Narzędzie zaprojektowane przez dr J.Devroye zyskało uznanie wśród wielu specjalistów zajmujących, się metodą FUE, na świecie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Odtwórczej Włosów (ISHRS.org) przyznało dr Devroye nagrodę za wkład w rozwój i ulepszenie metody (Platinum Follicle Award, Praga 2017).

Narzędzie jest wyjątkowe ponieważ łączy zalety ostrego i tępego ostrza do pobierania mieszków włosowych. Dzięki zastosowaniu ostrza w kształcie trąbki (trumpet punch), naskórek nacinany jest otrą krawędzią, ale cały mieszek włosowy wsuwa się w tępą i bezpieczną dla mieszka powierzchnię. Ponadto system WAW FUE umożliwia pobieranie włosów naśladując najbardziej precyzyjne, manualne narzędzia – wolny ruch oscylacyjny. Dzięki temu lekarz ma pełną kontrolę nad zmieniającymi się warunkami zabiegu, zmianą kąta wzrostu mieszków i ich kierunku.

Miałem wielką przyjemność odbyć trening pod okiem samego dr Jean Devroye w jego klinice w Brukseli. System WAW FUE jest moim pierwszym wyborem przy większości zabiegów FUE.

IMG 2735

Szczegółowy opis działania dostępny poniżej: