegach medycyny estetycznej. W przypadku zabiegów na nadpotliwość odpowiednio rozcieńczony roztwór toksyny botulinowej jest podawany w głąb skóry, gdzie dezaktywuje działanie gruczołów ekrynowych wydzielających pot. Zabieg jest bardzo skuteczny i po zastosowaniu botoksu nadmierne wydzielanie potu zostaje zatrzymane.

Konsultacje przed zabiegiem

Przed każdym zabiegiem wykonanym w Kierach Medical Clinic należy umówić się na konsultację medyczną, podczas której nasz lekarz specjalista poznaje przypadek pacjenta, dowiaduje się o jego oczekiwaniach i zbiera szczegółowy wywiad. Wszystkie te informacje pozwalają zakwalifikować osobę do zabiegu i dobrać najskuteczniejszy sposób leczenia. W przypadku zabiegów na nadpotliwość cena zależy od wielkości leczonego obszaru i jest odpowiednio wyższa, jeśli np. stosujemy botoks na dłonie oraz stopy lub pachy.

Podczas wizyty poprzedzającej leczenie botoksem wykonujemy tzw. test Minora, który służy do zobrazowania skupisk gruczołów potowych na skórze. W tym celu obszar dotknięty nadpotliwością smaruje się roztworem jodyny i skrobi, a po ok. 15 minutach sprawdza się, jakie miejsca wybarwiły się na czarno. W ten sposób lekarz określa, gdzie należy podać botoks. Bezpośrednio przed iniekcją z toksyny botulinowej obszar zabiegowy jest zawsze znieczulany. Cały zabieg trwa około godziny i jest stosunkowo mało inwazyjny. Długotrwała rekonwalescencja nie jest wymagana, a pacjent może szybko powrócić do codziennej aktywności.

W przypadku zabiegu na nadpotliwość pach cena jest zdecydowanie warta osiąganych efektów. Nadaktywne gruczoły potowe zostają porażone toksyną botulinową i dolegliwość praktycznie znika. Pacjentów opuszcza uczucie zakłopotania i wstydu w towarzystwie. Pot zaczyna być produkowany w optymalnej ilości, a jakość życia pacjenta wyraźnie się poprawia. Serdecznie polecamy Państwu zabiegi na nadpotliwość w naszej klinice. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Masz pytania?

Umów wizytę telefonicznie lub online!

Umów wizytę
Masz pytania?