Przeszczep włosów
Przeszczep włosów w HairCenter Kierach

Pacjenci zmagający się z wypadaniem włosów często przed wizytą w gabinecie lekarskim przeglądają setki stron internetowych dotyczących przeszczepu włosów. Podczas takiego researchu natrafiają na różne oferty, niestety również te ryzykowane. Dlaczego? Powodów bywa sporo – zaczynając od obietnicy przeszczepienia niebezpiecznie dużej ilości mieszków włosowych, a kończąc na zabiegach wykonywanych przez roboty lub techników bez doświadczenia medycznego. Choć niektóre z tych ofert kuszą niską ceną, nigdy nie powinno się podejmować decyzji wyłącznie w oparciu o cennik. Wśród pozornie niskich cen prym wiodą propozycje zabiegów wykonywanych za granicą – Oto 3 najważniejsze powody, dla których przeszczep włosów warto wykonać w Polsce.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

1. Sprawdzona klinika i doświadczony lekarz

Przeszczep włosów jest zabiegiem z zakresu medycyny estetyczne, a to oznacza, że… od zabiegowca poza wieloletnim doświadczeniem i wykształceniem medycznym, powinno się także oczekiwać zmysłu artystycznego. To właśnie ta umiejętność pozwala odtworzyć na głowie pacjenta odpowiednią linię włosów, która w przyszłości zapewni dobrze układającą się fryzurę. Do poprawnego wykonania takiego zabiegu potrzebne są lata doświadczenia, dlatego pod żadnym pozorem nie warto decydować się na przeszczep włosów, który będzie wykonany samodzielnie przez technika lub robota. Taki zabieg może zakończyć się pełnym powodzeniem tylko wtedy, gdy wykonuje go doświadczony lekarz. Zagraniczne kliniki, np. w Turcji, często oferują zabieg, który nie jest wykonywany przez lekarza – to wpływa na cenę przeszczepu, jednak często również wiąże się z niższą jakością efektu końcowego.

2. Konsultacje po zabiegu

Przeszczep włosów wiąże się z regularnymi konsultacjami – zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu. W HairCenter Kierach pacjentom oferujemy dwie bezpłatne konsultacje (po 6 i po 12 miesiącach) – takie działanie pozwala mieć kontrolę nad odrastającymi włosami i daje możliwość natychmiastowego reagowania na ewentualnie pojawiające się komplikacje. Niewątpliwym atutem zabiegu w Polsce jest możliwość umówienia wizyty w dowolnej chwili, gdy tylko coś zaniepokoi pacjenta. Bez wizyt kontrolnych, gdy pacjent zostaje pozostawiony sam sobie, często przeszczep włosów może nie przynieść oczekiwanych efektów.

3. Bezpieczeństwo

Istotna jest również kwestia bezpieczeństwa. Podczas jednego zabiegu FUE można przeszczepić ok. 2600 mieszków włosowych. Jeśli taka ilość grantów nie jest wystarczająca do całkowitego odbudowania owłosienia na głowie, pacjent powinien umówić kolejny zabieg po upływie ok. pół roku. Jednorazowo nie można przeszczepić więcej graftów, ponieważ może to poważnie zaszkodzić pacjentowi i np. prowadzić do martwicy skóry. A co, gdy trafiamy na ofertę znacznie większego przeszczepu? Takich ofert nie należy traktować poważnie, a usługi takiej kliniki należy postrzegać jako potencjalnie niebezpieczne i ryzykowane.

Najczęściej popełniane błędy

Przeszczep włosów to bezpieczny zabieg, ale jest kilka błędów, które może popełnić niedoświadczony lekarz. Ich efektem będzie nie do końca dobrze wyglądający finał zabiegu. Przyjrzyjmy się tym najczęściej popełnianym. Jednym z nich jest niewłaściwa linia włosów. To ona jest najbardziej widoczna i to ona decyduje o naturalnym wyglądzie i efekcie końcowym zabiegu. Kształt jest niezwykle ważny, powinien być naturalny i dostosowany do wieku pacjenta. Linia włosów musi być dopasowana do rysów całej twarzy. Czoło, jak i zakola nie mogą być zbytnio uwypuklone, ani też zminimalizowane. Kolejnym błędem jest niewłaściwe rozmieszczenie przeszczepionych włosów, czego efektem będzie naturalny wygląd. Zbyt duża liczba pobranych mieszków włosowych (graftów) prowadzi do przerzedzenia w części skóry dawczej. Uszkodzenie mieszków to kolejny bardzo poważny błąd, w wyniku czego dochodzi do ich obumarcia. Często spotykanym błędem jest pobranie większej, niż potrzebna ilość graftów, przez co pacjent na przyszłość jest pozbawiony potencjalnych do przeszczepu mieszków. Aby uniknąć tych wszystkich błędów najważniejsze jest wybranie sprawdzonej kliniki i odpowiednio doświadczonego specjalisty, kierowanie się niskimi względami finansowymi planując przeszczep włosów może pacjenta drogo kosztować.

Przeszczep włosów – ile kosztuje?

Często słyszymy o różnicach w cenie między przeszczepem włosów w Polsce a np. w Turcji. Na koszt takiego zabiegu składa się wiele elementów, dlatego porównując ceny musimy mieć świadomość tego, co dokładnie zawiera dana oferta. Gwarancja zachowania pełnego bezpieczeństwa, profesjonalizm, najnowszy sprzęt, wykonanie zabiegu w komfortowych warunkach czy konsultacje pozabiegowe, sprawiają że cena często jest nieco wyższa, niż cena zabiegu wykonanego za granicą, np. przez techników czy roboty. W HairCenter Kierach każdy przypadek łysienia jest oceniany indywidualnie – podczas bezpłatnej konsultacji online, na podstawie przekazanych zdjęć pacjent otrzymuje wstępną propozycję działania i koszt. W celu odbycia takiej konsultacji zapraszam do uzupełnienia formularza kontaktowego na stronie centrumkierach.pl

przeczep przed po