Szukasz skutecznych, a jednocześnie nieinwazyjnych i bezbolesnych sposobów na odmłodzenie skóry, pozbycie się blizn lub usunięcie przebarwień? Skorzystaj z zabiegów laserowych na twarz i ciało, które na dobre zagościły w gabinetach medycyny estetycznej. Sprawdź, jak dzięki laseroterapii możesz pozbyć się oznak starzenia, poprawić stan swojej skóry, a nawet usunąć niechciany tatuaż. 

Do czego wykorzystuje się lasery w medycynie estetycznej? 

Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej można porównać do małej rewolucji. Dzięki nim wiele inwazyjnych procedur z użyciem skalpela zastąpiono kilkunastominutowymi, bezbolesnymi zabiegami o takiej samej, a nawet lepszej skuteczności. Dziś za pomocą lasera potrafimy skutecznie: 

– zmniejszać widoczności zmarszczek,

– likwidować rozstępy i cellulit,

– zmniejszać widoczności popękanych naczynek,

– redukować blizny i przebarwienia,

– usuwać tatuaże. 

Co więcej, laseroterapia umożliwia również pozbycie się problemu nietrzymania moczu. Sprawdź, jak najlepsze gabinety medycyny estetycznej wykorzystują lasery w służbie piękna, młodości i zdrowia. 

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to zabieg laserowy, który pomoże ci pozbyć się oznak starzenia się. W jaki sposób? Światło lasera pobudza produkcję kolagenu, czyli białka, które odpowiada za wygładzoną, sprężystą i jędrną skórę. Dzięki temu znikają zmarszczki i inne niedoskonałości, a skóra staje się odmłodzona, zrewitalizowana i promienna. 

Rezultaty fotoodmładzania zauważalne są już po pierwszym zabiegu, ale w celu uzyskania bardziej spektakularnych efektów warto wykonać ich kilka. Dodajmy, że pojedynczy zabieg trwa od 5 do 30 minut w zależności od obszaru ciała, który poddawany jest fotoodmładzaniu. Poza tym zabieg jest bezbolesny, a pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło lub lekkie pieczenie skóry. 

Usuwanie przebarwień

Twoja dotychczasowa walka z przebarwieniami okazała się nieskuteczna? Masz wrażenie, że wypróbowałaś już wszystkie dostępne kosmetyki, a zmiany pigmentacyjne nic sobie z tego nie robią? W takim przypadku pomoże ci laser. Energia jego światła pochłaniania jest przez melaninę, obecną w zmianach pigmentacyjnych, dzięki czemu dochodzi do zniszczenia i usunięcia komórek, które zawierają nadmiar tego barwnika. Dzięki temu pozbędziesz się takich przebarwień jak:

– melasma,

– hiperpigmentacja,

– plamy soczewicowate,

– zaburzenia pigmentacyjne, 

– płytkie zmiany pigmentacyjne,

– głębokie i natężone zmiany pigmentacyjne, 

– piegi. 

Co ważne, światło lasera jest niezwykle precyzyjne, dzięki czemu zdrowa skóra nie zostaje uszkodzona podczas zabiegu. 

Usuwanie przebarwień laserem to krótki (15-30 minut), nieinwazyjny i bezbolesny zabieg. W jego trakcie będziesz czuć jedynie delikatne ciepło. Pamiętaj, że bezpośrednio po zabiegu zmiany pigmentacyjne nieco ściemnieją. Natomiast po kilku dniach rozpocznie się proces złuszczania, po czym twoja skóra stanie się jaśniejsza, a przebarwienia zniknął. W zależności od zmian usuwanie przebarwień wymaga 3-10 sesji. 

Usuwanie zmian skórnych

Za pomocą lasera możesz pozbyć się również zmian skórnych, które nie wymagają badania histopatologicznego. W ten sposób usuniesz:

– kurzajki, 

– brodawki wirusowe i łojotokowe,

– niektóre zmiany barwnikowe,

– włókniaki,

– prosaki,

– kępki żółte,

– punkty rubinowe. 

W zależności od zmiany zabieg wykonuje się laserem frakcyjnym CO2, który w ułamku sekundy odparowuje tkanki, lub laserem Fotona SP Dynamis. 

Usuwanie blizn

Zabiegi z wykorzystaniem lasera zalecane są także osobom, które chcą pozbyć się blizn. Nie ma przy tym znaczenia, czy są to blizny potrądzikowe, pourazowe, czy pooperacyjne. Co więcej, laser radzi sobie również z korektą blizny po nacinaniu krocza. 

Jak to działa? Wiązka lasera gazowego przenika w głąb skóry, w wyniku czego dochodzi do jej termicznego i mechanicznego uszkodzenia. W rezultacie tkanka zaczyna się regenerować, tym samym produkując nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Dzięki temu bliny zmniejszają się, bledną i stają się mniej widoczne. 

Laseroterapia pochwy

Wiesz już, że za pomocą lasera możesz pozbyć się bolesnej i nieestetycznej blizny po nacinaniu krocza. To jednak nie wszystko. Laseroterapię wykonuje się także w celu przywrócenia napięcia ścian pochwy. Dzięki temu prostemu, nieinwazyjnemu i bezbolesnemu zabiegowi, pozbędziesz się takich dolegliwości jak upławy, świąd czy pieczenie w miejscach intymnych. Dodajmy, że laseroterapia pochwy to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia nietrzymania moczu. 

Usuwanie tatuażu

Zrobiłaś tatuaż pod wpływem emocji i teraz żałujesz? A może przesłanie twojego tatuażu z czasem stało się nieaktualne? Na szczęście nie musisz męczyć się z niechcianym wzorem do końca życia. Wystarczy, że zdecydujesz się na laserowe usuwanie tatuażu. 

Podczas tego zabiegu laser emituje ultrakrótkie impulsy, które rozbijają barwnik w skórze. Dzięki temu twój organizm bez trudu się ich pozbędzie, tym samym usuwając twój tatuaż.

Skuteczne zabiegi odmładzające i upiększające nie muszą boleć. Wystarczy, że zdecydujesz się na gabinet medycyny estetycznej, który oferuje zabiegi z wykorzystaniem lasera. Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek, blizn, przebarwień, cellulitu, a nawet tatuażu, zapisz się na zabieg wykonywany nowoczesnym laserem. 

Umów się na dowolny zabieg tutaj.