faq

Najczęściej zadawane pytania

Jesteś tutaj: Start / FAQ

najczęściej zadawane pytania

Prosimy o zapoznanie się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeśli Twoje pytanie nie znajduje się na liście poniżej, napisz do nas.

CZY PO ZABIEGU METODĄ FUE BĘDĄ WIDOCZNE ŚLADY ZABIEGU?

FUE to najmniej inwazyjna metoda przeszczepu włosów. Nie pozostawia blizn ani z miejscu pobrania, ani w miejscach wszczepienia mieszków. Narzędzie do pobierania ma średnicę 0,9mm.

Dzień po zabiegu metodą FUE

Rok po zabiegu metodą FUE

KIEDY MOGĘ WRÓCIĆ DO PRACY I ŻYCIA CODZIENNEGO?

Pomimo, że metoda FUE jest mało inwazyjna, należy pamiętać, że jest to zabieg medyczny wymagający naruszenia ciągłości tkanek. Przez kilka dni po zabiegu skóra będzie zaróżowiona, opuchnięta oraz widoczne będą wszczepione mieszki.

Okolica biorcza zaraz po implantacji

Zazwyczaj po 1 tygodniu od zabiegu, przy prawidłowej pielęgnacji, wygląd skóry wraca do normy. Swoje codzienne czynności można wykonywać już następnego dnia, należy jednak unikać dużego wysiłku czy intensywnego sportu.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg wynonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zaznaczeniu pola zabiegowego na okolicy dawczej lekarz podaje anestetyk, około 20 iniekcji cienką igłą. Iniekcje trwają około 5 minut. Po tym czasie pacjent nie odczuwa bólu. Przed drugim etapem zabiegu, czyli przed wszczepieniem wcześniej pobranych mieszków, w identyczny sposób znieczulana jest okolica biorcza.

CZY MUSZĘ SPECJALNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ PRZED ZABIEGIEM?

Tak, jest kilka zasad, których należy przestrzegać. Nie należy spożywać alkoholu, kawy i pewnych leków na kilka dni przed zabiegiem. Wszystkie informacje są przekazywane przed planowanym zabiegiem.

Czy przeszczepione włosy mogą się nie przyjąć?

Nie. Jeżeli mieszki włosowe przechowywane są poza ciałem we właściwych warunkach (temperatura, wilgotność i specjalny płyn to przechowywania żywych tkanek) to nie ma możliwości odrzutu tkanki. Tym bardziej, że jest to tkanka własna pacjenta więc ryzyko odrzutu nie istnieje.

W jaki sposób pielęgnować włosy po przeszczepie?

Przeszczep włosów jest zabiegiem małoinwazyjnym, skóra jednak potrzebuje czasu, aby się w pełni zregenerować. Właściwa pielęgnacja może znacznie przyspieszyć ten proces.
W pierwszym tygodniu po zabiegu powinniśmy zrezygnować ze wszelkich używek: papierosów, alkoholu, a nawet kawy. Niewskazane jest również uprawianie sportów i wystawianie skóry głowy na działanie promieni słonecznych (przynajmniej przez 3 tygodnie).
1-7 dni po zabiegu
• Skóra głowy i włosy wymagają wzmożonej pielęgnacji, dlatego należy je myć każdego dnia. Mycie głowy zaczyna się 3 dni po zabiegu.
• Naturalnym jest, że podczas mycia będą wypadać króciutkie włosy. Na ich miejsce wyrosną nowe, zdrowe.
• Strumień wody pod prysznicem nie powinien być zbyt mocny. Najlepiej, aby temperatura wody nie przekraczała 40 stopni Celsjusza.
• Okolica miejsca biorczego jest szczególnie wrażliwa, dlatego przy rozprowadzaniu środka myjącego (ph 5.5-5.8) nie powinniśmy wykonywać gwałtownych ruchów, a jedynie wklepywać preparat w skórę głowy.
• Pielęgnacja miejsca dawczego zależy w dużej mierze od wytrzymałości pacjenta. Osoby, które nie mają obniżonego progu bólowego, mogą spokojnie obmywać część potyliczną wodą ze środkiem myjącym.
• Nigdy nie używamy tego samego ręcznika dwa razy. Włosy osuszamy poprzez ich dociskanie do jednorazowego ręczniczka.
• Rezygnujemy z czesania włosów
• Na czas rekonwalescencji rezygnujemy z odżywek, lakierów czy żeli do włosów.
8-21 dzień po zabiegu:
• Metody pielęgnacji pozostają bez zmian. Nadal myjemy włosy codziennie, lub co drugi dzień, wykorzystując preparat o ph 5.5-5.8. Wprowadzamy delikatne ruchy masujące i okrężne.
Po 21 dniach:
• Powoli wracamy do starych przyzwyczajeń pielęgnacyjnych – myjemy włosy z dawną regularnością.

Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania
z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację