1. Strona główna
 2. /
 3. Mikropigmentacja Warszawa

Mikropigmentacja Warszawa

Wiele osób boryka się z przerzedzonymi włosami i łysieniem. Jednym ze sposobów, który skutecznie podnosi jakość życia pacjentów, jest mikropigmentacja skóry głowy. W Warszawie taki zabieg wykonujemy w Kierach Medical Clinic – klinice mającej ogromne doświadczenie w zabiegach medycyny estetycznej i transplantacji włosów. Mikropigmentacja polega na imitacji krótko ogolonych włosów za pomocą pigmentów skórnych. Sprawdzi się zarówno u osób mających dłuższe włosy, które z różnych przyczyn się przerzedzają, jak i u pacjentów borykających się z łysieniem większych partii skóry głowy. Zabieg ten daje wrażenie naturalnie owłosionej głowy. Znacząco poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie pacjentom, co pozytywnie wpływa na jakość ich życia.

bg mikropigmentacja

Dla kogo jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja (SMP – z ang. scalp micropigmentation) jest przeznaczona dla osób o nierównomiernym owłosieniu skóry głowy. Będzie to dobry wybór dla pacjentów cierpiących na łysienie całkowite, plackowate, powiększające się zakola oraz osoby po radioterapii. Zabieg mikropigmentacji doskonale sprawdza się także do maskowania widoczności blizn na skórze głowy, spowodowanych urazami oraz przeszczepem włosów typu „strip”. Osoby, które poddały się przeszczepowi włosów, ale wciąż mają problem z mniejszą gęstością owłosienia, również mogą skorzystać z tego zabiegu. Pomaga on osiągnąć efekt wizualny imitujący gęste włosy i sprawia, że korzystanie z preparatów z mikrowłóknami przestaje być konieczne. Taki medyczny tatuaż skóry głowy jest trwały i całkowicie bezpieczny. Mikropigmentacja doskonale sprawdza się także u osób z łysieniem typu męskiego, które decydują się na całkowite ogolenie głowy. Zabieg pozwala na osiągnięcie naturalnego wyglądu skóry głowy zamiast charakterystycznego dla łysienia wzoru „podkówki”. Mikropigmentacja jest też doskonałym dopełnieniem leczenia wypadania włosów typu żeńskiego, gdy nie ma możliwości zastosowania transplantacji włosów. Dzięki pigmentacji łysiejący fragment głowy staje się mniej widoczny i osiąga naturalny wygląd owłosienia.

Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Nasz doświadczony personel przeprowadza zabieg, który polega na wielokrotnym nakłuciu skóry głowy i wprowadzeniu do wewnątrz barwnika. W ten sposób uzyskuje się efekt tysięcy króciutkich włosków, a skóra przestaje wyglądać, jakby była nieowłosiona. Wielkość i umiejscowienie SMP ustalamy z pacjentem przed zabiegiem. Potrzeby pacjenta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, a do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Dbamy o to, by efekt zabiegu był naturalny. Nawet najbliżsi członkowie rodziny pacjenta nie potrafią zwykle odróżnić mikropigmentacji od prawdziwych włosów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, głowa jest znieczulana lignokainą. Efekt tatuażu medycznego jest trwały i utrzymuje się kilka lat. Po wykonaniu mikropigmentacji pacjenci od razu wracają do codziennej aktywności, ponieważ nie jest wymagana żadna rekonwalescencja.

Formularz kontaktowy
  Mikropigmentacja poprawia jakość życia

  Medycyna estetyczna służy pacjentom w osiągnięciu najważniejszego celu, jakim jest poprawa jakości życia. Bujne, zdrowe i zadbane włosy dla wielu ludzi są wyznacznikiem atrakcyjności. Przerzedzone włosy i nierównomierne owłosienie często przyczyniają się do obniżenia nastroju, co może prowadzić nawet do znacznego wycofania z życia społecznego. Dlatego też mikropigmentacja skóry głowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem polepszającym samopoczucie osobom borykającym się z wypadaniem włosów i łysieniem. Mikropigmentacja w Warszawie jest doskonałym wyborem dla osób, które decydują się świadomie zadbać o swój wygląd i nastrój. W Kierach Medical Clinic stawiamy dobro pacjenta na pierwszym miejscu. Każdą osobę otaczamy opieką i obsługujemy kompleksowo, mając na uwadze najlepsze rezultaty dopasowane precyzyjnie do indywidualnych potrzeb.

  Uzupełnienie leczenia wypadania włosów

  W Kierach Medical Clinic prowadzimy konsultacje trychologiczne z terapią farmakologiczną. U ponad 80% pacjentów, którzy się do nas zgłaszają, osiągamy znakomite rezultaty dzięki wprowadzeniu prostych metod leczenia. Pozostałe osoby leczymy bardziej złożonymi sposobami i zalecamy dokładniejsze badania, które pozwalają nam wprowadzić odpowiednio dobraną terapię. Przeprowadzamy także przeszczep włosów. Zapraszamy do umówienia się już dziś na mikropigmentację skóry głowy w naszej klinice w Warszawie.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Mikropigmentacja Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ