1. Strona główna
 2. /
 3. Korekcja uszu Warszawa

Korekcja uszu Warszawa

Odstające uszy często mogą przykuwać wzrok innych ludzi i być przyczyną nieprzyjemnych komentarzy. Można je pokochać, próbować zasłaniać wymyślnymi fryzurami lub zdecydować się na otoplastykę. To zabieg całkowicie bezpieczny, odpowiedni zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Korekcję uszu w Warszawie wykonuje doświadczony chirurg plastyczny w naszej nowoczesnej klinice. Efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po jego wykonaniu, a pacjenci szybko mogą cieszyć się ze swojego nowego wyglądu. Zapraszamy na konsultację oraz korekcję uszu do Kierach Medical Clinic w Warszawie.

Jak przebiega plastyka uszu?

Korektę uszu w Warszawie można wykonać u osób, których małżowiny uszne odstają od głowy w niewielkim lub znacznym stopniu. Podczas wizyty nasz specjalista udzieli szczegółowych informacji o przebiegu operacji. W przypadku nieznacznego odstawania uszu zabieg jest prostszy. Polega na przecięciu skóry i odsłonięciu chrząstki, a następnie na założeniu szwów korygujących położenie małżowiny usznej. Osoby o znacznie odstających uszach poddawane są bardziej skomplikowanemu zabiegowi. Chirurg na podstawie swojego doświadczenia i swojej wiedzy wybiera metodę otoplastyki. Może ona polegać na całkowitym przecięciu chrząstki lub na nacięciu jej na wysokości grobelki (wypukłej, łukowatej części małżowiny usznej). Nacięta chrząstka jest następnie formowana, co sprawia, że ostateczny wygląd ucha pacjenta różni się całkowicie od pierwotnego. Po zabiegu pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza, ponieważ od tego zależy powodzenie metamorfozy kształtu uszu oraz sprawna rekonwalescencja. Tuż po operacji tkanka ucha może być zsiniała i obrzęknięta. Na ranę pooperacyjną zostaje założony opatrunek, który jest podtrzymywany przez opaskę na głowę. To zabezpieczenie sprawia, że pozostaje on na swoim miejscu, a uszy są dodatkowo chronione przed urazami. Pacjent powinien nosić opaskę ochronną przez ok. miesiąca po zabiegu, a po tym okresie zakładać ją na noc przez kolejne 3 tygodnie.

Jak przygotować się do zabiegu otoplastyki?

Przed zabiegiem plastyki uszu w naszej klinice w Warszawie należy przeprowadzić konsultację ze specjalistą. Lekarz zbiera wtedy szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta i przyjmowanych przez niego leków. Sprawdza stan małżowin usznych, zwracając szczególną uwagę na sprężystość chrząstki i głębokość muszli. Przed otoplastyką należy wykonać takie badania jak: morfologia krwi, podstawowe parametry układu krzepnięcia, poziom glukozy i elektrolitów. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem pacjent musi zrezygnować z palenia papierosów i odstawić preparaty z kwasem acetylosalicylowym (aspirynę). Warto także zadbać o odpowiednie nastawienie i przygotować się psychicznie do zabiegu. W zależności od tego, co zaleci lekarz i na co zdecyduje się pacjent, otoplastyka może zostać wykonana ze znieczuleniem miejscowym lub pod narkozą. W drugim przypadku konieczna jest krótka hospitalizacja.

Formularz kontaktowy
  Korekta uszu – czy warto?

  Dla niektórych osób operacje plastyczne mogą się wydawać zbyteczną ingerencją w wygląd człowieka. Nasze doświadczenie i liczne opinie wskazują jednak, że dla wielu pacjentów korekta odstających uszu jest niezmiernie ważna – znacznie poprawia jakość ich życia. O ile niemowlęta i malutkie dzieci nie odczuwają zwykle skutków odstających uszu, o tyle już przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym mogą dotkliwie cierpieć z powodu przykrych uwag innych osób dotyczących ich nieco innego wyglądu. Wtedy dużo lepiej jest wykonać zabieg korygujący kształt małżowin, wspierając dziecko, aby mogło cieszyć się spokojnym i beztroskim dzieciństwem. Odstające uszy także w dorosłości mogą znacząco przeszkadzać w pełnym czerpaniu radości z życia. Prześmiewcze komentarze i docinki często wywołują przygnębienie u osób posiadających wyraźnie odchylone małżowiny uszne. Nowoczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna dają ogromne możliwości modyfikacji ludzkiego ciała. Innowacyjne osiągnięcia nauki pozwalają dokonać zmian różnych części ciała ze względów medycznych i estetycznych, co pomaga pacjentom osiągać pełną satysfakcję z wyglądu i nierzadko przywraca im radość życia.

  Gdzie najlepiej wykonać korektę uszu w Warszawie?

  Jeśli są Państwo zdecydowani, by wykonać operację uszu w Warszawie, zapraszamy do naszej kliniki. Otaczamy naszych pacjentów kompleksową opieką od rejestracji, przez wizyty konsultacyjne, po zabieg i rekonwalescencję. Zespół Kierach Medical Clinic tworzą zaangażowani profesjonaliści, którzy swoje doświadczenie budowali podczas wielu lat praktyki w Polsce i za granicą. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, stawiając jego potrzeby na pierwszym miejscu. Czujemy ogromną satysfakcję, gdy pacjenci pozostawiają pozytywne opinie o przeprowadzonej przez nas korekcie uszu w Warszawie. Zadowolenie pacjentów z przemiany, w której mogliśmy pomóc, jest dla nas najważniejsze.

  1. Strona główna
  2. /
  3. Korekcja uszu Warszawa

  Konsultacje

  • Siedziba Warszawa

   (Przeszczep włosów, leczenie wypadania włosów, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna)

   Chrobrego 4/U5
   02-479 Warszawa
   Domofon 102, piętro 1
   +48 579 645 819
   Na mapie
  Umów się na konsultację
  Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00
  UMÓW SIĘ ZADZWOŃ