1. Strona główna
 2. /
 3. Wolumetria twarzy Warszawa

Wolumetria twarzy Warszawa

Mówi się, że pewne uczucia, emocje czy cechy człowiek ma wypisane na twarzy. Wyraz twarzy potrafi powiedzieć bardzo wiele. To właśnie na niej najszybciej widać także upływ lat, a te zmiany przeważnie nie są korzystne. Na szczęście dziś można temu zaradzić, decydując się na jeden z zabiegów medycyny estetycznej, którym jest wolumetria twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Ten profesjonalny zabieg wykonywany w Kierach Medical Clinic w Warszawie pozwala na odzyskanie przez pacjentkę lub pacjenta idealnego kształtu twarzy poprzez redukcję zauważalnych asymetrii.

AdobeStock 495547975

Jak można poprawić owal i proporcje twarzy?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem przeznaczonym dla osób odczuwających niezadowolenie z owalu twarzy, jej kształtu lub tych, które dostrzegają inne niedoskonałości w jej proporcjach. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Oprócz dysproporcji wrodzonych najczęstszym powodem zmiany kształtu twarzy są procesy zachodzące wraz z wiekiem. W okolicach skroni, kości policzkowych oraz obszaru nosa i ust zanika tkanka tłuszczowa, co znacząco wpływa na owal twarzy. Ubywa też kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. Wolumetria twarzy wykonywana w Kierach Medical Clinic w Warszawie pozwala poprawić kształt twarzy, nawilżyć ją oraz zredukować zmarszczki. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu gęstego i specjalnie usieciowanego kwasu hialuronowego. To właśnie od potrzebnej ilości preparatu i wybranego obszaru zależy cena wolumetrii twarzy.

Wolumetria twarzy – jak się ją wykonuje?

Zabieg wolumetrii twarzy podzielony jest na dwie części. Pierwsza ma charakter wywiadu lekarskiego i diagnozy. Zabieg poprzedza dokładna konsultacja lekarska. Jest ona konieczna przed wszystkimi zabiegami, także tymi z wykorzystaniem nici PDO lub wampirzego liftingu. To właśnie specjalista po wysłuchaniu pacjenta i badaniu ostatecznie decyduje, czy nie występują poważne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii. Podczas konsultacji omawiane są również szczegółowo oczekiwania pacjenta lub pacjentki dotyczące zabiegu wolumetrii twarzy oraz sam zabieg. Wówczas lekarz dobiera odpowiedni preparat. Drugą częścią jest sam zabieg wolumetrii twarzy poprzedzony dokładnym oczyszczeniem i dezynfekcją twarzy. Następnie za pomocą kaniuli podawany jest pod skórę specjalny kwas hialuronowy, który unosi tkanki, pozwalając je wymodelować poprzez delikatny masaż. Zabieg trwa około pół godziny i jest niemal bezbolesny. W przypadku odczuwania dyskomfortu na prośbę pacjenta może zostać podany – przed zabiegiem lub w jego trakcie – krem znieczulający.

Formularz kontaktowy
  Zabieg, który daje natychmiastowe efekty

  Efekty zabiegu wolumetrii twarzy widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się od 9 do 18 miesięcy. Jednak pełna integracja kwasu hialuronowego z tkanką trwa około 2 tygodni, dlatego tyle należy czekać na osiągnięcie ostatecznych efektów wolumetrii twarzy. Według opinii tych, którzy skorzystali z zabiegu, niweluje on oznaki starzenia się skóry, redukuje zmarszczki oraz pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu twarzy w wybranych miejscach. Wolumetria twarzy umożliwia również bezpieczne i profesjonalne korygowanie dostrzegalnych asymetrii. Dzięki specjalnym higroskopijnym właściwościom kwasu hialuronowego stosowanego podczas zabiegu możliwe jest też nawilżenie twarzy. To wszystko sprawia, że osoby, które poddały się wolumetrii twarzy, niejednokrotnie oprócz lepszego wyglądu odzyskują pewność siebie. Po terapii pacjenci mogą prawie od razu powrócić do codziennej aktywności.

  Bezpieczeństwo

  Wolumetria twarzy wykonywana w Kierach Medical Clinic w Warszawie jest w pełni bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej przeznaczonym dla osób dbających o swój wygląd i zdrowie. Potwierdzają to badania oraz opinie zadowolonych pacjentek i pacjentów. W zasadzie nie pojawiają się powikłania po zabiegu wolumetrii twarzy. Po zabiegu może wystąpić kilkudniowy obrzęk twarzy lub nieznaczne zaczerwienienia. Mogą pojawić się również niewielkie zmiany przypominające siniaki na skórze w miejscu wprowadzania kaniuli. O tych ewentualnych niedogodnościach pacjenci są informowani podczas konsultacji lekarskiej przed wolumetrią twarzy. Wymienione efekty uboczne nie są skutkiem niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu, ale stanowią naturalną reakcję skórną. W czasie ich występowania należy znacznie ograniczyć przebywanie na słońcu, wykonywanie ciężkich prac oraz zrezygnować z korzystania z sauny lub basenu.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Wolumetria twarzy Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ