Menu
  1. Strona główna
  2. /
  3. Медикаментозне лікування- проти випадіння…

Leczenie farmakologiczne – przeciw wypadaniu włosów

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej przystępnych cenowo metod walki z wypadaniem włosów – w większości przypadków może zostać wdrożona w 100% online!

Leczenie farmakologiczne jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod walki z łysieniem. W trakcie wizyty stacjonarnej lub online lekarz starannie dobiera leki, które nie tylko zahamowują proces wypadania włosów, ale i znacząco przyczyniają się do poprawy ich jakości i gęstości. Pierwsze efekty leczenia farmakologicznego zazwyczaj obserwowane są już po 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii! Kolejnym atutem leczenia farmakologicznego jest stosunkowo niska cena.

Umów wizytę

leczenie farmakologiczne

Leczenie farmakologiczne – na czym polega

Leczenie farmakologiczne nie jest zabiegiem – to proces przyjmowania odpowiednio dobranych leków, których zadaniem jest zahamowanie wypadania włosów oraz poprawa ich jakości i gęstości. Ta metoda przewyższa swoją skutecznością wszystkie kosmetyki dedykowane walce z wypadaniem włosów. Dzieje się tak, ponieważ leczenie farmakologiczne polega na przyjmowaniu leków, których zadaniem jest dotarcie do źródła problemu. Wypadanie włosów samo w sobie nie jest chorobą, to efekt innej choroby – aby skutecznie zatrzymać łysienie, podstawą jest jej znalezienie, czyli innymi słowy dotarcie do źródła problemu i jego zwalczenie. W tym pomóc może właśnie odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne. Właściwie dobrane leki mogą przynieść zaskakujące efekty, czasami nawet już po 3 miesiącach terapii. Ta szybkość działania leczenia farmakologicznego pozwala lekarzom na wdrażanie tej metody już na podstawie testu reaktywności, nawet podczas standardowej e-konsultacji (kliknij TUTAJ, aby skorzystać z e-konsultacji). Test reaktywności polega na przyjmowaniu przez 3 miesiące najpopularniejszych (i jednocześnie najtańszych) dostępnych na rynku leków. Skuteczność wdrożonego leczenia oceniana jest już podczas kolejne konsultacji, gdzie lekarz nie tylko ogląda efekty, ale i zapoznaje się z wynikami badań, o których wykonanie pacjent został wcześniej poproszony.

 

Dla kogo jest leczenie farmakologiczne wypadania włosów?

Ta metoda walki z wypadaniem włosów najlepiej sprawdza się na początkowym etapie łysienia, w momencie gdy tylko pacjent zauważa zwiększoną utratę włosów. Czas reakcji na problem ma ogromne znaczenie, ponieważ utraconych mieszków włosowych nie jesteśmy w stanie w żaden sposób odzyskać (jedynie pomocny może okazać się przeszczep włosów). Im szybciej pacjent zgłosi się do lekarza, tym mniej mieszków włosowych utraci, a tym samym zwiększy swoją szansę na wdrożenie skutecznego leczenia farmakologicznego. Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek łysienia wymaga indywidualnej oceny lekarza – leczenie farmakologiczne z sukcesem wdrażane jest często nawet u pacjentów, którzy borykają się z problemem wypadania włosów od wielu lat.

Leczenie farmakologiczne ma również ogromne znaczenie w momencie, gdy pacjent rozważa przeszczep włosów. Dzięki uzyskanym za pomocą leczenia farmakologicznego efektom, często przeszczep włosów wykonany metodą FUE wymaga przeszczepienia mniejszej ilości mieszków włosowych. Wielu pacjentom zmagającym się z łysieniem, dzięki odpowiednio przeprowadzonemu leczeniu farmakologicznemu udało się np. uzyskać oczekiwany efekt już po 1 zabiegu FUE, co znacznie obniżyło koszt odzyskania zdrowych włosów.

 

Zalecenia i przeciwwskazania w leczeniu farmakologicznym wypadania włosów

Leczenie farmakologiczne dobierane jest w trakcie konsultacji lekarskiej (online lub w gabinecie). Jeśli pacjent kwalifikuje się do wdrożenia leczenia farmakologicznego, już w trakcie pierwszej wizyty otrzymuje od lekarza receptę oraz zalecenia dotyczące leczenia. Po pierwszej wizycie pacjent zostaje również poproszony o wykonanie badań z krwi w celach diagnostycznych. Wśród wyników badań, o których wykonanie może poprosić lekarz często znajdują się np.: morfologia krwi, CRP, OB, TSH, fT3, FT4, ferrytyna, Fe, kortyzol, lipidogram, glukoza, witamina D, witamina H, cynk w surowicy, testosteron wolny, DHEAS, androstendion, prolaktyna, progesteron. Rozpoczęcie leczenia farmakologicznego zazwyczaj nie wymaga od pacjentów szczególnych przygotowań – szczegółowe zalecenia przekazywane są przez lekarza, w zależności od wdrożonego leczenia.

 

Efekty farmakologicznego leczenia wypadania włosów

Efekty leczenia farmakologicznego często widoczne są już po 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii. Kuracja farmakologiczna przyczynia się do zahamowania wypadania włosów, a także do zwiększenia ich gęstości. Efekty leczenia mogą być widoczne na powierzchni całej głowy, dlatego terapia farmakologiczna często pomaga odzyskać zdrowe włosy osobom zmagającym się z łysieniem na czubku głowy, zakolami, a także z łysieniem powodującym powstawanie tzw. wysokiego czoła.

 

Jak rozpocząć leczenie farmakologiczne – konsultacja

W Kierach Medical Clinic leczenie farmakologiczne może zostać wdrożone na dwa sposoby:

podczas konsultacji w gabinecie stacjonarnym

podczas e-konsultacji na stronie drkierach.pl E-konsultacja świetnie sprawdzi się w roli pierwszej wizyty. Na podstawie szczegółowego formularza informacyjnego i przesłanych zdjęć głowy, lekarz jest w stanie wstępnie rozpoznać przyczynę wypadania włosów, zaproponować leczenia oraz zlecić wykonanie badań diagnostycznych. Konsultacja online pozwala rozwiązać problem nawet w 80% przypadków – bez wychodzenia z domu, stania w korkach i dopasowywania swojego planu dnia dla wizyty w klinice.

W niektórych przypadkach wizyta w gabinecie okazuje się jednak niezbędna. Lekarz prosi wówczas pacjenta o umówienie stacjonarnej konsultacji w dogodnym dla niego terminie. Decyzja o formie konsultacji z lekarzem należy do pacjenta, dlatego w sytuacji, gdy nie jest się zdecydowanym na konkretną metodą lub po prostu preferuje się konsultacje stacjonarną, wskazane jest umówienie konsultacji w gabinecie lekarskim.

Cennik leczenia wypadania włosów
1 zabieg
5 zabiegów
Konsultacja trychologiczna
300 PLN
Mezoterapia monoskładnikowa
500 PLN
2300 PLN
Mezoterapia preparatem złożonym
800 PLN
3700 PLN
Mikronakłuwanie
500 PLN
2300 PLN
Mikrnakłuwanie z mezoterapią witaminową
850 PLN
4000 PLN
Regenera Activa – komórki macierzyste
6500 PLN
Nici PDO
od 1000 PLN
LLLT – Regenera Activa
od 1500 PLN
Umów się na pierwszą konsultację
Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu

Rozpocznij konsultację
Masz pytania?
UMÓW SIĘ ZADZWOŃ