1. Strona główna
 2. /
 3. Leczenie wypadania włosów Wrocław

Leczenie wypadania włosów Wrocław

Wypadanie włosów dotyka bardzo wiele osób w różnym wieku. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni cierpią z powodu przerzedzającej się fryzury lub łysienia. Czy jest na to jakiś sposób? Trychologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wypadania włosów. Wrocław to miasto, w którym działa doskonały ośrodek trychologiczny Hair Center Kierach czyli oddział Kierach Medical Clinic z siedzibą w Warszawie. Od wielu lat pomagamy pacjentom odzyskać bujne, gęste włosy, dzięki czemu po terapii są zadowoleni z własnego wyglądu oraz pewni siebie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą diagnostyki wypadania włosów we Wrocławiu. W większości przypadków wystarczające okazuje się wdrożenie leczenia farmakologicznego, które w ciągu kilku miesięcy przynosi oczekiwane rezultaty.

Wypadanie włosów

Diagnostyka wypadania włosów – Wrocław

Wiele osób borykających się z problemem wypadania włosów uważa, że leczenie w ich przypadku jest niemożliwe. Szczególnie myślą tak osoby, u których łysienie występuje w rodzinie od pokoleń. Wtedy pacjentom często się wydaje, że na ich problem nic nie da się poradzić. Zazwyczaj jednak jest zupełnie odwrotnie i doświadczony lekarz trycholog szybko potrafi zdiagnozować przyczynę i zastosować odpowiednią kurację. Zapraszamy do skorzystania z wygodnej konsultacji online w Hair Center Kierach. Jest ona dostępna zarówno dla osób poszukujących pomocy w problemie wypadania włosów we Wrocławiu, jak i dla mieszkańców innych miejscowości w Polsce. Nasz formularz zgłoszeniowy do konsultacji online jest dla Państwa dostępny przez 7 dni w tygodniu. Należy w nim zamieścić informacje o przebytych chorobach i tych aktualnie leczonych oraz listę przyjmowanych leków. Ponadto trzeba dołączyć zdjęcia skóry głowy, aby lekarz mógł ocenić stan owłosienia. Odpowiedź trychologa z zaleceniami otrzymają Państwo do 2 dni roboczych.

Leczenie wypadania włosów we Wrocławiu

Przyczyny wypadania włosów i łysienia mogą być bardzo różne. Część osób, które borykają się z tym problemem, ma genetyczne predyspozycje. Inni pacjenci doświadczają zmian hormonalnych spowodowanych np. ciążą i karmieniem piersią, menopauzą czy chorobami tarczycy. Duża część problemów z wypadaniem włosów jest związana z nieodpowiednim dopasowaniem kosmetyków do włosów i skóry głowy, a także niedoborami substancji odżywczych. Pacjenci często obawiają się długotrwałej i kosztownej terapii, a nawet tego, że konieczny w ich przypadku będzie przeszczep włosów. Rzeczywistość wygląda zazwyczaj dużo bardziej optymistycznie. Ponad 80% przypadków wypadania włosów udaje się zatrzymać poprzez stosowanie odpowiednio dobranej kuracji farmakologicznej. Potrzebne leki zwykle nie są zbyt kosztowne i można je kupić w aptece. Czasami problem pacjenta jest bardziej złożony i konieczna jest wizyta w gabinecie. W takich przypadkach nasz specjalista dopasowuje indywidualną kurację do potrzeb pacjenta z uwzględnieniem dotychczasowej historii leczenia. Najważniejsze, by pacjent uświadomił sobie, że problem wypadających włosów jest uleczalny, i podjął decyzję o skonsultowaniu swojej sytuacji ze specjalistą.

Formularz kontaktowy
  Leczenie łysienia w Hair Center Kierach we Wrocławiu

  Hair Center Kierach prowadzi skuteczne leczenie łysienia we Wrocławiu. Początkowym etapem leczenia jest konsultacja trychologiczna w gabinecie lub online. Po niej zazwyczaj można od razu zastosować u pacjenta kurację farmakologiczną. Leczenie najczęściej przynosi pozytywne rezultaty już po 3 miesiącach. Wypadanie zostaje zahamowane, a pacjenci obserwują pojawianie się nowych włosów, tzw. baby hair. W niektórych przypadkach problem pacjenta jest bardziej złożony i same leki nie wystarczą, by zahamować łysienie. W takiej sytuacji możliwe jest wykonanie przeszczepu włosów. To metoda, która jest trwała i przynosi doskonałe efekty. Lekarz dokonuje przeszczepu mieszków włosowych z innej części głowy w miejsce, gdzie włosy wypadły. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z konsultacji z naszymi specjalistami. W zdecydowanej większości przypadków leczenie wypadania włosów i łysienia nie jest skomplikowane i przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku miesiącach. Terapia farmakologiczna, którą zaleci doświadczony lekarz trycholog, zazwyczaj szybko zatrzymuje wypadanie włosów i pomaga odzyskać pewność siebie i radość życia. Zachęcamy do obejrzenia efektów kuracji farmakologicznej u naszych pacjentów i zapisania się na konsultację online lub na wizytę w gabinecie stacjonarnym we Wrocławiu.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Leczenie wypadania włosów Wrocław

  Konsultacje

  • Siedziba Wrocław

   (Diagnostyka i leczenie wypadania włosów)

   Budynek Medicus
   pl. Strzelecki 24
   50-500 Wrocław
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ