Pobieranie najlepszych mieszków włosowych za pomocą metody FUE

Wiele zostało już powiedziane, dlaczego metoda przeszczepiania włosów FUE jest o wiele lepsza od wcześniej stosowanych metod. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż ekstrakcja pojedyńczych mieszków włosowych musi być wykonywana w ramach okreslonych procedur, tak aby dzięki tej technice utrzymać jakość włosów po bokach oraz z tyłu głowy –  z tzw. miejsc pobrania mieszków włosowych (donor area).

U każdego człowieka ilość włosów nadających się do przeszczepu jest ograniczona – gdy włosy zostaną już raz pobrane, nie odrastają w tym samym miejscu. Dlatego należy szczególnie uważać ile i skąd pobiera się mieszki, aby być pewnym, że włosy, które pozostaną w miejscach ekstrakcji będą zdrowe i mocne. Nie chcemy pozostawić oznak przeprowadzonego zabiegu.

Ponieważ gęstość włosów zmniejsza się po usunięciu każdego mieszka włosowego, ważne jest sumienne zaplanowanie wielkości zabiegu. Pozwala to na uzyskanie maksymalnej liczby pojedynczych mieszków włosowych podczas jednego zabiegu oraz podczas kolejnych zabiegów, jak również utrzymanie odpowiedniej gęstości na okolicy dawczej.

Dr Kierach uważa, iż wysoki standard FUE jest wymagany przez lekarza podczas wykonywania zabiegu, aby mieć pewność osiągnięcia całościowo dobrej jakości. Dzięki mapowaniu miejsc ekstrakcji włosów, które może być podyktowane kilkoma czynnikami, takimi jak gęstość i cechy włosów, można określić, które włosy można pobrać już teraz, a które po pewnym czasie.

Dzięki FUE, jeśli prawidłowy wzorzec ekstrakcji jest przestrzegany na nowych obszarach pobrania włosów, spowoduje to bardzo niewielkie zmiany w danym obszarze. Przy maksymalnej ostrożności uzyska się dużą przeżywalność przeszczepionych włosów i finalnie dadzą pożądaną gęstość.

Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania
z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację