Nigdy nie tracimy włosów z dnia na dzień. Łysienie jest procesem, którego oznak trudno nie zauważyć, jednak nim utracimy znaczną ilość włosów, musi upłynąć trochę czasu. W wielu przypadkach możliwe jest zatrzymanie tego procesu, ale aby tego dokonać i odwrócić oznaki wypadania włosów należy jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego lekarza. Włosy możemy tracić z wielu przyczyn, ale to łysienie genetyczne jest najczęstszą i naturalną przypadłością, która dotyka mężczyzn i kobiety, a jednocześnie nie wiąże się z innymi chorobami lub zaburzeniami organizmu.

Powstrzymaj wypadanie włosów lekami

Odpowiednio szybkie znalezienie przyczyny wypadania włosów może pozwolić na całkowite zatrzymanie tego procesu. Istnieje wiele sposobów leczenia tej przypadłości, jednak metoda zależy od przyczyny i schematu wypadania. Łysienie androgeniczne jest znane jako łysienie typu męskiego i może występować zarówno u mężczyzn i kobiet: wzorem takiego łysienia jest zwykle wysoka linia włosów, tworzące się zakola i łysienie na czubku głowy (korona). Metody farmakologiczne pomagają pacjentom, którzy odpowiednio szybko zgłosili się do gabinetu lekarskiego zatrzymać proces łysienia androgenicznego, mowa tutaj o finesterydzie i minoksydylu.  Pacjenci muszą pamiętać, że korzystne działanie finesterydu i minoksydylu trwa tylko podczas przyjmowania leku – przerwanie kuracji wznawia proces wypadania włosów. Decyzję o metodzie leczenia zawsze podejmuje lekarz i jest ona uzależniona od wielu czynników, dlatego tak ważne jest poznanie problemu i znalezienie przyczyny wypadania włosów. 

Przeszczep włosów metodą FUE

Zawsze uprzedzam pacjentów, że leczenie farmakologiczne może zatrzymać proces wypadania włosów i wzmocnić te istniejące, jednak nigdy nie sprawi, że utracone włosy zaczną odrastać.  Medycyna nie zna jeszcze lekarstwa na odtworzenie utraconych mieszków włosowych, ale pozwala nam je przeszczepiać. Przeszczep włosów jest rozwiązaniem na długie lata, jednak kandydat do takiego zabiegu musi spełnić kilka ważnych kryteriów, np. posiadać mieszki włosowe, które będą się nadawały do przeszczepienia w inne obszary głowy. Lekarz przed zabiegiem zwraca uwagę na wiele czynników, w tym potencjał przyszłej utraty włosów i wiek pacjenta. Przeszczep włosów metodą FUE polega na przeniesieniu mieszków włosowych z tyłu i z boków głowy w miejsca poddane łysieniu. Dzięki umiejętnościom medycznym i artystycznym lekarza pacjent już po 6 miesiacach może cieszyć się z naturalnie wyglądających i zdrowych włosów na całej głowie. Metodę FUE na tle innych wyróżnia fakt, iż nie pozostawia linijnych blizn z tyłu głowy, a czas regeneracji po zbiegu trwa zaledwie 5-7 dni! Pierwszym krokiem do odzyskania zdrowych włosów może być bezpłatna konsultacja  online. Pacjenci HairCenter Kierach już na podstawie przesłanych mailowo zdjęć mogą spodziewać się wstępnej analizy oraz propozycji metody leczenia.