Czy wkrótce odkryjemy lek na wypadanie włosów?

Szacowana roczna sprzedaż produktów na porost włosów wynosi blisko 3,6 miliarda dolarów. Najczęstszą formą utraty włosów jest łysienie typu męskiego (łysienie androgeniczne). Szacuje się, że genetyczna utrata włosów może dotyczyć nawet 80% mężczyzn w wieku do 70 lat. Specjaliści sugerują, że typy łysienia są dziedziczone poprzez połączenie czynników z obu stron rodziny. W grę również wchodzą czynniki środowiskowe.
Minoxidil i Finasteryd, dwa dobrze znane leki przeciw wypadaniu włosów dostępne na rynku, mogą spowolnić wypadanie włosów, ale nie powodują wzrostu nowych włosów. Obydwa leki odkryto przypadkowo. Minoksydyl, produkt do stosowania zewnętrznego, został pierwotnie opracowany jako lek na nadciśnienie tętnicze. Finasteryd został pierwotnie opracowany w celu leczenia przerostu prostaty. Hamuje on tworzenie DHT.
Pomimo, iż obecnie nie ma idealnego lekarstwa na wypadania włosów, leczenie może pomóc w zahamowaniu ich wypadania, a przy zastosowaniu przeszczepu włosów, w wielu przypadku można zachować istniejące włosy, jednocześnie odbudowując obszary bez włosów. Na przykład, odbudowanie utraconej linii włosów lub obszarów czubka głowy. Przeszczep włosów wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę może leczyć nawet zaawansowane przypadki utraty włosów.
Dr Artur Kierach specjalizuje się w metodzie przeszczepu włosów FUE. Jest to minimalnie inwazyjną metoda przeszczepu włosów, która pozwala pobierać pojedynczy mieszki włosowe, aby zminimalizować zmiany na skórze głowy. Jest to wysoce wyspecjalizowana metoda i w niepowołanych rękach może prowadzić do słabego wzrostu i widocznych blizn. Dlatego dr Kierach wykonuje całą procedurę własnoręcznie co daje możliwość zapewnienia pacjentom najwyższego standardu.

Masz pytania?

Zapraszamy do skorzystania
z darmowej konsultacji on-line!

Rozpocznij konsultację