Przeszczep włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a HairCenter Kierach odwiedza coraz więcej osób znanych i sławnych. Lista pacjentów doktora Artura Kieracha oczywiście objęta jest ścisłą tajemnicą, jednak Jason Abrams – amerykański aktor i producent – postanowił zagrać w „otwarte karty” i podzielić się ze światem wszystkimi szczegółami swojego zabiegu… Sprawdźcie, jak wyglądał jego przeszczep w Polsce.

Jason Abrams opowiada o przeszczepie włosów w HairCenter Kierach

Zdrowe i piękne włosy są marzeniem kobiet i mężczyzn z całego świata – w końcu to fryzura w znacznym stopniu kształtuje wizerunek każdego człowieka. Włosy jako pierwsze „rzucają” się w oczy, dodają nam stylu, ale przede wszystkim… są one oznaką w pełni zdrowego organizmu oraz młodego wieku! A kto z nas nie chciałby wyglądać dobrze niezależnie od upływu lat? To marzenie nie tylko znanych i sławnych! Kiedy walka z wypadaniem włosów zaczyna przypominać przysłowiową „walkę z wiatrakami”, a liczne sposoby na zahamowanie tego procesu zawodzą, z pomocą nadciąga przeszczep włosów. Dzięki szybkiemu rozwojowi medycyny estetycznej dzisiaj na ten zabieg może się zdecydować praktycznie każdy – nie tylko osoby znane i lubiane, takie jak np. występujący w filmie „Czwarta Władza” (reż. Steven Spielberg, scenariusz Liz Hannah i Josh Singer) amerykański aktor i producent Jason Abrams, który niedawno odwiedził warszawski gabinet dr Artura Kieracha. Dlaczego znany aktor wybrał przeszczep w Polsce i HairCenter Kierach? Jak wyglądały przygotowania do zabiegu, sam przeszczep włosów, czas rekonwalescencji, czy wreszcie – efekt po kilku tygodniach? O tym Jason Abrams zdecydował się opowiedzieć w wideo blogu, który w całości możecie zobaczyć TUTAJ.

Sławny przeszczep włosów – zabieg kochany przez gwiazdy!

W przeszłości przeszczep włosów postrzegany był wyłącznie jako zabieg dla elit. Mało tego – za sprawą metody FUT nie zawsze cieszył się on „dobrą sławą”. Zabieg wykonywany z wykorzystaniem wspomnianej techniki wymagał od pacjenta wielu wyrzeczeń, np. całkowitej rezygnacji z noszenia krótkiej fryzury z powodu pozostawionej po przeszczepie linijnej blizny z tyłu głowy. Nawet najbardziej doświadczony zabiegowiec nie był w stanie jej uniknąć – przeszczep wykonany metodą FUT zawsze wiązał się z wycięciem płatu skóry. Na szczęście tego typu praktyki należą do historii – obecnie włosy najczęściej przeszczepia się metodą FUE i to właśnie ona wykorzystywana jest przez dr Artura Kieracha w HairCenter Kierach. Metoda FUE polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego i wszczepianiu ich w obszar biorczy, czyli łysiejąca część głowy. To rozwiązanie nie pozostawia po sobie linijnych blizn, co czyni zabieg FUE przepustką do zdrowych włosów bez wzbudzania niepotrzebnej sensacji, a także bez wyrzeczeń dotyczących długości noszonej w przyszłości fryzury. Rekonwalescencja po zabiegu trwa zazwyczaj jedynie 5-7 dni, a zdrowe i piękne włosy pojawiają się na głowie już w przeciągu 6-12 miesięcy. To wszystko sprawia, że przeszczep włosów jest zabiegiem niezwykle popularnym wśród osób znanych i sławnych, a ze względu na jego rosnącą z roku na rok dostępność i szybki rozwój medycyny estetycznej, od jakiegoś czasu także bardzo chętnie wybieranym przez wszystkich pacjentów zmagających się z problemem wypadania włosów.

Znany producent wykonał przeszczep włosów w Polsce

Zastanawiacie się pewnie, ile osób znanych i sławnych decyduje się na przeszczep włosów? Trudno tutaj pisać o konkretnych liczbach, przede wszystkim dlatego, że w gabinecie lekarskim zupełnie nie zwraca się na to uwagi… Każdy pacjent HairCenter Kierach otrzymuje dokładnie tyle samo uwagi, a świadczy o tym chociażby fakt, iż dr Artur Kierach dziennie nie wykonuje więcej niż 1 zabiegu. Metoda FUE wymaga od lekarza nie tylko dużego doświadczenia, ale i umiejętności artystycznych. Linia włosów musi być dostosowana do wieku pacjenta, a odrastające włosy mają układać się w 100% naturalnie – uzyskanie takiego efektu wymaga od dr Kieracha dużych nakładów pracy, pełnego zaangażowania, skupienia i… czasu. Teraz dzięki opublikowanej przez znanego aktora relacji z przeszczepu włosów (kliknij TUTAJ, aby zobaczyć film), możecie na własne oczy zobaczyć każdy etap zabiegu – od przygotowań aż po efekt uzyskany po kilku tygodniach od przeszczepu. To nagranie jest dobrym przewodnikiem dla każdego, kto rozważa przeszczep włosów. Z materiału wideo wyraźnie wynika, iż zabieg FUE wykonywany przez dr Artura Kieracha nie jest strasznym przeżyciem – przeszczep włosów jest bezbolesny i przebiega w przyjemnej atmosferze. Wrażenie robi także forma tej relacji, nagranie ogląda się naprawdę przyjemnie. Znany aktor wybrał przeszczep włosów w HairCenter Kierach ze względu na coraz mocniej cofająca się do tyłu linię włosów. Czy rozwiązanie tego problemu pozwoli mu utrzymać młody wygląd i pozytywnie wpłynie na jego dalszą karierę? Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości!

Przeszczep w Polsce

Jason Abrams w Warszawie zatrzymał się na zaledwie kilka dni. Doktor Kierach zabieg rozpoczął od standardowej konsultacji – w HairCenter Kierach taka konsultacja zawsze przeprowadzana jest w dniu zabiegu, chwilę przed jego rozpoczęciem. Zdaniem dr Artura Kieracha rozmowa jest niezwykle ważnym elementem planowania przeszczepu włosów, ponieważ to właśnie podczas niej pacjent może swobodnie opowiedzieć o swoich wszystkich oczekiwaniach związanych z zabiegiem. Znany aktor wybrał przeszczep włosów na podstawie wstępnej konsultacji online, ze względu na dużą odległość między Nowym Jorkiem a Warszawą, jednak na taką formę wstępnej kwalifikacji do przeszczepu włosów może zdecydować się bezpłatnie każdy – w HairCenter Kierach konsultacja online odbywa się na stronie centrumkierach.pl/konsultacja. Jason Abrams był pozytywnie zaskoczony faktem, iż przed zabiegiem dokładnie ustalane są wszystkie szczegóły, ogląda się zdjęcia podobnych przypadków, a sam zabieg trwa zaledwie kilka godzin. Kolejnym etapem zabiegu, zaraz po konsultacji, jest pobieranie mieszków włosowych z obszaru dawczego. Po nim pacjenta czeka krótka przerwa, którą może przeznaczyć np. na drugie śniadanie. Ostatnią częścią zabiegu jest wszczepianie mieszków włosowych. Podczas jednego przeszczepu bezpiecznie można przeszczepić ok. 2000-2200 mieszków włosowych, nie jest to jednak liczba zbieżna z ilością włosów, które pojawią się na głowie pacjenta w przyszłości. Z każdego mieszka wyrasta od 1 do nawet 4 włosów, co Jason Abrams zobaczył na własne oczy już w przerwie między pobieraniem a wszczepianiem mieszków włosowych – oglądał je pod mikroskopem, co również uwiecznił na nagranym materiale wideo.

Rekonwalescencja po przeszczepie włosów

Kilka godzin i gotowe! Z wideo znanego producenta wyraźnie wynika, że przeszczep włosów w Polsce zapamiętał jako pozytywne doświadczenie – po zabiegu nie spotkał się z żadnymi powikłaniami, a do Nowego Jorku wrócił już po kilku dniach z niezbędnymi lekami i zaleceniami. To jednak jeszcze nie koniec filmowych niespodzianek od Jasona Abramsa – nagranie kończy się ujęciem nagranym po dwóch miesiącach. Włosy odrastają, efekt wykonanego przez dr Kieracha zabiegu zaczyna być widoczny, a sławny przeszczep włosów jest przyjemnym wspomnieniem, do którego znany aktor będzie wracał wraz z każdym spojrzeniem w lustro.