Od wielu lat spotykam pacjentów, którzy na co dzień zmagają się nie tylko z utratą włosów, ale i szeregiem negatywnych emocji towarzyszących temu zjawisku. Brak pewności siebie, stres, a nawet depresja… czas z tym skończyć! Jeżeli leczenie farmakologiczne nie przynosi skutków, rozważ możliwość przeszczepy włosów – to rozwiązanie pozwoli Ci wygrać nierówną walkę z łysieniem. Z dalszej części tego wpisu dowiesz się, o co obowiązkowo należy zapytać lekarza przed zabiegiem – tylko wybór doświadczonego specjalisty pozwoli Ci uporać się z problemem raz na zawsze.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Mniej znaczy więcej

Większość przeszczepów wykonywanych metodą FUE zajmuje lekarzowi cały dzień „roboczy”, dlatego nie bój się zapytać o to, ile zabiegów dziennie wykonuje specjalista, któremu chcesz powierzyć swoją głowę. Pamiętaj, że każdy, nawet najlepszy doktor ma tylko jedną parę rąk, więc zajmując się przeszczepem powinien poświęcić swój czas jednemu, maksymalnie dwóm pacjentom w ciągu dnia. Jeżeli lekarz przeprowadza zabieg osobiście i nie zleca jego wykonania technikom, na pewno nie usłyszysz o większej liczbie transplantacji – w tym wypadku mniej znaczy więcej, czyli im mniej zabiegów w ciągu dnia, tym więcej czasu dla jednego pacjenta. Pośpiech jest złym doradcą, a odpowiedzialny lekarz zawsze zostawia sobie przestrzeń na wszystkie nieprzewidziane zdarzenia. Najważniejsze jest dobro pacjenta, dlatego o pracy pod presją czasu nawet nie ma mowy!

Przeszczep mieszków włosowych

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest ilość wszczepianych mieszków włosowych w trakcie jednej sesji. Etyczni specjaliści zajmujący się przeszczepami włosów metodą FUE ograniczają liczbę wszczepionych mieszków włosowych do 2000-2500 w ciągu jednego dnia. Większe sesje powinny być wykonywane przez kolejne dwa dni, tak aby doktor mógł łącznie wszczepić ok. 2500-3000 mieszków. Kluczową rolę odgrywa tutaj jakość włosów pacjenta, jednak utrzymanie ww. wysokich standardów jest niezwykle ważne. Zachowanie odpowiedniej ilości wszczepianych mieszków włosowych oraz dobre zarządzanie włosami dawcy, pozwala skutecznie leczyć wypadanie włosów w przyszłości i przyczynia się do poprawy jakość rosnących włosów.

Wypadanie włosów w przyszłości

Przeszczepione włosy będą rosły przez długie lata, ale… co z łysieniem, które może pojawić się w innych częściach głowy? Doświadczony lekarz jest w stanie przewidzieć utratę włosów pacjenta, dlatego pamiętaj, by w trakcie konsultacji dopytać się o prawdopodobieństwo stopniowego wypadania włosów w przyszłości. Powodzenie przeszczepu włosów wykonanego metodą FUE zależy od wielu czynników, jednak uwzględnienie ww. elementów ma ogromny wpływ na efekt końcowy zabiegu.