Samo wypadanie włosów nie jest chorobą – to objaw zaburzenia równowagi organizmu, które może być spowodowane różnymi czynnikami (np. niedoborem witamin i minerałów, długotrwałym stresem lub łysieniem uwarunkowanym genetycznie). Prawidłowa diagnostyka i szybkie rozpoznanie problemu ma ogromny wpływ na sukces terapeutyczny, a dobranie prawidłowego leczenia i wdrożenie go na wczesnym etapie pozwala uzyskać najlepsze efekty w walce z wypadanie włosów, o czym na własnej skórze przekonał się dr Krzysztof Gojdź!

Doktor Gojdź zaufał metodzie FUE

Jakiś czas temu do mojego gabinetu trafił dr Krzysztof Gojdź, który od lat specjalizuje się w medycynie estetycznej i na co dzień pracuje z popularnymi gwiazdami polskiego show-biznesu. Zdaniem doktora „Facet po czterdziestce zaczyna się sypać (…), łysieje”, i choć w jego przypadku o żadnym „sypaniu” nie można było mówić, po konsultacji zdecydowaliśmy się odtworzyć owłosienie z przodu głowy i wytworzyć nową linię włosów. Zabieg został wykonany innowacyjną metodą FUE, która polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych z tyłu i z boków głowy za pomocą narzędzi o średnicy 0.8-0.9 mm (mieszki włosowe są pobierane w całości, bez uszkodzeń). W przeciwieństwie do starej metody przeszczepiania włosów FUT, FUE nie pozostawia linijnych blizn, a pacjent w przyszłości może zdecydować się na krótką fryzurę. Metoda FUE jest najnowszym odkryciem współczesnej medycyny, a jej innowacyjność polega m.in. na niezwykle krótkim czasie rekonwalescencji po zabiegu, który trwa zaledwie 5-7 dni. Sam przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 6 godzin. Pacjent nie czuje bólu, przez cały czas trwania zabiegu jest w pełni świadomy, może rozmawiać z lekarzem prowadzącym zabieg lub skupić się na innych czynnościach. Dr Krzysztof Gojdź przygotował video vloga z przebiegu przeszczepu włosów, osoby zainteresowane mogą zobaczyć go w serwisie You Tube:

Komfortowe i dyskretne konsultacje

W ostatnich latach przeszczep włosów stał się popularnym rozwiązaniem w walce z problemem wypadania włosów. Dzięki szybkiemu rozwojowi nowoczesnych technologii i współczesnej medycyny na to rozwiązanie może zdecydować się dosłownie każdy. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów HairCenter Kierach prowadzone są również konsultacje VIP, które odbywają się w soboty i niedziele w nieoznaczonych miejscach, tak aby pacjent w trakcie takiej wizyty mógł zachować anonimowość i czuć się w pełni komfortowo.