O PRZESZCZEPIE

Przydatne informacje o przeszczepach włosów

Jesteś tutaj: Start / O przeszczepie

przeszczep włosów

Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) jest obecnie najnowszą i najbardziej wyrafinowaną metodą transplantacji włosów na świecie. Należy pamiętać, że tylko doświadczony lekarz zajmujący się przeszczepem włosów może prawidłowo doradzić wybór metody biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz dostępne możliwości techniczne. Zasadą rekonstrukcji owłosienia jest zapewnienie możliwie trwałego efektu zabiegu. Stosowanie niektórych leków pomaga w zachowaniu owłosienia, co jednak w przypadku kiedy włosy już wypadły? Nie jest tajemnicą, że najodporniejszymi i najtrwalszymi włosami są te z tyłu i boków głowy. Widać to wyraźnie na skali łysienia Norwood (obok). Bazując na tej wiedzy zaczęto próbować przenieść te silne włosy w miejsca, gdzie włosów już pacjenci nie mają, czyli najczęściej przód głowy z zakolami i czubek głowy. I dlatego właśnie tył głowy i boki to tak zwana okolica dawcza, ponieważ „daje” włosy. To z tych okolic chirurg pobiera mieszki włosowe. Pierwsze przeszczepy włosów polegały na wycięciu owłosionego fragmentu skóry i wszyciu go w miejsce bez włosów. Bardziej naturalny wygląd uzyskano dopiero po wymyśleniu metody Strip. Najnowszą metodą, najmniej inwazyjną i nie pozostawiającą widocznych śladów zabiegu jest metoda FUE. W tym przypadku pobiera się pojedyncze mieszki włosowe, bez użycia skalpela. Jeżeli interesuje Cię przeszczep włosów w miastach takich jak Katowice, Tychy, Poznań, Wrocław czy Warszawa to prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą. Aby uzyskać więcej informacji na temat transplantacji włosów prosimy o kontakt z nami.

skala łysienia norwood

oczekiwania

oczekiwania

Większość pacjentów decydujących się na przeszczep włosów to mężczyźni chcący poprawić swój wygląd, a ca zo tym idzie – samopoczucie. Ustalenie oczekiwań na samym początku leży w interesie zarówno pacjenta jak i lekarza. Ułatwia wybór odpowiednie metody chirurgicznej oraz satysfakcjonującej dystrybucji pobranych mieszków włosowych. Podstawowe przyczyny dla których pacjenci decydują się na zabieg przeszczepu włosów to:

  • poprawa wyglądu
  • zmniejszenie poczucia przedwczesnego starzenia się z powodu utraty włosów
  • poprawa samopoczucia
  • przywrócenie pewności siebie

Wielu mężczyzn nie przyznaje, że łysienie stanowi dla nich problem i jest przyczyną negatywnych emocji. Ma to jednak wpływ na ich samoocenę, sposób postrzegania siebie w społeczeństwie, wśród przyjaciół, rodziny i rówieśników. Przedwczesna utrata włosów może być szczególnie dotkliwa dla osób, które czują się młode duchem, co w konsekwencji prowadzi do poczucia niezgodności wyglądu z samopoczuciem. Inna grupa mężczyzn ma poczucie, że brak włosów zaczyna ich definiować. Dlatego pacjent wraz z lekarzem muszą wspólnie wybrać odpowiednią metodę zabiegu, spełniającą oczekiwania pacjenta oraz dającą możliwość lekarzowi do spełnienia tychże oczekiwań. Pacjentom, którzy mają nierealne oczekiwania co do zabiegu należy przedstawić rzeczywiste, realne możliwości i opcje. Możliwości są ograniczone najczęściej przez jakość okolicy, z której włosy są pobierane. Jeżeli, np. okolica ta również jest przerzedzona to niemożliwym będzie odtworzenie gęstego owłosienia skóry głowy. Lekarz przeprowadzający zabieg ograniczony jest potencjałem okolicy dawczej pacjenta.

Czynniki wpływające na planowanie
zabiegu oraz jego efekt:

Wiek pacjenta: męski typ łysienia jest procesem postępującym. Inaczej planuje się zabiegi osób młodych, u którym należy brać pod uwagę możliwość postępującej utraty włosów, a inaczej u osób po 50 roku życia, u których bardzo często utrata włosów jest ustabilizowana na określonym poziomie.

Typ łysienia: należy wziąć pod uwagę ewolucję utraty włosów i możliwą konieczność kolejncyh zabiegów w przyszłości.

przypadki łysienia w rodzinie: rodzaj łysienia w najbliższej rodzinie może dać ogólny obraz możliwych scenariuszy.

rodzaj włosów: grubość, kolor, rodzaj włosów również trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania zabiegów. Grube i lekko kręcone włosy dają efekt lepszego krycia.

przebyte zabiegi: zabiegi typu „strip” czyli wycięcie kawałka skóry z tyłu głowy znacznie ogranicza możliwości pobrania dużej ilości pojedynczych mieszków włosowych

przebyte zabiegi: zabiegi typu „strip” czyli wycięcie kawałka skóry z tyłu głowy znacznie ogranicza możliwości pobrania dużej ilości pojedynczych mieszków włosowych.

kwestie finansowe: dla niektórych pacjentów kwestia kosztu zabiegu jest sprawą drugorzędną. Większość jednak szuka dobrego rozwiązania w rozsądnej, niewygórowanej sztucznie cenie.

przebieg zabiegu

przebieg zabiegu

ETAP I
konsultacja medyczna

Na samym początku należy ustalić przyczynę wypadania włosów i ocenić ryzyko postępu procesu. Inaczej dobiera się metody leczenia dla osób bardzo młodych (18+), inaczej dla osób po trzydziestym roku życia. Po wykluczeniu innych metod należy rozważyć przeszczep włosów i dobrać właściwą metodę. Wstępna konsultacja może odbyć się za pośrednictwem internetu. To wygodna forma prywatnej konsultacji. Nasi lekarze na podstawie przesłanych zdjęć wstępnie oceniają zakres potrzebnego zabiegu, jakość okolicy dawczej i orientacyjną cenę. Na zakończenie przesyłamy propozycje kompleksowych rozwiązań dobranych do Twojego przypadku.

ETAP II
przygotowanie do zabiegu

Kiedy pacjent zdecyduje się na zabieg, kolejnym krokiem jest wizyta w klinice i dokładna ocena okolicy dawczej, zaproponowana zostaje ostateczna wersja rekonstrukcji owłosienia. Lekarz zbiera dokładny wywiad i uzupełnia historię medyczną. Zlecane są badania laboratoryjne krwi, wykonywana jest dokumentacja fotograficzna.

ETAP III
zabieg

Transplantacja włosów jest rutynową procedurą wykonywaną w warunkach ambulatoryjnych. Metoda FUE pozwala od razu pobierać pojedyncze mikroprzeszczepy z okolicy dawczej. Asystenci grupują je w zależności od ilości włosów w 1 mikroprzeszczepie – zazwyczaj są to 1-4 włosów. Dowiedz się więcej w sekcji FUE.

ETAP IV
gojenie

Po zabiegu pacjent dostaje szczegółowe instrukcje pozabiegowe wraz z wypisem. Każdy punkt jest omawiany z lekarzem, aby nie pozostawiać wątpliwości. Do normalnej aktywności można wrócić następnego dnia, za wyjątkiem intensywnych ćwiczeń fizycznych, których należy unikać przez 2 tygodnie od dnia zabiegu.

Aby zobaczyć więcej rezultatów naszej pracy odwiedź naszą Galerię przed i po zabiegu.

metoda FUE Metoda FUE nie wymaga skalpela, ani szycia skóry dzięki czemu nie ma żadnych widocznych śladów przebytego zabiegu. Mieszki włosowe są pobierane jeden po drugim narzędziem o średnicy 0.8 – 1.0mm.

Więcej o terapii

metoda niechirurgiczna Metodami niechirurgicznymi są mezoterapia skóry głowy oraz terapia osoczem bogatopłytkowym

Więcej o terapii

Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania
z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację