1. Strona główna
  2. /
  3. Wypadanie włosów
  4. /
  5. Leczenie farmakologiczne wypadania włosów

Leczenie farmakologiczne – przeciw wypadaniu włosów

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej przystępnych cenowo metod walki z wypadaniem włosów – w większości przypadków może zostać wdrożona w 100% online!

Leczenie farmakologiczne jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod walki z łysieniem. W trakcie wizyty stacjonarnej lub online lekarz starannie dobiera leki, które nie tylko zahamowują proces wypadania włosów, ale i znacząco przyczyniają się do poprawy ich jakości i gęstości. Pierwsze efekty leczenia farmakologicznego zazwyczaj obserwowane są już po 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii! Kolejnym atutem leczenia farmakologicznego jest stosunkowo niska cena.

leczenie farmakologiczne

Leczenie farmakologiczne – na czym polega

Leczenie farmakologiczne nie jest zabiegiem – to proces przyjmowania odpowiednio dobranych leków, których zadaniem jest zahamowanie wypadania włosów oraz poprawa ich jakości i gęstości. Ta metoda przewyższa swoją skutecznością wszystkie kosmetyki dedykowane walce z wypadaniem włosów. Dzieje się tak, ponieważ leczenie farmakologiczne polega na przyjmowaniu leków, których zadaniem jest dotarcie do źródła problemu. Wypadanie włosów samo w sobie nie jest chorobą, to efekt innej choroby – aby skutecznie zatrzymać łysienie, podstawą jest jej znalezienie, czyli innymi słowy dotarcie do źródła problemu i jego zwalczenie. W tym pomóc może właśnie odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne. Właściwie dobrane leki mogą przynieść zaskakujące efekty, czasami nawet już po 3 miesiącach terapii. Ta szybkość działania leczenia farmakologicznego pozwala lekarzom na wdrażanie tej metody już na podstawie testu reaktywności, nawet podczas standardowej e-konsultacji (kliknij TUTAJ, aby skorzystać z e-konsultacji). Test reaktywności polega na przyjmowaniu przez 3 miesiące najpopularniejszych (i jednocześnie najtańszych) dostępnych na rynku leków. Skuteczność wdrożonego leczenia oceniana jest już podczas kolejne konsultacji, gdzie lekarz nie tylko ogląda efekty, ale i zapoznaje się z wynikami badań, o których wykonanie pacjent został wcześniej poproszony.

 

Dla kogo jest leczenie farmakologiczne wypadania włosów?

Ta metoda walki z wypadaniem włosów najlepiej sprawdza się na początkowym etapie łysienia, w momencie gdy tylko pacjent zauważa zwiększoną utratę włosów. Czas reakcji na problem ma ogromne znaczenie, ponieważ utraconych mieszków włosowych nie jesteśmy w stanie w żaden sposób odzyskać (jedynie pomocny może okazać się przeszczep włosów). Im szybciej pacjent zgłosi się do lekarza, tym mniej mieszków włosowych utraci, a tym samym zwiększy swoją szansę na wdrożenie skutecznego leczenia farmakologicznego. Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek łysienia wymaga indywidualnej oceny lekarza – leczenie farmakologiczne z sukcesem wdrażane jest często nawet u pacjentów, którzy borykają się z problemem wypadania włosów od wielu lat.

Leczenie farmakologiczne ma również ogromne znaczenie w momencie, gdy pacjent rozważa przeszczep włosów. Dzięki uzyskanym za pomocą leczenia farmakologicznego efektom, często przeszczep włosów wykonany metodą FUE wymaga przeszczepienia mniejszej ilości mieszków włosowych. Wielu pacjentom zmagającym się z łysieniem, dzięki odpowiednio przeprowadzonemu leczeniu farmakologicznemu udało się np. uzyskać oczekiwany efekt już po 1 zabiegu FUE, co znacznie obniżyło koszt odzyskania zdrowych włosów.

 

Zalecenia i przeciwwskazania w leczeniu farmakologicznym wypadania włosów

Leczenie farmakologiczne dobierane jest w trakcie konsultacji lekarskiej (online lub w gabinecie). Jeśli pacjent kwalifikuje się do wdrożenia leczenia farmakologicznego, już w trakcie pierwszej wizyty otrzymuje od lekarza receptę oraz zalecenia dotyczące leczenia. Po pierwszej wizycie pacjent zostaje również poproszony o wykonanie badań z krwi w celach diagnostycznych. Wśród wyników badań, o których wykonanie może poprosić lekarz często znajdują się np.: morfologia krwi, CRP, OB, TSH, fT3, FT4, ferrytyna, Fe, kortyzol, lipidogram, glukoza, witamina D, witamina H, cynk w surowicy, testosteron wolny, DHEAS, androstendion, prolaktyna, progesteron.

Rozpoczęcie leczenia farmakologicznego zazwyczaj nie wymaga od pacjentów szczególnych przygotowań – szczegółowe zalecenia przekazywane są przez lekarza, w zależności od wdrożonego leczenia.

 

Efekty farmakologicznego leczenia wypadania włosów

Efekty leczenia farmakologicznego często widoczne są już po 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii. Kuracja farmakologiczna przyczynia się do zahamowania wypadania włosów, a także do zwiększenia ich gęstości.

Efekty leczenia mogą być widoczne na powierzchni całej głowy, dlatego terapia farmakologiczna często pomaga odzyskać zdrowe włosy osobom zmagającym się z łysieniem na czubku głowy, zakolami, a także z łysieniem powodującym powstawanie tzw. wysokiego czoła.

 

Jak rozpocząć leczenie farmakologiczne – konsultacja

W Kierach Medical Clinic leczenie farmakologiczne może zostać wdrożone na dwa sposoby:

podczas konsultacji w gabinecie stacjonarnym (kliknij TUTAJ, aby umówić wizytę) podczas e-konsultacji na stronie drkierach.pl

E-konsultacja świetnie sprawdzi się w roli pierwszej wizyty. Na podstawie szczegółowego formularza informacyjnego i przesłanych zdjęć głowy, lekarz jest w stanie wstępnie rozpoznać przyczynę wypadania włosów, zaproponować leczenia oraz zlecić wykonanie badań diagnostycznych. Konsultacja online pozwala rozwiązać problem nawet w 80% przypadków – bez wychodzenia z domu, stania w korkach i dopasowywania swojego planu dnia dla wizyty w klinice.

W niektórych przypadkach wizyta w gabinecie okazuje się jednak niezbędna. Lekarz prosi wówczas pacjenta o umówienie stacjonarnej konsultacji w dogodnym dla niego terminie.

Decyzja o formie konsultacji z lekarzem należy do pacjenta, dlatego w sytuacji, gdy nie jest się zdecydowanym na konkretną metodą lub po prostu preferuje się konsultacje stacjonarną, wskazane jest umówienie konsultacji w gabinecie lekarskim.

Cennik leczenia wypadania włosów
1 zabieg
5 zabiegów
Konsultacja trychologiczna
300 PLN
Mezoterapia monoskładnikowa
500 PLN
2300 PLN
Mezoterapia preparatem złożonym
800 PLN
3700 PLN
Mikronakłuwanie
500 PLN
2300 PLN
Mikrnakłuwanie z mezoterapią witaminową
850 PLN
4000 PLN
Regenera Activa – komórki macierzyste
6500 PLN
Nici PDO
od 1000 PLN
Mikropigmentacja skóry głowy (tatuaż medyczny)
od 1500 PLN
Umów się na pierwszą konsultację
Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu

Rozpocznij konsultację
Masz pytania?