Blizny po operacji serca lub innych narządów to częsty powód znacznie obniżonej samooceny pacjentów. Usuwanie blizn pooperacyjnych poprawia wygląd skóry zmniejszając widoczność niedoskonałości co przekłada się na lepsze samopoczucie pacjentów.

Osoby dbające o swój wygląd zewnętrzny oraz o samozadowolenie coraz częściej wybierają profesjonalne i w pełni bezpieczne usuwanie blizn pooperacyjnych. Zastosowany laser na blizny pooperacyjne sprawia, że blizny znikają lub ich widoczność jest znacznie zmniejszona. Specjaliści w Kierach Medical Clinic rekomendują laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych wszystkim pacjentkom i pacjentom, którzy po przebytych operacjach chcą odzyskać – oprócz zdrowia fizycznego – także pewność siebie. Ta zaś znacząco wpływa na wszystkie sfery ludzkiego życia, od prywatnej aż po zawodową.

Jak powstają pooperacyjne blizny?

Blizna to nic innego jak zmiana na skórze spowodowana urazem i procesem regeneracji skóry. Tkanka łączna zastępuje skórę właściwą i w tym miejscu powstaje blizna. Operacje przeprowadzane w różnych miejscach ciała wymagają nacięcia chirurgicznego skóry specjalnym skalpelem. Niejednokrotnie jest to konieczne, aby specjalista mógł ratować zdrowie, a nawet życie pacjenta.

Osobnym rodzajem blizny jest ta, która powstaje na skutek wykonania cesarskiego cięcia. W przypadku ciężkich i skomplikowanych porodów cesarskie cięcie pozostaje często jedynym wyjściem. Blizny po operacji serca, blizny po operacji brzucha lub blizny po operacji nosa – chociaż różnią się między sobą – są widoczne pomimo właściwej pielęgnacji po operacji.

Prawidłowo gojąca się blizna jest na początku koloru różowego, a potem blednie. Niektóre pooperacyjne blizny w wyniku złej pielęgnacji, czasami poprzez miejsce, w którym się znajdują, są wciąż widoczne. W takich sytuacjach rekomendowane jest usuwanie blizny pooperacyjnej.

Jak usunąć bliznę po operacji?

Współczesna medycyna oferuje całkowicie bezpieczne sposoby usuwania niedoskonałości, jakimi są pooperacyjne blizny. Innowacyjnym, a jednocześnie niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest laser na blizny pooperacyjne. Cały zabieg trwa około 30 minut, a liczba sesji zależy od wielkości blizny, jej umiejscowienia oraz wyglądu.

Niezależnie od tego, czy usuwane są blizny po operacji nerki, blizny po operacji nosa lub inne, laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych wygląda bardzo podobnie. Jest to zabieg nieinwazyjny i niewymagający stosowania żadnych preparatów chemicznych. Właśnie dlatego pacjentki i pacjenci zastanawiający się na tym, jak usunąć bliznę po operacji, coraz częściej wybierają laseroterapię.

Samo laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych przebiega z zastosowaniem specjalnej głowicy laserowej. W wyniku jej działania następuje koagulacja uszkodzonej tkanki blizny, a w konsekwencji jej regeneracja. Usuwanie blizny pooperacyjnej za pomocą lasera pozwala na zniknięcie lub redukcję nawet rozległych i bardzo widocznych blizn.

Laser na blizny pooperacyjne

W medycynie estetycznej używane są różnego rodzaju lasery (zabieg zwany Laseroterapią). Tym, co rozróżnia lasery, jest ich moc, od małej aż do bardzo dużej. W zależności od miejsca, w którym będzie stosowany laser, wyróżniamy między innymi: laser z ciałem stałym, laser z ciałem ciekłym, lasery gazowe oraz lasery półprzewodnikowe.

Usuwanie blizn pooperacyjnych wymaga najnowocześniejszych rozwiązań. Do takich należy laser gazowy, a szczególnie frakcyjny CO2. Laser ten, uszkadzając skórę blizny, sprawia, że tworzą się nowe włókna kolagenowe i elastynowe. W ten sposób blizny po operacji brzucha, blizny po operacji nerki, nóg, rąk i twarzy są prawie całkowicie niewidoczne. Coraz częściej na ten zabieg medycy estetycznej decydują się nie tylko osoby młode po przebytych operacjach, ale także osoby dojrzalsze, którym zależy na młodym i atrakcyjnym wyglądzie.

Usuwanie blizny pooperacyjnej – przed zabiegiem

Blizny po operacji nosa, blizny po operacji brzucha oraz inne ślady przebytych operacji – chociaż powstają w różnych miejscach – są podobne w wyglądzie oraz w sposobie leczenia. Jednakże dobór odpowiedniego zabiegu, jak na przykład laser na blizny pooperacyjne, należy do specjalisty.

W Kierach Medical Clinic podchodzimy do każdego przypadku w sposób indywidualny, starając się spełniać oczekiwania naszych pacjentów. Każdy zabieg – w tym między innymi wolumetria twarzy lub korekcja zmarszczek – poprzedzony jest spotkaniem pacjenta z lekarzem. Podczas niego każda blizna jest dokładnie oglądana, a pacjentka lub pacjent są informowani o przygotowaniu do zabiegu, czym jest laser na blizny pooperacyjne oraz jak należy pielęgnować skórę po zabiegu.

Usuwanie blizn pooperacyjnych – cena i rekonwalescencja

Pacjentki i pacjenci prawie od razu po zakończonym zabiegu mogą udać się do domu. Laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych nie wymaga bowiem rekonwalescencji w warunkach szpitalnych. Należy jednak pamiętać o tym, że skóra po zabiegu jest nieco czerwona i opuchnięta, może się również łuszczyć. W takich przypadkach konieczne jest zaprzestanie na kilka dni wysiłku fizycznego, opalania i korzystania z sauny lub basenu. Rekomenduje się również zaplanowanie zabiegu w takim terminie, aby możliwy był kilkudniowy wypoczynek pacjentki lub pacjenta.

Nasi klienci, często wpisując w wyszukiwarkę frazę „usuwanie blizn pooperacyjnych cena”, chcą poznać od razu koszt całego zabiegu. Całkowita cena jest jednak ustalana podczas spotkania ze specjalistą przed zabiegiem i zależy od wielu czynników. Należą do nich na przykład wielkość blizny, jej kształt, umiejscowienie na ciele oraz od wymagania pacjenta.