Przeszczep włosów jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, dlatego zawsze powinien być przeprowadzany przez doświadczonego lekarza. Tylko wieloletnia praktyka, szerokie spektrum umiejętności i zmysł artystyczny zabiegowca, pozwalają uniknąć ewentualnych komplikacji po zabiegu. Aby pacjent mógł być w pełni zadowolony z efektu końcowego, odrastające włosy muszą wyglądać naturalnie i adekwatnie do wieku. W HairCenter Kierach dajemy gwarancję najwyższej jakości usług – dzięki zachowaniu wysokich standardów i wykorzystywaniu wyłącznie najnowocześniejszych rozwiązań, odzyskanie zdrowych włosów jest możliwe w zaledwie 4 etapach.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Etap I – konsultacja medyczna

Niezwykle ważnym elementem walki z wypadania włosów jest konsultacja. To właśnie ona pozwala znaleźć źródło problemu i dobrać odpowiedni sposób leczenia. Im szybciej pacjent skontaktuje się z lekarzem, tym większa jest szansa na zahamowanie procesu łysienia za pomocą niechirurgicznych metod. Musimy pamiętać, że wraz z powiększającym się obszarem łysienia, spadają szanse skutecznego leczenia farmaceutycznego, dlatego w tej walce czas odgrywa kluczową rolę. Wybrana metoda leczenia musi być odpowiednia do wieku pacjenta i przede wszystkim skuteczna w walce z problem – każdy pacjent jest inny, dlatego podczas konsultacji ważne jest indywidualne podejście.

Etap II – przygotowanie do zabiegu

Gdy pacjent zdecyduje się na zabieg, dokładnie oceniam okolicę dawczą i przygotowuję propozycję ostatecznej wersji rekonstrukcji włosów. W gabinecie bardzo ważna jest komunikacja, dlatego nigdy nie bójmy się mówić głośno o swoich oczekiwaniach. Zadaniem lekarza jest realna ocena możliwości medycznych, tak aby pacjent był w pełni świadomy, a efekt końcowy satysfakcjonował obie strony. Po dokończeniu wywiadu i uzupełnieniu dokumentacji medycznej, zlecane są badania laboratoryjne krwi. Formalności związane z tworzeniem dokumentacji medycznej zamyka szczegółowa sesja zdjęciowa głowy.

Etap III – zabieg

Przeszczep włosów jest rutynową procedurą wykonywaną w warunkach gabinetu lekarskiego. W HairCenter Kierach zabieg jest wykonywany metodą FUE i trwa niespełna kilka godzin. Mieszki włosowe są pobierane z okolicy dawczej, asystenci grupują je, a następnie zaczyna się wszczepianie. Zawsze wykonuję zabieg samodzielnie,  nie korzystam z robotów, ani wsparcia techników. Aby zabieg mógł odbyć się przy zachowaniu najwyższych standardów, nigdy nie planuję więcej niż jednego przeszczepu włosów dziennie. Dzięki temu mam pewność, że nigdzie nie muszę się spieszyć i mogę poświęcić pacjentowi dokładnie tyle czasu ile będzie potrzebował.

Etap IV – gojenie

Po zabiegu pacjent zawsze otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące postępowania po opuszczeniu kliniki oraz wypis. Każdy punkt omawiamy wspólnie, tak aby nie pozostawiać wątpliwości i uniknąć niepotrzebnych stresów. Czas regeneracji po zabiegu to zaledwie 5-7 dni, natomiast w większości przypadków do normalnej aktywności pacjenci mogą wrócić już następnego dnia (z wyłączeniem intensywnych ćwiczeń fizycznych, których należy unikać przez