1. Strona główna
 2. /
 3. Nici PDO twarz Warszawa

Nici PDO Warszawa

Medycyna estetyczna kojarzy się często ze skomplikowanymi i inwazyjnymi zabiegami, które niejednokrotnie mogą pozostawić nieestetyczne blizny. Innowacyjną i całkowicie bezpieczną metodą liftingu twarzy są nici PDO. Stanowią one alternatywę dla skalpela. Kierach Medical Clinic w Warszawie oferuje profesjonalny zabieg z zastosowaniem nici PDO. Efekt liftingu twarzy jest porównywalny z tym tradycyjnym – przeprowadzanym za pomocą chirurgicznego skalpela.

PDO

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciem nici PDO?

Zabieg z użyciem nowoczesnych i bezpiecznych nici PDO wykonywany w naszej klinice w Warszawie jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, którzy dbają o własne zdrowie i pragną poprawić wygląd swojej twarzy. Zabieg może być przeprowadzany u pacjentów w różnym wieku. Lifting z wykorzystaniem nici PDO skutecznie likwiduje problemy związane z opadaniem skóry twarzy, opadającymi brwiami i powiekami oraz z tzw. podwójnym podbródkiem.

Czym są nici PDO?

Polidioksanon (PDO) to podstawowy materiał nici PDO, które zostały wynalezione w Korei Południowej. Obecnie jest on atestowany i od wielu lat z powodzeniem stosowany w medycynie, między innymi w ginekologii i urologii. Nici PDO to cienkie włókna – po wprowadzeniu pod skórę rozpuszczają się w ciągu pół roku, wchłaniają się do organizmu. Jest to zatem lifting skóry bez konieczności ściągania szwów. Nici PDO stosowane w naszej klinice w Warszawie stymulują syntezę kolagenu oraz fibroblastów, pobudzając jednocześnie komórki skóry do odnowy. Dodatkowo nici PDO pozwalają na dostarczanie niezbędnych aminokwasów. Powodują także złagodzenie rysów twarzy i odpowiednie napięcie skóry na policzkach. Kuracja wykorzystująca nici PDO do liftingu twarzy jest w pełni bezpieczna, mało inwazyjna oraz – co niezwykle ważne – niepozostawiająca widocznych śladów na ciele pacjentów.

Formularz kontaktowy
  Zabieg z użyciem nici PDO

  Każdy zabieg medycyny estetycznej – również wolumetria twarzy lub powiększanie ust – powinien zostać poprzedzony konsultacją lekarską. To do specjalisty należy decyzja, czy pacjentka lub pacjent kwalifikują się do zabiegu z użyciem nici PDO. Podczas spotkania omawiane są oczekiwania pacjentów, spodziewane efekty zabiegu oraz zalecenia po jego przeprowadzeniu. Specjaliści podczas kuracji wprowadzają za pomocą cienkiej igły nici PDO w wyznaczone miejsca twarzy, które mają zostać poddane liftingowi. Długość zabiegu z użyciem nici PDO, a także jego cena zależą od miejsca zabiegowego i ilości wykorzystanego materiału. Zazwyczaj podczas kuracji okolic twarzy wykorzystuje się od kilku do kilkunastu nici PDO. Cena liftingu policzków wynosi od 1000 do 3000 zł, a w przypadku uniesienia brwi – od 1000 do 2000 zł. Ostateczna cena jest ustalana podczas konsultacji ze specjalistą z Kierach Medical Clinic w Warszawie.

  Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem nici PDO

  Zabieg z wykorzystaniem nici PDO jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia kobiet i mężczyzn. Czasem jednak pacjent nie może zostać poddany kuracji ze względów zdrowotnych. Do przeciwwskazań należą między innymi choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, zmiany chorobowe skóry oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Ostatecznej kwalifikacji pacjenta do zabiegu dokonuje lekarz podczas pierwszego spotkania.

  Efekty zabiegu

  Po zabiegu z zastosowaniem nici PDO może pojawić się niewielka opuchlizna, która ustępuje po kilku dniach. Efekty liftingu twarzy bez użycia skalpela osiąga się po około dwóch tygodniach od przeprowadzonego zabiegu i utrzymują się przez rok. Dzięki profesjonalnemu zabiegowi z nićmi PDO w naszej klinice w Warszawie pacjentki i pacjenci cieszą się jędrną, odżywioną i nawilżoną skórą. Widoczne gołym okiem są zmiany dotyczące kurzych łapek, tzw. worków i bruzd nosowo-wargowych. Nici PDO gwarantują profesjonalną i całkowicie bezpieczną poprawę wyglądu oraz witalności i gęstości skóry twarzy. Nie bez znaczenia pozostają również psychologiczne efekty przeprowadzonego zabiegu – niepozorne nici PDO sprawiają, że pacjent wygląda i czuje się znacznie lepiej, co przekłada się na jego samoocenę i relacje z innymi.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Nici PDO twarz Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ