W moim gabinecie co jakiś czas pojawiają się pacjenci, którzy w przeszłości zdecydowali się na wykonanie przeszczepu włosów w innej klinice i dziś nie są zadowoleni z efektów końcowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, jednak najczęstszą z nich jest po prostu błędnie wykonany zabieg. Już na samym wstępie zaznaczę, że naprawa błędów innego zabiegowca nie należy do najprostszych czynności i niejednokrotnie stanowi prawdziwe wyzwanie, jednak w HairCenter wyzwania są czymś mile widzianym i już nie jednemu pacjentowi zdołaliśmy pomóc.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Wypadanie włosów w przyszłości

Przeszczep włosów jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, zatem na jego wykonanie pacjencji decydują się z własnej woli, nie z konieczności. Rozumiem zatem niezadowolenie tych,
u których efekt końcowy nie spełnia oczekiwań – w medycynie estetycznej nie chodzi o to, by wykonać zabieg, ale o jego efekt! Pierwszym błędem, który może skutkować niezadowoleniem pacjenta jest niewystarczająca komunikacja z lekarzem. Musimy pamiętać, że wizyta w gabinecie ma pomóc nam w odzyskaniu wyglądu, za którym tęsknimy, dlatego zawsze powinniśmy dokładnie przedstawiać swoje oczekiwania względem zabiegu i ze szczegółami omawiać każdy detal. Ogromne znaczenie odgrywa tutaj doświadczenie i zmysł artystyczny lekarza. Przeszczepione włosy mają zostać na naszej głowie przez długie lata, dlatego wzór linii włosów musi być tak zaprojektowany, by wyglądał dobrze nie tylko dziś, ale i w przyszłości. Tylko doświadczony zabiegowiec jest w stanie przewidzieć proces wypadania włosów w przyszłości i zaprojektować ich linię tak, by była adekwatna do wieku pacjenta. Zapewniam, że nie jest to proste zadanie.

Przeprowadzenie zabiegu

Doświadczenie lekarza ma ogromne znaczenie na każdym etapie zabiegu, od konsultacji po wizyty kontrolne. Podczas planowania przeszczepu włosów lekarz musi zaprojektować odpowiedni kształt nowej fryzury – w przypadku złego zaplanowania kształtu linii włosów, efekt końcowy zamiast poprawić wygląd i odmłodzić pacjenta, może stać się kompleksem i negatywnie wpłynąć na postrzeganie jego twarzy. Podczas samego zabiegu wymaga się od lekarza ogromnej precyzji, zarówno przy pobieraniu mieszków włosowych, jak i przy ich wszczepianiu. Mieszki włosowe są niezwykle delikatne, dlatego ich pobranie opiera się na wprawie oraz wyczuciu specjalisty. Przy wszczepianiu lekarz musi wykazać się precyzją i artystycznym zmysłem, mieszki  należy wszczepiać pod odpowiednim kątem. Wszczepienie mieszków pod złym kątem sprawi, że odrastające włosy nie będą się dobrze układać. Mając na uwadze powyższe, kształt linii w której wszczepiane są mieszki włosowe zawsze musi być dopasowany indywidualnie do pacjenta. Pacjent nie powinien zostać sam również po zabiegu. Ważna jest kontrola lekarska, obserwacja odrastających włosów i natychmiastowo reakcja w razie jakichkolwiek komplikacji.

Nie ma sytuacji bez wyjścia

W HairCenter Kierach często podejmuję się ponownego przeszczepu włosów. Takie zabiegi są niezwykle trudne, ponieważ w pierwszej kolejności wymagają usunięcia skutków błędnie przeprowadzonego zabiegu, a dopiero w następnych krokach zabieg jest przeprowadzany ponownie – już poprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów