1. Strona główna
 2. /
 3. Usuwanie zmarszczek Warszawa

Usuwanie zmarszczek Warszawa

Zmarszczki pojawiają się zwykle wraz z upływem lat. Nie zawsze jednak są one tylko oznaką starzenia. Ich powstawaniu może sprzyjać między innymi zła dieta, bogata mimika twarzy, palenie tytoniu, a nawet uwarunkowania genetyczne. Dla wielu kobiet i mężczyzn usuwanie zmarszczek na czole i innych miejscach to sposób na odzyskanie atrakcyjnego wyglądu i wzmocnienie pewności siebie. Kierach Medical Clinic w Warszawie oferuje zabiegi usuwania zmarszczek, który przyczynia się do znacznej i widocznej gołym okiem redukcji zmarszczek.

Laseroterapia pochwy

Zabieg redukcji zmarszczek – dla kogo?

Usuwanie zmarszczek w Kierach Medical Clinic w Warszawie to zabieg dla osób, które dbają o zdrowie i atrakcyjny wygląd. Likwidacji zmarszczek poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zmarszczki można podzielić na dwa rodzaje: powierzchowne oraz głębokie. Te pierwsze najczęściej pojawiają się w okolicy oczu („kurze łapki”), a te drugie związane są między innymi z mimiką twarzy (tzw. zmarszczki mimiczne). Można wyróżnić też zmarszczki spowodowane trybem życia, na przykład tzw. zmarszczki palacza (nad górną wargą). Zabieg redukcji zmarszczek przeprowadzany w naszej klinice w Warszawie przeznaczony jest również dla tych osób, które odczuwają dyskomfort związany z utratą pożądanego owalu twarzy w wyniku naturalnych procesów biologicznych.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Pacjenci na konsultacji przedzabiegowej ze specjalistą omawiają swoje oczekiwania, przebieg kuracji oraz pielęgnację po redukcji zmarszczek. Metoda zabiegu zależy od rodzaju zmarszczek, ich głębokości oraz efektu, jaki pacjent chciałby uzyskać. W klinice w Warszawie stosowanych jest kilka sposobów likwidacji zmarszczek. Najczęściej wybieranym sposobem usuwania zmarszczek na czole i innych miejscach jest podanie kwasu hialuronowego. Obecnie jest to najpopularniejszy materiał do usuwania zmarszczek i bruzd. Kwas hialuronowy występuje w ludzkim organizmie. Zapewnia on skórze jędrność, witalność i nawilżenie. Doskonale nadaje się do usuwania zmarszczek, ponieważ jest to substancja w pełni naturalna oraz bezpieczna dla pacjenta. Wprowadzany jest on za pomocą cienkiej igły lub kaniuli powszechnie stosowanej w medycynie estetycznej.

Formularz kontaktowy
  Likwidacja zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej (botoksu)

  Kolejną metodą redukcji zmarszczek jest podanie toksyny botulinowej, zwanej również botoksem. W medycynie estetycznej, tak też jest przy usuwaniu zmarszczek w naszej klinice w Warszawie, prawie zawsze korzysta się z toksyny botulinowej podtypu A. Działa ona inaczej niż kwas hialuronowy. Ten ostatni wypełnia zmarszczki, natomiast botoks prowadzi do porażenia mięśni poprzez zablokowanie uwalniania acetylocholiny w połączeniach nerwowo-mięśniowych mięśni szkieletowych. W efekcie przekazywanie impulsów nerwowych przez połączenia synaptyczne zostaje znacznie zahamowane. Toksyna botulinowa rozluźnia więc mięśnie, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne i wygładzone. Skuteczna redukcja zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, lasera frakcyjnego CO2, radiofrekwencji mikroigłowej czy botoksu jest przeprowadzana przez specjalistów w Kierach Medical Clinic w Warszawie. Ich wieloletnie doświadczenie w usuwaniu zmarszczek oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta zapewniają pełen komfort i bezpieczeństwo.

  Efekty zabiegu

  Po trwającym około pół godziny usuwaniu zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego pacjent może od razu powrócić do normalnego trybu życia. Przez krótki czas w miejscach podania kwasu może utrzymywać się niewielki obrzęk. Jest to naturalna reakcja organizmu. Podobną reakcję można zaobserwować w przypadku zastosowania toksyny botulinowej. Efekty likwidacji zmarszczek w klinice w Warszawie widoczne są bardzo szybko, nawet po kilku dniach od zabiegu, i utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Pacjentki i pacjenci uzyskują młodszy wygląd, gładszą i odżywioną cerę, a to znacząco wpływa na samopoczucie oraz na ich postrzeganie przez inne osoby. Zabieg usuwania zmarszczek na czole, w okolicach oczu czy ust – a także inne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wolumetria twarzy lub tzw. wampirzy lifting – wpływają korzystnie nie tylko na wygląd, ale również na komfort psychiczny. Cena zabiegu uzależniona jest od tego, czy wybrany zostanie kwas hialuronowy, czy botoks, od głębokości oraz liczby redukowanych zmarszczek.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Usuwanie zmarszczek Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ